Kot to jedno z najbardziej magicznych zwierząt na świecie. Już w starożytnym Egipcie, zwierzę to odgrywało ogromną rolę i uważano je, za zwierzę święte. Traktowano je z ogromnym szacunkiem (często posiłki były spożywane razem z kotem przy jednym stole), a także utożsamiano je z cechami władców, czyli siłą, dumą, potęgą i męstwem. Przede wszystkim, koty były pod ochroną. Nie wolno było kota w jakikolwiek sposób skrzywdzić, albo co gorsza…, zabić. Przypłacano to życiem.

Symboliczny i religijny wizerunek kota, w starożytnym Egipcie, wykorzystywano także w malowidłach, rzeźbie, w biżuterii, a zwłaszcza w naszyjnikach. W sarkofagach przedstawiano koty w pozycji siedzącej, z dumnie naprężoną, smukłą szyją ozdobioną pięknymi koralami z uniesioną do góry głową.

W mitologii egipskiej kot utożsamiany jest z Boginią Bastet (często przedstawiana jest jako kobieta z głową kota) – boginią miłości, płodności, radości, tańca, domowego ogniska. Boginią wcielania wdzięku i łagodności.

Kot to niezwykłe i wyjątkowe zwierzę mocy. To symbol magii. Każda czarownica powinna posiadać te zwierzę, ponieważ pomaga on odkryć różne misteria. Pomaga w pracy z energiami. Jest zwierzęciem ochronnym, które posiada niesamowitą siłę i moc. Czarne koty walczą z demonami – z silami mroku.

Kot posiada tę zdolność, że widzi i wyczuwa negatywne istoty, duchy, miejsca, czy choroby – kładzie się lub przytula do naszego ciała, pobierają to co negatywne. Swoją energią i mocą, potrafi odprowadzić (wyrzucić) poprzez przemieszczanie pola energetycznego intruza z naszego domu. Wszystko to co negatywne zbiera w swoim polu energetycznym i wyrzuca, tym samym trzymając nas od złego z daleka. Również dotyczy to klątw czy uroków rzucanych na nas, czy nasz dom.

Poprzez ocieranie się o nas, przekazuje nam swoją siłę i moc – nie należy go za to ganić, a wręcz przeciwnie… pozwalać mu na to.

Kiedy kot, jako zwierzę mocy pojawia się w naszym życiu, dodaje nam pewności siebie, wiary we własne siły, wprowadza do naszego życia tajemnicę i mistycyzm. Kot to niezależność, wolność – koty chadzają własnymi drogami. To także odnalezienie celu swojego życia, naszego powołania tutaj i teraz.

Kot to ochrona przed negatywnymi i złymi mocami, ale ważna jest również sierść kota. Barwa posiada różne znaczenie i moc. Czarny kot, to ochrona i walka z silami demonicznymi. Biały kot posiada najsilniejsze moce uzdrawiające. Rudy kot, to stabilizacja finansowa i bogactwo. Dwukolorowe koty, wprowadzają do naszego domu mądrość i zrozumienie.

Koty wprowadzają do naszego domu zawsze pozytywną energię, a także obcowanie z nimi na co dzień, uspokaja nas i wycisza. Również przynosi ogromną radość – są pocieszne i kochane.

Afirmacja:

Jestem sobą. Wolny i szczęśliwy, kształtuję swoje życie i odpuszczam wszystko, co już mi nie służy.

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine