Żaba należy do płazów z rzędu bezogonowych. Rząd ten obejmuje cztery podrzędy, do których zalicza się ponad 50 rodzin. Np żabowate, ropuchowate, drzewołazowe (jaskrawe w kolorach żabki wytwarzajace toksyny) i inne.

Istnieje około 340 gatunków żab. Zamieszkują one tereny wilgotne, nad wodą i w lasach, praktycznie na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Największa żaba na świecie, goliat płochliwy, który zamieszkuje rzeki Kamerunu, osiąga około 33 cm długości i waży prawie 3 kg. Najmniejszy gatunek ma zaledwie 7,7 mm i występuje na wyspach Papua Nowa Gwinea.

Wszystkie żaby mają długie, skoczne nogi z dobrze wykształconymi błonami pławnymi. Posiadają stosunkowo gładką, wilgotną skórę, dobrze rozwinięte błony bębenkowe i rezonatory wzmacniające dźwięki powstające w krtani. Wszystkie żaby wchłaniają wodę przez skórę, nie piją wody tak jak inne zwierzęta. Istnieją gatunki, które w przypadku wyschnięcia wodnego zbiornika, zakopują się w mule i zapadają w letarg. Śpią tak do momentu, aż spadnie deszcz. Bardzo charakterystyczne dla żab jest kumkanie, nazywane też rechotem. Dźwięki te żaby używają w okresie godowym ale też do oznaczania swojego terytorium.

Żaba występuje nie tylko w wodzie, ale także na lądzie – jej żywiołami są woda i ziemia. Oprócz ropuch, żaba należy do grupy żab. Żaba charakteryzuje się raczej gładką, wilgotną skórą, mocnymi stawami skokowymi i błoniastymi stopami na tylnych łapach. Rodzi się w wodzie i dopiero poprzez metamorfozę, gdy traci ogon, a kończyny w pełni się rozwijają, ziemia staje się dla niej również siedliskiem. Prawie na całym świecie są żaby. Są zwierzętami zmiennocieplnymi, co oznacza, że ich temperatura ciała dostosowuje się do otoczenia. Kiedy jest zimno, obniżają metabolizm – muszą oszczędzać energię; gdy są ciepłe, ładują baterie i znów stają się bardziej zwinne.

zabka 3.jpg

Myślę, że żabka, to jedno z najciekawszych Zwierząt Mocy 

Zwierzęta mocy mogą pełnić różne funkcje: mogą być doradcami, dodawać energii, zachęcać do odwagi lub prowadzić do wiedzy. Żaba jako zwierzę mocy, nie jest wyjątkiem. Radzi, aby patrzeć w przyszłość, daje energię do wyruszania na nowe ścieżki, zachęca do zapuszczania się na niezbadane terytoria i daje wiedzę, że zmiana otwiera drzwi i daje nam mocne podstawy.

Liczne gatunki żab pokazują różnorodność, jaką może otworzyć przed nami żabie zwierzę mocy. Ale tak jak kijanka musi rzucić ogon, aby w końcu móc odkryć kraj, tak żaba zwierzęca zachęca nas do wyrzucania ciężarów lub skażonych miejsc za burtę, a tym samym do przekraczania niewyobrażalnych horyzontów. Tylko wtedy, gdy zachowamy pokój ze sobą, możemy znów spojrzeć przed siebie. Dlatego żaba ma następujące znaczenie jako zwierzę mocy:

oczyszczanie wewnętrzne i zewnętrzne
Zaufanie własnej intuicji
Zrzucenie balastu, wyzwolenie
znalezienie miejsca na nowe rozwiązania

zabka 1.jpg

Charakterystyka żaby w dużej mierze odzwierciedla zdolności żaby zwierzęcej mocy. W Azji żaba jest symbolem szczęścia i dobrobytu. Jest to oznaka płodności, która jest również nieodłączną cechą żaby jako zwierzęcia mocy: żaba zachęca nas do wyskoczenia i zbadania możliwości, które oferuje nam świat. Jego przesłanie brzmi: oczyszczając nasze myśli i uczucia, możemy odzyskać solidne podłoże pod naszymi stopami.

My także możemy przejść metamorfozę, jeśli tylko zechcemy, a to prowadzi nas do przodu w życiu. W ten sposób żaba pomaga ci się zmienić, zyskać nowe spojrzenie na rzeczy i uwolnić się od problemów, które stoją na drodze do realizacji Twoich planów i marzeń. W przypadku Celtów żaba często towarzyszyła uzdrowicielom i jasnowidzom jako zwierzę mocy. Jej energia wzmacnia doznania i otwiera widok na ukryte siły. Dzięki żabie możesz nadać swojemu życiu nowy impuls.

Żaba uczy Cie i ma przesłania:

Puścić
Zachęta dla siebie i innych
Grunt
elastyczność

Uzdrowienie
Pomaga i uzdrawia boską mocą.

„Wszystko jest takie, jakie jest, idealne. Jestem w gotowości, by żyć w… (miłości, pokoju, dostatku itp.) – teraz!”

Uzdrowiciel budzi się w Tobie – TERAZ. Stare urazy emocjonalne mogą się teraz uleczyć. Opanujesz trudne sytuacje, które przyniosą Ci także owocne spostrzeżenia. Patrząc w lustro, możesz zobaczyć swoje możliwości, a także to, w jaki sposób siły, które są dostępne, mogą zostać wykorzystane dla dobra wszystkich i dla transformacji. Cuda się zdarzają.

Żaba przynosi rozwój, poprzez patrzenie w lustro. Zajrzyj do środka. Rozpoznaj świat jako zwierciadło swojej duszy. Uważaj swoje życie za jeden element na scenie życia. Jaką rolę w tym grasz? Jak Ci się podoba? Jak i co chcesz tutaj zmienić? Jak to kontynuować? Jak to się skończy? Zmień orientację i baw się swoimi możliwościami tworzenia.

Żaba ogłasza nowy, nagły rozwój. Uzdrowienie ma miejsce, gdy uznajemy to, co jest, puszczamy to, co minęło, i w pełni akceptujemy naszą moc i współtworzenie właśnie teraz.

Masz moc uzdrawiania. Weź to w pełni, nie wątp ani przez chwilę i skup się na tym. Pozwól swojej uzdrawiającej mocy przepłynąć przez Twoje serce w Twoje ręce, a stamtąd do wszystkiego, co potrzebuje uzdrowienia w Twoim życiu. Zaufaj Boskim Mocom i pozwól cudom się wydarzyć. Pozbądź się zakleszczonych wzorców myślowych i zachowań. Znajdź jeziora i płynące wody, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. To, co dajesz światu, przyniesie owoce. Częścią Twojego przeznaczenia jest dotknąć serca wielu ludzi i przynieść uzdrowienie.

Żaba przypomina o oczyszczaniu ciał, środowiska i aur. Energia żaby uczy jak wykorzystywać metody psychicznej higieny. Żaba działa dobrze w środowiskach ziemistych, powietrznych(świadomości) i wody(nieświadomości). Ludzie z energiami żaby są często artystami, mistykami, uzdrawiaczami i medium. Często są empatyczni i wiedzą, jak „czytać” innych, by im pomóc. Jakkolwiek trzeba uważać, by nie zanurzać się w emocjach innych i nie brać emocji za bardzo do siebie. Należy rozpoznawać, kiedy nasza energia „idzie w dół”. Żaby są więc często widziane jako symbol płodności i kreatywności.

Żaba to oczyszczająca moc wody, deszczu. Osoba mająca w sobie energię żaby jest znakomitym medium lub ma dar jasnowidzenia. Wie, w jaki sposób oczyścić najbliższe otoczenie z negatywnych energii. Z pomocą żaby uwolnisz wybrane miejsca od nieprzyjaznego ducha, a chorego od jego dolegliwości. Żaba zapowiada nadejście przemiany, dzięki której rozpoczynasz nowe życie. Jeśli żaba „wskoczy” do Twoich marzeń, to znak, że wkrótce się spełnią. Przywołaj żabę, jeśli chcesz uwolnić się od niepotrzebnych balastów i obciążeń. Żaba pomoże Ci także w przygotowaniu się do kolejnego ważnego etapu w życiu.

zabka 2.jpg

Rozwijaj się z prędkością Zwierzęcia Mocy Żaba, podwyższaj swoje wibracje i przejdź pełne uzdrowienie ciała, serca i duszy!
Żaba Zwierzę Mocy jest po Twojej stronie, aby cię pocieszyć i obudzić Twoje ukryte zdolności. Połącz się ze swoim Zwierzęciem Mocy, ze swoim Duchem Opiekuńczym, a będziesz otrzymywać wiadomości – wskazówki o swojej sytuacji prywatnej, zawodowej lub emocjonalnej. Poczytaj o swoim Zwierzęciu Mocy, oglądaj filmy, czytaj książki z opisami archetypów duchów zwierzęcych i objaśnieniami dotyczącymi ich życia. Obserwuj je. A potem zapal świece i przywołaj żabę. Możesz zadać jej pytania jakie tylko przyjdą Ci do głowy. Odpowiedzi uzyskasz w swoich myślach. 

Jakie jest Twoje Zwierzę Mocy, które towarzyszy Ci w tej Inkarnacji, lub przez wszystkie Inkarnacje, albo może w chwili obecnej..? Ustalę dla Ciebie Twoje Zwierzę Mocy.

Informacje w sklepiku: https://lastomine.pl/pl/p/Przepowiednia-Twoje-Zwierze-Mocy-Twoj-Duch-opiekunczy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: https://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: https://www.lastomine.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine