Obsydian jest kamieniem pochodzenia wulkanicznego. Jest znany jako „Łza Apacza”.

Jako kamień wulkaniczny jest on energetycznie związany ze „zmianą”, czyli jedną z podstawowych cech życia.
Łza Apacza zawiera energie projekcyjną, czyli aktywną, elektryczną, poruszającą się naprzód. Energia projekcyjna ma właściwości ochronne.
Obsydian występuje w różnych odmianach i kolorach. Najczęściej występujący i najbardziej popularny i użyteczny jest obsydian czarny – Łza Apacza, a także złoty, tęczowy, czerwony i śnieżny.

Czarny obsydian pomaga w rozwoju duchowym. Pozwala na zobaczenie i zrozumienie myśli i wzorców naszego zachowania – co jest dla nas dobre, a co powinno zostać usunięte (co przeszkadza w osiągnięciu szczęścia). Obsydian pozwala na wzniesienie się ponad własne ego, ponad ograniczenia umysłu i ciała fizycznego na drodze do prawdziwej wolności.
Jest pomocny w transformacji snu „życia w piekle” w sen „życia w Niebie” tu i teraz. Obsydian ma właściwości ochronne, chroni przed zawiścią, zazdrością, złym spojrzeniem i przed pechem. Wspaniale chroni również miejsce pracy (biuro), dom, czy rodzinę przed negatywnymi myślami innych ludzi, przed zawiścią i przed różnego rodzaju negatywnymi energiami. Również nas samych, przed destrukcyjnymi myślami.

         Bransoletki z obsydianu Łza Apacza są ponownie w sprzedaży – tylko dwie❤️

Sklepik: https://lastomine.pl/pl/searchquery/-+bransoletka+z+czarnego+obsydianu/1/phot/5?url=-,bransoletka,z,czarnego,obsydianu

Obsydian wzmacnia aurę i ciało energetyczne. Nie tylko daje ochronę przed negatywnymi energiami, ale też pomaga przetwarzać je na energie pozytywne. Chroni przed emocjonalnym wykorzystaniem przez innych ludzi i wspiera w czasie, gdy presja z zewnątrz jest trudna do zniesienia. Obsydian jest świetnym kamieniem dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych. Pomaga im w zachowaniu niezależności, pozwala być sobą, nie pozwala na manipulację i kontrolowali. Minerał ten doskonale zapobiega „drenowaniu” naszej energii przez innych ludzi. 

Łza Apacza jest kamieniem ochronnym, może służyć jako talizman ochronny do noszenia przy sobie. Jednocześnie łza Apacza ugruntowuje człowieka w świecie materialnym, przypomina że wszelkie doświadczenia na Ziemi mają przynosić radość. Używa się tego kamienia również do uzdrawiania ciała emocjonalnego, szczególnie ze smutku i ciężkich wspomnień z przeszłości i do uwolnienia ze stanu zranienia, stanu bycia ofiarą osób i okoliczności życiowych.

Łzy Apacza są formą czarnego obsydianu znajdowanego w pobliżu miasta Superior w Arizonie (USA). Dla rdzennych mieszkańców tych terenów Łzy Apacza są jednak czymś więcej niż tylko kawałkiem czarnego kamienia. Mają one głębsze znaczenie, które wyjaśnia legenda opowiadana po dzień dzisiejszy przez Indian zamieszkujących tamte tereny.

Legenda opowiada o szczepie Indian Pinal, który był częścią wielkiego plemienia Apaczów. Mieszkali oni na szczycie niedostępnej dla postronnych góry Big Picacho, wiodąc szczęśliwe i spokojne życie. Jednak w lipcu 1870 r. generał George Stoneman uznał za konieczne ustanowienie nowej placówki wojskowej na zachód od obecnego miasta Superior. Sielanka Indian skończyła się wraz z nastaniem zimy kiedy to pojawiły się problemy z gromadzeniem żywności i polowaniami. Ich terytorium zostało ograniczone a bawoły i roślinność, która służyła im za pokarm były coraz rzadsze. W obliczu widma głodu Apacze Pinal dokonali kilku napadów na białych osadników. Lokalne władze pod naciskiem farmerów postanowiły coś z tym zrobić. Do odszukania kryjówki Indian skierowana została Kompania B Kawalerii USA. Pomagali im miejscowi osadnicy. Podczas poszukiwań odnaleźli ukryty szlak prowadzący do indiańskiego obozu na szczycie Big Picacho. Nieświadomi odkrycia swojego obozu Indianie nie mieli czasu aby przygotować się na odparcie ataku. Dodatkowo 75 indiańskich wojowników nie miało żadnych szans w walce z przeważającymi siłami wroga. Już podczas pierwszej salwy zginęło pięćdziesięciu z nich. W obliczu nieuchronnej porażki pozostali wojownicy zmuszeni byli wycofać się nad strome urwisko, skąd rzucili się w otchłań przeskakując nad jego krawędzią. Woleli zginąć w ten sposób niż ponieść śmierci z rąk białego człowieka. U podnóża urwiska pozostałe przy życiu kobiety opłakiwały śmierć swoich ojców, mężów i braci. Płakały długo, gdyż miały świadomość, że wraz z nimi zginął duch walki Apaczy Pinal. Słysząc ten lament duchy przodków również pogrążyły się w smutku. Sprawiły one, że łzy kobiet po uderzeniu w ziemię zamieniały się w czarne, błyszczące kawałki obsydianu. Kamienie te znajdowane są tam do dnia dzisiejszego i na pamiątkę tego wydarzenia noszą nazwę Łza Apacza.

Te piękne kamienie są czymś więcej niż tylko wulkanicznym szkliwem.

Łza Apacza ma moc duchową i uzdrawiającą. Ci, którzy posiadają ten niezwykły kawałek obsydianu, nigdy więcej nie będą płakać, 

ponieważ kobiety plemienia Apaczów wylały już wystarczającą ilość łez. Według wierzeń Indian, jeśli ktoś nosi Łzę Apacza w swojej kieszeni, ta chroni go przed wszelkimi rodzajami negatywnej energii. Łza Apacza pomaga usunąć tą energię oczyszczając drogę dla bardziej pozytywnych wibracji. Łza Apacza jest znakomitym kamieniem do medytacji.

Obsydian – Łza Apacza jest popularnym materiałem do wytwarzania kamiennych noży, modelowania włóczni i strzał. W tych samych celach często używano kamienia. Groty modelowane z krzemienia maja magiczne właściwości.

Aztekowie na użytek wróżb formowali z tego czarnego szkła – obsydianu – płaskie, kwadratowe zwierciadła.
Legenda mówi, że słynny doktor Dee, okultysta i nadworny astrolog Elżbiety I, używał jednego z takich luster, podczas swych wróżb.
Obsydian jest bardzo skuteczny, kiedy jest używany podczas odprawiania ochronnych rytuałów.
Jeden z takich rytuałów polega na otoczeniu białej świecy czterema grotami wykonanymi z obsydianu i ustawionymi tak, aby wskazywały jeden kierunek. Takie ustawienie odpowiednio porządkuje „agresywne” energie, które „strzegą” miejsca, w którym odprawia się rytuał.

Właściwości lecznicze obsydianu.

  • Uklad oddechowy – astma
  • Uklad trawienny – zoladek, ulatwia przyswajanie wit. C i D
  • Urazy/Rany – hamuje krwawienia, przyspiesza gojenie sie ran, pomaga pozbyc sie szoku i traumy
  • Ogolne oddzialywanie: poprawia krazenie, przeciwdziala uczuciu zimna w dloniach i stopach, choroba Bärgera (zakrzepowo – zarostowe zapalenie tetnic), bole, skurcze, blokady, wzmacnia skore, wlosy i paznokcie, wzmacnia kregoslup, przy skurczach miesni.

Właściwości emocjonalne obsydianu.

  • Wspiera: w szoku, w traumie, uczuciu strachu „kamien pierwszej pomocy w wypadkach” – razem z Rodonitem; w depresji
  • Wzmacnia: nieuswiadomione talenty, wzmacnia zdolnosc postrzegania swiata, wzmacnia zdolnosci spirytualne – razem z Krysztalem Gorskim; wzmacnia logiczne myslenie, spokoj wewnetrzny i cierpliwosc.

Pielęgnacja obsydianu:
Oczyszczać pod bieżącą wodą, rozładować za pomocą hematytów i ładować za pomocą kryształów górskich lub w porannych promieniach słonecznych.

Możecie nabyć ten wspaniały kamień – talizman, w sklepiku: https://lastomine.pl/pl/searchquery/obsydian/1/phot/5?url=obsydian

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine