Foto: Katie Andelman

Odważ się zmienić swoje życie

Czy marzysz o szczęśliwszym życiu? Zapewne tak… Jednak zazwyczaj brakuje Ci odwagi i siły, aby wprowadzić pewne zmiany do Twojego życia i osiągnąć swoje cele i marzenia.
Masz duże plany, ale nie bardzo wiesz w jaki sposób je zrealizować? Nie martw się, podam Ci metodę, która powinna zadziałać.

Aby zmienić nasze życie, potrzebujemy odwagi, cierpliwości i kilku pomocnych wskazówek.
Głęboko w środku odczuwasz, że często nie zasługujesz na szczęście, lub nie jesteś w pełni zadowolony ze swojego życia takiego jakie jest. Chcesz uprawiać sport? Chcesz nauczyć się grać na gitarze czy skrzypcach? Chcesz objąć wyższe stanowisko w pracy lub znaleźć swoje prawdziwe powołanie? Chcesz schudnąć i zacząć się zdrowo odżywiać? Cokolwiek chcesz zmienić, możesz to zrobić. Musisz tylko zacząć i być systematyczny. Pomóż swojemu szczęściu. Wszystko zależy tylko od Ciebie!!!


Jakie symptomy świadczą o tym, że to ten czas, ten moment na wprowadzenie zmian i rozpoczęcie nowego etapu życia?


Jeżeli czujesz zmęczenie, wypompowanie energetyczne, apatie, melancholie, jeżeli nie potrafisz już wypoczywać i nie wiesz jak to zrobić. Często ogarniają Cię mroczne myśli. Pojawiają się objawy fizyczne, takie jak częste infekcje lub dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, rozdrażnienie, problemy ze snem…
Zadaj sobie wtedy pytanie, co jest ważne dla Ciebie w życiu:

    Czy czujesz się sprawny fizycznie i zrównoważony umysłowo?

    Czy lubisz swoją pracę, czy liczysz tylko dni do weekendu?

    Czy lubisz być w domu, lubisz swoje otoczenie, lubisz swoje mieszkanie?

    Czy nie możesz się doczekać spotkania z partnerem lub denerwuje Cię jego obecność?

    Czy spędzasz wystarczająco dużo czasu z rodziną, przyjaciółmi lub partnerem? Czy często masz kontakt ze znajomymi?

    Ile poświęcasz czasu dla siebie? Czy masz hobby, które możesz realizować?

Foto: Kunstde

Jak znaleźć odwagę, aby coś zmienić?

Pierwszy krok ma kluczowe znaczenie, ale często jest dla nas szczególnie trudny. Przyczyny tego są różne – ale wszystkie są do pokonania.

    Problem 1: Tak bardzo trzymamy się starych przyzwyczajeń i schematów, że boimy się coś zmienić i nie czujemy się gotowi zrobić czegoś innego – boimy się „NOWEGO” – tego czego nie znamy. Motywuj się. Wyobraź sobie, jak ważna jest dla Ciebie zmiana. Zapisz wszystkie pozytywne i negatywne aspekty nowych zmian, które maja nadejść.

    Problem 2: Każda zmiana jest zbyt wyczerpująca czasowo i kosztuje zbyt dużo energii, zaangażowania. Ważne jest, aby nie robić wszystkiego na raz. Zacznij od małych kroków, które możesz dobrze opanować. „Łyżeczką a nie chochlą”. Opierając się na tym, będziesz szedł w dobrym kierunku. Zrób sobie plan. Od czego zacząć i co najpierw zmienić. Nie doszukuj się wymówek.

    Problem 3: Obawiamy się (boimy się), że później możemy żałować tych zmian. Bądź świadomy, że nigdy nie wiesz na pewno, co przyniesie przyszłość. Ale możesz zrobić wszystko tutaj i teraz, aby ją odmienić i na nowo ukształtować tak, jak Ty tego chcesz. Jeśli się odważysz, możesz dużo zyskać. Nie zastanawiaj się, tylko działaj.

Foto: College Fashion

Jak mogę zmienić swoje życie?

Zrób plan – określ, co chcesz zmienić.

Większość z nas zazwyczaj tworzy listę życzeń, oraz mapę marzeń na Nowy Rok, a następnie stara się wdrażać postanowienia w życie, ale…, wszystkie na raz. To za dużo. Trudno jest je wszystkie „od zaraz” zrealizować. Polecam wybrać najpierw jedną rzecz, którą chcesz się zająć. Najlepszą ze wszystkich tych, których najbardziej pragniesz. Jeśli wdrożenie jej w życie okaże się sukcesem, to wtedy jesteś gotowy do realizacji następnych zmian i kolejnych…

Zrób plan

Zaplanuj konkretnie: co jest potrzebne, aby dokonać zmiany i zrealizować wybrany cel? Jakie są kroki i jak dokładnie można je rozwiązać? Może to być np. kontakt z określonymi osobami, umówienie się na spotkanie, uzyskanie pewnych informacji, czy wypełnienie dokumentów… Bez względu na to, jakie masz zamiary, zapisz każdy krok, który należy podjąć. Wtedy masz pojęcie, czego się spodziewać i jak to zrobić, żeby uzyskać odpowiedni skutek.

Pamiętaj, że nie osiągniesz wszystkiego w jeden dzień, tydzień lub nawet w miesiąc. Na pewne sprawy potrzeba znacznie więcej czasu. Bądź cierpliwy i wytrwały. Gdy zaczniesz, zauważysz, jak to będzie przebiegać. Zmiana wymaga czasu.

Zacznij od mniejszych celów. Ważne jest, aby przeszkody w ich realizacji nie wydawały Ci się zbyt duże, abyś nie czuł żadnego wewnętrznego oporu. Na przykład, jeśli chcesz uprawiać sport – bieganie, nie zaczynaj od razu od maratonu, ale zacznij od króciutkich dystansów, lub np. 20 minut biegu na początku. Zobaczysz jak będziesz z siebie dumny!

Określ sobie nagrody, za osiąganie lepszych wyników

Kiedy będziesz siebie nagradzał za wprowadzanie w życie maluteńkich zmian, będzie to również ogromną motywacją do dalszego działania. Może to być cukierek (obudź w sobie dziecko), lampka wina (nie wtedy, kiedy walczysz z nałogiem alkoholowym), pójście na wystawę lub do kina, albo spotkanie z przyjaciółmi… Możesz również stanąć przed lustrem i sam poklepać się po ramieniu mówiąc, że „Jestem Wielki i mogę wszystko. Gratuluję sobie!”

Foto: Paquita Hidalgo Garcia

Określ konkretny termin

Określ, w jakim czasie chcesz osiągnąć swój cel. To bardzo ważne! Na przykład, nie mów „Chcę grać na gitarze częściej”, ale „Do września 2019r. nauczę się grać konkretny utwór na gitarze”. Nie mów: „Chcę uprawiać więcej sportu”, ale „Do końca września 2019r. uda mi się pobiec w maratonie ulicznym”. Nie działa? Więc nie bądź zbyt surowy wobec siebie. Dostosuj swoje możliwości i terminy, aby móc zrealizować „realnie”swoje cele. Bądź konsekwentny!

Niepowodzenia

Niepowodzenia powinny być już przewidziane w planie, ponieważ są one trudne do uniknięcia. Przecież nie wszystko zawsze działa zgodnie z planem, np. coś się wydarzyło w Twoim życiu i jest niezależne od Ciebie, lub masz gorsze dni w pracy i potrzebujesz paru dni na regenerację. To całkiem normalne! Dlatego nie należy się zniechęcać. Idź dalej, zamiast się denerwować, wkrótce wrócisz do swojego planu.

I najważniejsze: rozpocznij jak najszybciej

Pierwszy krok najlepiej wykonać natychmiast. Nie w przyszłym tygodniu, nie jutro, ale dziś lub przynajmniej w ciągu najbliższych 24 godzin. Nawet jeśli zrobisz małą rzecz – zrób coś, co zbliży Cię do celu. Wiele dużych projektów po prostu nie zostanie zrealizowanych, jeżeli powiesz sobie, że zajmiesz się nimi „wkrótce”. NIE! Zajmij się nimi „teraz”. Nie wpadaj w tę pułapkę „czasową”, ale zacznij od razu działać. Im szybciej, tym lepiej. Powodzenia!

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: https://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: https://lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine