Przez cały miesiąc czerwiec, będzie nam towarzyszyć IKE – Świadomość, Wiedza

IKE to podstawowa zasada Huny. Oznacza to, że sami kształtujemy nasze osobiste doświadczanie rzeczywistości – poprzez nasze przekonania, nasze oczekiwania, postawy, życzenia, lęki, osądy, uczucia, a także nasze znaczące lub pozbawione znaczenia myśli i działania. Ta zasada obejmuje również ideę, że możemy zmienić świat, zmieniając nasze myślenie.

Twoje przekonania kształtują twoją rzeczywistość.
Zwróć uwagę i bądź czujny! Obudź się!

Może najpierw napiszę co to jest Huna i czym się kieruje… (dla tych osób, które po raz pierwszy stykają się z tą terminologią)

Hunę można swobodnie przetłumaczyć jako „uzdrawianie przez słuchanie”. Doktryna huny ma swoje korzenie w polinezyjskich państwach wyspiarskich, a zwłaszcza na Hawajach. Jako nauka mądrości szamańskiej, Huna wskazuje drogę do duchowej harmonii, samorealizacji i holistycznego podejścia do życia. Koncentruje się na radości życia, człowieczeństwie i doświadczaniu tu i teraz.

Kahuni to szamani praktykujący nauki Huny. Mówiąc bardziej nowocześnie, można by ich opisać jako codziennych duchowych towarzyszy i nauczycieli, którzy zachęcają innych ludzi do podążania ścieżką Huny i dostarczają im narzędzi do usamodzielniania się. Huna opiera się na kilku podstawowych zasadach, które po raz pierwszy udokumentował dla świata zachodniego Max Freedom Long w 1936 roku.

Siedem zasad huny

Te siedem praw energetycznych wyjaśnia i ułatwia życie, ma zastosowanie na małą i dużą skalę, tj. we własnym życiu oraz w kontekstach społecznych i globalnych.

 1. Makia: Energia podąża za uwagą.
  Im bardziej skupiamy na czymś naszą uwagę, tym więcej energii tam przepływa i tym silniejsze mamy tam doświadczenie. Trafnie to formułuje stare hasło terapeuty „Gdzie jest strach, tam jest droga”.

„Deszcz pada tam, gdzie jest las”

 1. Mana: Cała moc pochodzi z wnętrza, z ciebie.
  Władza jest tu rozumiana jako zdolność do zmiany czegoś. To moc wpływania na zachowanie i osiągania celów bez poddawania się warunkom zewnętrznym. Zgodnie z zasadą mana człowiek bierze odpowiedzialność za to, co kształtuje się w swoim życiu poprzez użycie siły i energii. Ostatecznie żadna siła poza naszą istotą nie może nami rządzić, jeśli na to nie pozwolimy.

„Miłość daje życie wewnętrzne”

 1. Manawa: Teraz jest chwila mocy.
  My w świecie zachodnim lubimy żyć przeszłością i pozwalać, by doświadczenia, które tam mamy ograniczały nasze możliwości, albo planujemy coś wielkiego i nieosiągalnego na przyszłość. Zasada Manawy mówi, że możemy dokonywać zmian tylko w chwili obecnej i wykorzystywać naszą energię, aby wpływać na naszą obecną sytuację. Wymaga to dużej podatności na błędy. W każdym momencie tu i teraz możemy podejmować nowe i inne decyzje, a tym samym żyć na nowo w każdym momencie. Stare przeminęło i to nic więcej niż stacja na naszej drodze przez życie.

„Ogień nigdy nie będzie chciał przestać płonąć”

 1. Aloha: Kochać oznacza być szczęśliwym z samym sobą.
  Miłość rozpuszcza opór i konflikty oraz umożliwia wyjście z niemal beznadziejnych sytuacji, które uniemożliwiają nam zrealizowanie życia, które tak naprawdę chcemy prowadzić. Kahuni również nazywają siebie „szamanami przygód”, a ich praca zawsze polega na przekraczaniu rzekomych ograniczeń i tworzeniu nowej sytuacji.

Termin „Aloha” oznacza otwarte serce, miłość własną i miłość do świata.

„Miłość jest jak ptak, dla którego nie ma gałęzi, na której nie lubi siadać”.

 1. Pono: Skuteczność jest miarą twojej prawdy.
  Ta zasada pyta, na ile rzeczywistość zewnętrzna zgadza się już z tym, co chciałoby się odczuwać i doświadczyć we własnym życiu. Tutaj ujawnia się faktyczna chęć zmiany. Kahuna zapytałby: gdzie w swoim życiu już czujesz się silny, duży, autentyczny i szczęśliwy? Huna jest bardzo pragmatyczna: jeśli coś jest łatwe, działa dobrze i wydaje się właściwe, to jest właściwe.

„Jeśli chcesz tańczyć z życiem, musisz zostawić swoją skromność w domu”.

 1. Ike: Świat jest taki, jaki myślimy, że jest.
  Prawdziwie konstruktywistyczna zasada, która mówi, że każdy żyje we własnej rzeczywistości. Kahuni wierzą, że mistrz tworzy własne uczucia. Dla urzeczywistnienia naszych wewnętrznych wyobrażeń i celów niezbędna jest wiara w naszą twórczą moc, że jesteśmy twórcami naszej rzeczywistości. Jeśli wiemy, że każdy żyje we własnym filmie, pozwala to również na większą tolerancję w kontaktach z innymi, ponieważ wspólna podstawa komunikacji nie może być uznana za pewnik, ale raczej musi być sprawdzana raz po raz, niepewnie i pytająco.

„Bądź miły w wymianie z innymi”

 1. Kala: Nie ma ograniczeń.
  Wszystko jest możliwe, jeśli pozwolimy sobie na myślenie, formułowanie pomysłów i odpowiednie działanie. Kala ma na celu krytyczny przegląd wszystkich ograniczeń i rzekomych warunków ramowych, niezależnie od tego, czy są one naprawdę ustawione tak, jak uważamy, że są. Procesy zmian na zewnątrz zaczynają się wraz ze zmianą wewnętrznego nastawienia. Na pewno znasz cytat z Viktora Frankla: „Ostatnia z ludzkich wolności polega na wyborze stosunku do rzeczy”. Pracując z przekonaniami, coaching zmiany może przełamać wiele granic i poszerzyć przestrzenie wolności.

„Jest czas na wiedzę i czas na władzę we wdrażaniu.”

FOTO: Sandra Krensel

Tutaj piszę o pierwszej zasadzie huny – IKE (świadomość / wiedza)

Nasze przesłanie na ten miesiąc, czyli czerwiec 2021r.

Być świadomym. „Świat jest taki, jaki myślisz, że jest”

Każdej zasadzie przypisane jest zwierzę mocy i kolor. Dla Ike’a to delfin w kolorze białym.

Biel to kolor, który przenosi wibracje, energię wszystkich kolorów i łączy je w krystalicznie czyste światło.
Delfin pokazuje ci twój duchowy dom i dziwną naturę. Oznacza uzdrowienie, miłość, zbawienie, zdolności psychiczne. Delfin jest zabawny i dokładnie dostrzega otaczające go energie (Delfin jako Zwierzę Mocy: https://lastomine.com/2017/11/17/delfin-zwierze-mocy/)

Uświadom sobie, że jesteś światem swoich myśli.
Świat jest taki, jaki myślisz, że jest. Jeśli postrzegasz to jako miejsce strachu i braku, to pokazuje dokładnie te elementy. Jeśli postrzegasz świat jako miejsce miłości i obfitości, to odzwierciedla on dla ciebie więcej tych aspektów. Energia dostosowuje się do twojej percepcji, ponieważ postrzegasz świat przez swój własny filtr. A więc wygląd zewnętrzny jest taki, jak sobie wyobrażasz.

Jeśli stajesz się mały i myślisz, że nie jesteś tego wart, aby prowadzić pełne miłości partnerstwo lub wykonywać pracę, która cię spełnia, to dostaniesz dokładnie te okoliczności przedstawione ci w świecie zewnętrznym.
Twoja świadomość to znacznie więcej niż tylko myśli. Twoja świadomość jest nieskończona i nieograniczona. Jak niebo, stabilne i czyste. Twoje myśli pozwalają chmurom się podnieść, a twoje myśli mogą pozwolić im znowu odejść.
Nie jesteś tą chmurą. Jesteś nieskończoną świadomością i jesteś twórcą swojej rzeczywistości. Jeśli zaakceptujesz siebie jako twórcę, możesz świadomie kształtować swoją rzeczywistość. Rozwijaj coraz większą wiarę w swoją twórczą moc. Pozwól, aby twoja pożądana rzeczywistość pojawiła się zmysłowo i poczuj ją wszystkimi aspektami swojej istoty.

Wyjaśnij sobie, czego naprawdę chcesz, jak naprawdę chcesz się czuć i świadomie dostosuj do tego swoje myśli. Bądź kochający dla siebie. Jeśli nieświadomie torowałeś ścieżkę przez lata, może upłynąć trochę czasu, zanim nowe ścieżki myślenia się ustanowią i również nieświadomie zintegrują te ścieżki.
Zacznij postrzegać siebie jako twórcę swojego życia i to, że twoja świadomość jest nieograniczona i szeroka – jak niebo, które zawsze tam jest, niezależnie od tego, czy jest dzień, czy noc, czy chmury przed nim. Niebo jest od tego czyste. Wszystko inne jest tylko filtrem, który nakładasz na to.

Świat jest taki, jaki myślisz, że jest!

Zmień swoje myśli, jeśli idą w kierunku, który nie jest dobry, sprawiając, że czujesz się mały lub ciągnąc Cię w dół. A także wtedy, gdy zaczynasz myśleć w ten sposób o innych, swoim życiu, pracy, swojej firmie.
Tak, wymaga to praktyki, ale jest to możliwe, jeśli naprawdę chcesz. Uświadom sobie swoje myśli. Przede wszystkim myśli, które przemawiają do Ciebie w Twojej głowie. Czy są to życzliwe i wspierające myśli, czy te myśli sabotują cię?

Wyobraź sobie, że musisz wypowiadać na głos wszystkie swoje myśli, jak często sprawiasz, że ty i/lub inni patrzą na siebie z góry?
Jak często twoje myśli są życzliwe i motywujące?
Co myślisz o sobie?
Co myślisz o swoim życiu?

Kieruj swoje myśli coraz bardziej w pożądanym kierunku.
Uświadom sobie swoje myśli. To pierwszy krok do zmiany Twojego świata.
A jeśli zmienisz swój własny krajobraz, zmienisz także świat.

Wyobraź sobie, że wszystkie myśli idą w jednym kierunku, to jak dobrze zagospodarowany pas autostrady. A potem zaczynasz przebijać się swoimi myślami. Więc zjedź z autostrady na polną drogę (nigdy wcześniej nie jeździłeś w ten sposób). I oczywiście jest to wyczerpujące, całe auto podskakuje i zaczynasz tęsknić za powrotem na autostradę. Całkowicie naturalny odruch i myśli… I och, wróciłeś na autostradę, której już nie chcesz. OK, możesz dalej jechać tam i powiedzieć sobie: „Po raz kolejny mi się nie udało, wiedziałem o tym, zawsze mi się nie udaje.” Lub weź głęboki oddech i świadomie skieruj swój samochód z powrotem na polną drogę. Zawsze możesz to zmienić, musisz tylko być tego świadomy. Jeśli będziesz się jej trzymać i świadomie jechać polną drogą zamiast autostradą, pewnego dnia ta ścieżka też będzie szersza i przyjemniejsza, aż rozwinie się nawet w autostradę, ale tym razem taką, która niesie ze sobą pozytywne myśli.

Jesteśmy twórcami naszej rzeczywistości, tego, w co wierzymy, że się dzieje. Dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym naszych myśli, postaw i wewnętrznych obrazów.

Świat jest taki, jaki myślisz, że jest!

To umiejętność działania w świecie z perspektywy zasad: „widzenia” rzeczy z tej perspektywy, a nie w zwykły sposób. Często nazywamy to działaniem „na drugim poziomie” (jak papalua), a nie pierwszym (jak papakahi). Kiedy myślisz o pierwszym poziomie, „zwykłej” rzeczywistości większości ludzi, świat jest niezależny od twojego myślenia. Wszystko jest oddzielne, energia płynie tylko kanałami fizycznymi, przeszłość ma więcej mocy niż teraźniejszość, kochać oznacza ryzykować byciem nieszczęśliwym, moc jest zewnętrzna, a skuteczność jest kwestią geniuszu, nagrody, siły lub szczęścia. Praca na drugim poziomie w świecie, który jest przede wszystkim pierwszym poziomem, nie jest łatwa, ale jest kluczem do sukcesu szamana. Staje się to szczególnym wyzwaniem, ponieważ musisz również zachować świadomość pierwszego poziomu, aby móc komunikować się z innymi, którzy na nim operują.

Afirmacja: IKE

„Oczekuję Najlepszego!”

Jeśli powtarzasz afirmację „wypełnij” nią to światło, niech zharmonizuje Ciebie. Niech wprowadzi tą treść do podświadomości i zlikwiduje blokady. Zostaniesz przepełniony pozytywną, świetlistą energią spokoju, wyciszenia, radości i miłości.

Przez cały miesiąc czerwiec 2021 r. pracuj z tym prawem Huny: IKE, aby uzdrowić wszystko w Tobie i wokół Ciebie!

Jeśli lubisz pracować z kryształami, kryształy (kryształ górski, Aqua Aura) lub larimar, mogą cudownie wesprzeć cię w twoich twórczych i nadprzyrodzonych zdolnościach oraz twojej świadomości. Link do sklepiku:

 1. Aqua Aura https://lastomine.pl/pl/searchquery/Aqua+Aura/1/phot/5?url=Aqua,Aura
 2. Kryształ Górski https://lastomine.pl/pl/searchquery/Kryszta%C5%82+g%C3%B3rski/1/phot/5?url=Kryszta%C5%82,g%C3%B3rski
 3. Larimar https://lastomine.pl/pl/searchquery/larimar/1/phot/5

UWAGA!

Wykorzystaj Kod Rabatowy w wysokości 5%, na wszystkie kamienie, talizmany, biżuterię ze srebra, przepowiednie, rytuały, czy odczyt Twoich Inkarnacji.

W sklepiku: https://www.lastomine.pl​ przy zakupie wpisz kod:

11177111

a kwota zostanie pomniejszona 

Pozdrawiam Cię cieplutko i świetliście

Twoja Lastomine

Sklep: https://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: https://lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine