myśli

Myślenie jest podstawą ludzkiego działania i wpływa zarówno na naszą percepcję, jak i na nasze reakcje. Każdy, kto zna moc myśli, może zmienić cały świat życia. Ponieważ dzięki niemu może uzyskać dokładnie to, czego potrzebuje. Stwarza to, jakby samo w sobie, nową rzeczywistość.

Życie człowieka jest takie, jakie sam sobie stworzy…

Życie człowieka utkane jest z jego myśli…”

znany cesarz rzymski i filozof, Marek Aureliusz.

Wszystko jest możliwe, jeśli tylko mocno w to wierzysz – to Twoja siła myśli. Wiele razy słyszeliśmy wszyscy to już wcześniej, prawda? I nawet jeśli brzmi to bajkowo, to jest to prawdą. Myśli odgrywają kluczową rolę w Twoim życiu. Możesz kontrolować wszystko co dzieje się z Tobą, ale czy to robisz?

Naucz się korzystać z mocy swoich myśli!

Twoje myśli wpływają na uczucia i emocje. Sytuacje same w sobie nie wywołują uczuć. Liczy się to, co przychodzi Tobie w danej chwili na myśl. Na przykład, możesz pomyśleć: „Jestem wystarczająco atrakcyjny i wysportowany, aby znaleźć partnerkę, jednak najprawdopodobniej nie znajdę tak równie atrakcyjnej, jak bym chciał!” Ta myśl rozwiązuje wady i uczucie niższości, jednak takie myślenie rzeczywiście utrudni znalezienie partnerki. Może lepiej pomyśleć: „Jestem wystarczająco atrakcyjny i wysportowany, żeby znaleźć równie atrakcyjną partnerkę” 

Właśnie tego typu myśli tworzą Twoją przyszłą rzeczywistość. Mijają dni, tygodnie, miesiące, a Ty jesteś w dalszym ciągu samotny.

Drugi przykład: „Chetnie pracowałabym w tej firmie, przecież mam wykształcenie i doświadczenie, ale myślę że nie mam szans. Teraz jest taka konkurencja. Może jednak zadzwonić?” Tego typu myśli powodują, że nie masz pewności siebie i od razu stawiasz siebie na przegranej pozycji. Twoje mysli zostały właśnie wprowadzone w życie. Jeżeli zadzwonisz do firmy z zapytaniem o stanowisko, najprawdopodobniej go nie otrzymasz. Może lepiej pomyśleć: „Chetnie pracowałabym w tej firmie, przecież mam wykształcenie i doświadczenie, muszę koniecznie zadzwonić. Jestem pewna, że dostanę tam pracę”

myśli 5

Myśli, które napotykasz w sytuacji, nie tylko sprawiają, że rzeczywistość wydaje się inna, ale także wpływają na to, co dzieje się dalej. Wszystkie swoje myśli wysyłasz do Uniwersum, odbijają się od Tęczy i powracają do Twojego życia urzeczywistniając każde zdarzenie, sytuacje, emocje i uczucia. Ty sam tworzysz swoją rzeczywistość.

Być może słyszałeś wcześniej, że możesz przyciągać pozytywne myśli? Czy zauważyłeś, że są ludzie, którzy zawsze zakochują się w szczęściu? Tacy szczęśliwi ludzie często mają po prostu właściwą postawę wobec życia. Ponieważ oczekują dobrego, przydarzają im się dobre rzeczy. To z kolei sprawia, że ​​oczekują więcej dobra i tak dalej. Ale jak działa ta „magia”?

Sekret związany jest ze zjawiskiem selektywnej percepcji. Ponieważ nie postrzegasz wszystkich aspektów swojego środowiska równie silnie. Wiele z tego, co uważane jest za nieważne, zanika nieświadomie. Możesz wiedzieć, że gdy tylko zaczniesz się czymś interesować, spotkasz to wszędzie – nawet tam, gdzie nigdy wcześniej tego nie widziałeś. Osoby, które są optymistycznie nastawini do siebie i życia, posiadają ogromna wiarę. Wierzą w siebie i w związku z tym oczekują sukcesu, który odnoszą. Wszystkie ich myśli zostają zaprogramowane w ich podświadomości. Z czasem zostaje ona otwarta, co przyczynia się do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Osoba z wiarą w sukces, wszędzie dostrzega szanse i możliwości, aby je wykorzystać. Ale kto jest pewien, że świat ma dla niego tylko złe rzeczy, rzuca mu tzw. kłody pod nogi…, zobaczy tylko złe rzeczy wokół siebie.

myśli 4

Niestety, wzorce negatywnego myślenia są często głęboko zakorzenione i utknęły przez lata. Bolesne użądlenie osy lub ugryzienie psa może sprawić, że będziesz zawsze reagował z niepokojem na te zwierzęta. A jeśli ktoś był stale krytykowany przez rodziców lub dręczony przez kolegów z klasy, uważa się za przegranego. Te rany podświadomości są głebokie i bardzo trudno je usunąć, jednak mozesz wyszkolić podświadomość. Pierwszym krokiem jest zapamiętanie skąd pochodzi negatywna postawa, myśl. Następnie można ćwiczyć umieszczanie pozytywnych myśli w miejscu negatywu i przeprogramowanie myślenia. Gdy nowa postawa zostanie zaprogramowana, wkrótce pojawią się pozytywne myśli. To codzienna praca nad sobą, jednak dość szybko przynosi wspaniałe efekty, pod warunkiem, że treningi przeprowadza się systematycznie, z wytrwałością i przede wszystkim wiarą.

Pozytywne myślenie nie oznacza ignorowania rzeczywistości i ukrywania wszystkiego, co złe. Chodzi o akceptację negatywu i myślenie o tym, co robić. Ułatwia to przezwyciężanie kryzysów i rozwiązywanie problemów. Ponieważ myślenie jest wtedy nastawione na dążenie do czegoś dobrego, zamiast rozpaczać z powodu zła. Dzięki „właściwym” myślom łatwiej pokonujesz przeszkody i osiągasz lepsze cele.

Nawet negatywne myśli nie są zasadniczo złe. Mają ważną funkcję ostrzegania przed trudnościami i uwidaczniania problemów. Ale jest różnica między pomocnymi i nieprzyjemnymi myślami. Na przykład istnieją obawy o rzeczy, które zdarzają się tylko w głowie. Zastanawiasz się, czy ktoś powiedział coś złego, czy też kolega celowo go nie pozdrowił. Brzemię, pozbawia siły i tworzy zły nastrój, a często niepotrzebnie. Jeśli nie jesteś zadowolony z ukończenia projektu, ale zarzucasz sobie, że trwało to zbyt długo, osiągasz poczucie sukcesu i zadowolenia. Nie ma też złości na temat rzeczy, których nie można zmienić, takich jak pogoda.

myśli 2

Jeśli chcesz zmienić swoje wzorce myślenia, ważne jest, aby dowiedzieć się, które myśli są przeszkodą. Możesz nad nimi popracować i zastąpić je pozytywnymi myślami – w rezultacie zawsze będziesz doznawać coraz piękniejszych emocji i wreszcie…, przyjemniejszego i radosnego życia.

Zacznij rozważać, w której sytuacji postawiłeś obciążające myśli. Następnie spokojnie spróbuj znaleźć pozytywne myśli w tej samej sytuacji, która by zadziałała. Działa to na przykład poprzez skupienie się na innych aspektach i szczegółach lub próbę ponownej oceny rzeczy. Być może już zauważysz, jak inaczej postrzegasz wydarzenie dzięki innym myślom. Gdy masz już na myśli takie zastępcze myśli, możesz działać natychmiast następnym razem: Gdy tylko zauważysz jakieś przeszkadzające myśli, zastąp je bardziej wspierającymi. Im więcej trenujesz, tym osiagniesz wspaniałe wyniki. Sam się zdziwisz, jak szybko Twoje życie nabierze barw i radości.

Czy jest jakiś cel, który chcesz osiągnąć? Tutaj moc myślenia może zdziałać cuda. Wyobraź sobie, że Twój cel na pewno się spełni. Po prostu udawaj, że sukces jest już pewny. Technika wizualizacji sprawdziła się i jest również wykorzystywana przez zawodowych sportowców, na przykład do przygotowania się do zawodów. Określ, jak to będzie, aby osiągnąć swój cel. Co czujesz w momencie sukcesu? Co widzisz, słyszysz, wąchasz? Wyobraź sobie sytuację szczegółowo i „przeżyj” to w swoim umyśle.

Następnie jesteś gotowy do działania. Jak byś się zachował, gdybyś wiedział, że twoje życzenie na pewno się spełni? Zrób plan i podziel go na etapy. A potem wdrażasz go krok po kroku. Zdziwisz się, jak szybko wszystko działa i jak szybko jesteś w drodze do celu.

myśli 3

Świętuj sukces i bądź wdzięczny: Pomyśl o wszystkim, co już osiągnąłeś.

Pamiętaj, że nie ma granic i możesz wszystko osiągnąć o czym tylko marzysz. Wszelkie ograniczenia są tylko w Twojej głowie i myślach. Oczywiście nikt nie zmienia swoich schematów myślowych z dnia na dzień. Ale dzięki cierpliwości i praktyce możesz zyskać pozytywny stosunek do życia, a przez to je zmienić i poprawić wiele rzeczy w życiu.

Odkryj moc myśli!
myśli 1

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine