DSCN2964

Shiva Lingam to niezwykle ciekawy kamień, o kształcie jaja, bardziej elipsy, który występuje tylko w jednym miejscu na ziemi, w rzece Narmada, w środkowo-zachodniej części Indii. Narmada jest, zgodnie z pradawną tradycją guru, najświętszą z rzek. W potężnych masach wody z rzeki Narmada mielone są kamienie przez ciągły obrót w fallicznej formie Shivalingams. Jeśli to konieczne, koryguje się kształt, a następnie Shiva Lingamy są czyszczone i polerowane zgodnie z tradycyjnymi metodami.

Kamień ten posiada niesamowitą barwę (obraz, kawa z mlekiem, szary), a wzory zawdzięcza tlenkowi żelaza, który znajduje się w tej rzece. Są to charakterystyczne plamy, często jasne kolory przeplataję się z ciemnymi. Bywają też czarne, rzadkie, o największej mocy.
Zbierany jest w porze suchej, przez dosłownie kilka rodzin, które z pokolenia na pokolenie przekazują sobie wiedzę na temat tego kamienia i jego mocy.
Shiva Lingam sa polerowane i wygładzane tylko ręcznie, ma to na celu wzmocnienie właściwosci tych kamieni. Następnie są zbierane do światyni, gdzie podczas modłów dodatkowo zyskują pozytywną energię.

Shiva Lingam zdjęcie

W Indiach Shiva Lingam był przekazywany z pokolenia na pokolenie, od mistrza do ucznia, niosąc ze sobą dobroczynnę energię, harmonię ducha i umyslu. To jeden z najlepszych kamieni do medytacji. Pobudza czakramy, oczyszczając je, uzdrawiając i stymulując. Pobudza energię Kundalini. Kamień ten związany jest z czwartą czakrą – Czakrą Serca.

Shiva Lingam to kamień na cześć boga Shivy. Śiwa oznacza światło lub ogień, a Lingam słup lub wieżę; Śiwa Lingam można przetłumaczyć jako „słup światła”. Forma lingamu symbolizuje moc Boga stworzenia, Shivę i męską energię stworzenia. Owalny kształt symbolizuje nieskończoność i całość stworzenia. Kształt kamienia jest męską energią, czerwonobrązowe segmenty są energią żeńską, obie połączone w jeden kamień.

Shiva Lingam zdjęcie 1

Shiva Lingam wzmacnia w nas wszystko co najlepsze, przepełniając boską miłością. Zawarta w nim energia uspokaja i wycisza, dlatego zalecany jest dla osób znerwicowanych, podatnych na stres, a przez to osłabionych i narażonych na infekcje.

Do medytacji i uzdrawiania wskazane są Shiva Lingamy mieszczące się w dłoni.
Noszone na łańcuszku lub naturalnym sznureczku, wspomagają serce i grasice – cały układ odpornościowy.
Natomiast by oczyścić i zharmonizować energię mieszkania, domu lub miejsca pracy, zaleca się większe okazy.

DSCN2911

Shiva Lingam zapewniają spokój, relaksację, samorealizację i jasność umysłu. Zapewniają energię potrzebną do lepszego radzenia sobie z kryzysami emocjonalnymi. Pomagają śledzić rzeczy, uniezależnić się od nastrojów innych, znaleźć spokój psychiczny, stać się bardziej elastycznym i twórczym oraz chronić się przed negatywnymi myślami innych ludzi.

Zgodnie z wcześniejszymi doświadczeniami kamień ten przeciwdziała bezpłodności i wzmacnia męską siłę. Pomaga także w regeneracji organizmu i daje siłę i energię.
Skład kwarcu (z bazaltem i agatem), kształt i pochodzenie sprawiają, że są silnymi generatorami energii. Powinien być umieszczony w domu lub mieszkaniu, aby energia mogła swobodnie płynąć.
W medytacjach bardzo dobrze nadaje się jako element ziemi.

DSCN2916

Wpływ psychiczny:

Shiva Lingam pomaga rozwijać się duchowo. Promuje on samokontrolę i pomaga przezwyciężyć stare lęki, doświadczenia z wczesnego dzieciństwa i wrażenia oraz pozwala im odejść. Shiva Lingam ma efekt równoważenia i harmonizowania. Pomaga w przepracowaniu urazów, pozwala wybaczyć i żyć na nowo. Rozbudza zdolności paranormalne i wyostrza intuicję.

Wpływ fizyczny:

Shiva Lingam ma relaksujący efekt. Łagodzi dyskomfort w jamie brzusznej (nerwica, nieżyty, uczucie pełności – niestrawność). Shiva Lingam przekazują energię i moc. Wspomaga wydajność i sprawność organizmu, wyostrza słabe punkty organizmu w szczególności bóle głowy i napięcia w okolicy pleców, ma działanie harmonizujące i rozkurczowe w dolegliwosciach podbrzusza – jelita.

DSCN2921

Pielegnacja Shiva Lingam:
Oczyszcza się go pod bieżącą wodą, rozładowywuje za pomocą hematytów, a następnie ładuje energetycznie w kryształach górskich (można na krótki okres czasu wystawić go na słońce – max. 10 min.), albo naładować, kładąc go pod pięknym drzewem.

Każdy Shiva Lingam jest inny. Nie ma dwóch takich samych kamieni.

Ten cudowny, niezwykły kamień, możecie znaleźć w sklepiku: https://lastomine.pl/pl/c/Shiva-Lingam/56

DSCN2954

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine