świstak 4

Świstak jest gryzoniem, który pochodzi z Azji, Europy i Ameryki Północnej. Należy on do rodzaju wiewiórkowatych, a zatem jest spokrewniony z wiewiórką. W naszych szerokościach geograficznych świstak znajduje się w Alpach, a także zamieszkuje niektóre pasma Karpat, i można go spotkać w Pirenejach. W Polsce, wysokie rejony Tatr zamieszkuje jeden z podgatunków – świstak tatrzański. Populacja liczy około tysiąca osobników. Świstaki preferują rzadkie krajobrazy, takie jak stepy i (wysokie) góry, a także mogą żyć poza linią drzew (np. Świstak alpejski).

W wielu miejscach w Ameryce Północnej i Kanadzie, obchodzone jest święto: tak zwany „dzień świstaka” (co roku 2 lutego). Święto to obchodzone jest w USA od 1841 r. Związane jest z przesądami na temat długości zimy. Jeśli 2 lutego jest słoneczny dzień i świstak z miasteczka Punxsutawney po wyjściu z nory rzuca wyraźny cień, to ludzie uważają, że zima będzie długa i potrwa jeszcze sześć tygodni. Jeśli zaś jest dzień pochmurny i nie widać cienia, to zima będzie krótka. Ten sposób przewidywania pogody to tylko oczywiście legenda, prognozy świstaka sprawdzają się – według różnych wyliczeń – tylko w 40-75 proc. przypadków. Świstak jest jednak ważny, jako niezawodny prorok meteorologiczny.

świstak 1

Co oznacza świstak, kiedy pojawia się w Twoim życiu, jako Twój duchowy przewodnik, Twoje Zwierzę Mocy? Świstak to szybkość, towarzyskość i mądrość. Energetyczne oznacza znajdowanie drogi w skomplikowanych sytuacjach, uczy jak mieć spryt i instynkt w poczuciu zagrożenia. Ostrzega również, aby nie zbyt długo „hibernować” i w końcu się obudzić. Zacząć żyć, działać…

Świstak uczy umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowymi, a także „wycofania się”, czyli możliwość zejścia do podziemia w niebezpieczeństwie. Rozumie moc cykli, ochronę przed powodziami. Jeśli chcesz osiągnąć cel, musisz szybko zareagować, a jednocześnie mądrze zaplanować swoją drogę.

Jakie przeszkody i niebezpieczeństwa czają się na Twojej drodze? Ile siły, mądrości i sprytu potrzebujesz żeby je ominąć lub usunąć i czy masz plan działania? Potężne Zwierzę Mocy jakim jest Świstak chce, abyś poradził sobie z tymi pytaniami teraz – a nie później – i bądź szczery w stosunku do siebie. Czy masz plan B w kieszeni i jesteś gotowy do drogi ewakuacyjnej, o której nikt nie wie? Świstak pomoże Ci stworzyć rozgałęziony system jaskiń i pomoże opracować skomplikowany system ostrzegawczy. Nauczy Cię również, jak ochronić (ostrzec) swoich przyjaciół i rodzinę przed zagrożeniami lub zdarzeniami, a także przed intruzami (niektórymi osobami). Poproś go o pomoc. Nawiąż z nim kontakt, a on zwiększy Twoją intuicję i ostrzeże przed zagrożeniem.

Świstak przypomni Ci również, abyś pamiętał swój sen zimowy, o tym, aby naładować swoje baterie i uzupełnić zapasy. Z drugiej strony, poza sezonem zimowym, świstak jako Zwierzę Mocy, podpowie Ci, kiedy powinienieś się obudzić ze snu zimowego, jeżeli śpisz zbyt długo (zacznij działać). Przypomni Ci, abyś znalazł czas dla rodziny i przyjaciół i umocnił te więzi. Żeby Twoi przyjaciele i rodzina mogli Cię również wesprzeć później.

Jeśli świstak pojawi się w Twoich snach, ostrzega przed chytrym wrogiem i zazdrosnymi ludźmi, którzy nie powinni Cię lekceważyć. Dodatkowo, pojawienie się świstaka we śnie oznacza, że jesteś narażony na pokusy, które powinieneś uważnie sprawdzić, aby nie wpaść w pułapkę.

świstak 5

Afirmacja:

Moja baza staje się silniejsza z dnia na dzień, silniejsza i potężniejsza.Mogę teraz wprowadzić to do mojego życia wszystko, na co mam ochotę.

Świstak pojawia się na Twojej drodze, aby przypomnieć Ci o elementarnych rzeczach w Twoim życiu. Obejmuje to prawidłowe odżywianie, dbanie o zdrowie, a także odpoczynek. Może spędziłeś zbyt wiele czasu w świecie zewnętrznym, zaniedbując to, co wydaje się oczywiste. Czas zwrócić się do Twojego wewnętrznego świata i Natury. Do uziemienia siebie. Zobacz, czego potrzebuje teraz Twoje ciało, dusza i umysł. Sprawdź czy Twoje podstawowe przekonania i postawa są dla Ciebie odpowiednie…, dobre?

Jeśli nie, zmień swój stosunek do życia. Pracuj z podświadomością i dowiedz się, gdzie bojkotujesz się na drodze do szczęścia. Pamiętaj, że w ciszy leży moc!
Pozwól sobie odpocząć i zadbaj o ziemię, która Cię karmi.

świstak

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine