Otrzymuje wiele listów z prośbą o przepis na ten pyszny i zdrowy chlebek, oraz na przepis miodu gruszkowo – ziołowego według Św. Hildegardy.

Przepis wraz z zdjęciami znajdziecie na moim blogu (publikowałam go w 2017r.). Przypominajka: https://lastomine.com/2017/10/08/chleb-orkiszowy-z-przyprawami-wg-przepisu-sw-hildegardy-z-bingen/

Przepis na miód gruszkowo – ziołowy:

Kuracja takim miodem może trwać od 3 tygodni, do max. 3 miesięcy – potem należy zrobić dłuższą przerwę! Hildegarda stosowała oczyszczanie organizmu miodem, podczas postu (więcej informacji znajdziecie w moich pierwszych słuchowiskach na temat postu Hildegardy z Bingen: https://www.youtube.com/watch?v=RDOtZH2FihU&t=1306s

Jednak zawsze warto zapytać lekarza prowadzacego, czy nie ma przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiej terapii!!!

1 kg dojrzałych gruszek – obrać i usunąć gniazda oraz pestki. Ugotować w większej ilości wody. Potem wodę trzeba odlać, a gruszki zmiksować. Zmieszać i podgrzać razem: 150g miodu (dobry jest lipowy, ale to kwestia smaku i gustu) z dodatkiem 35 g mieszanki przypraw (jest to specjalna mieszanka przypraw, którą się kupuje w sklepie – „Mieszanka przypraw Św. Hildegardy do miodu gruszkowo-ziolowego”) i puree z gruszek – zagotować ponownie razem. Przełożyć do małych słoiczków i koniecznie przechowywać w lodówce. 
Zazwyczaj wychadzą dwa ew. trzy małe słoiczki. Smak miodu ziołowego może nie jest najlepszy, ale bardzo rozgrzewający, no i pomaga.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine