Foto: nactumu Safari

Krokodyle, podobnie jak niektóre ptaki, są prawdziwymi potomkami grupy Archosaurius, której pokrewieństwo z już wygasłymi dinozaurami nie jest zbyt dalekie. W pewnym sensie krokodyle są nie tylko spokrewnione z ptakami, ale podobnie jak legwany i jaszczurki, są również ostatnimi żyjącymi dinozaurami. Ze względu na ich grubą skórę i silne podobieństwo do jaszczurek (takich jak iguana lub gekon) są one powszechnie nazywane „jaszczurami pancernymi”. Ściśle mówiąc, krokodyle to gady ziemnowodne, które przyjęły wiele różnych siedlisk – w tym np. tropików i podzwrotników w Ameryce Południowej, Afryce, Australii i Azji Południowej. Krokodyle zamieszkują zarówno słoną, jak i słodką wodę, dlatego krokodyle występują nie tylko w rzekach, jeziorach i bagnach, ale także na wodach otwartych, takich jak morze, gdzie znajdują się głównie w regionach przybrzeżnych. Jako drapieżniki i drapieżniki krokodyle żywią się zatem nie tylko owadami, ale przede wszystkim żabami, rybami i mniejszymi ssakami, które przychodzą do wody, aby się napić i nie są wystarczająco ostrożne lub są zbyt słabe, a zatem zbyt wolne, by uciekać.

Foto: About Wild Animals

Krokodyl zawsze odgrywał kluczową rolę w wielu narodach i kulturach na półkuli południowej. W Egipcie świątynia poświęcona była krokodylowi: bóstwu Sobek, w którym nowicjusz uczył się przezwyciężać swoje lęki, radzić sobie z przeszłością, uświadamiać sobie całą swoją siłę i pozwalać na uzdrowienie – nawet jeśli czasem mogło być one bolesne. Egipski bóg krokodyl Sobek, który czasami był również znany jako Sukhoos, był uważany w Egipcie za boga płodności i boga wody, który może przekształcić się w krokodyla. Za każdym razem, gdy Nil przelewał się i niszczył żniwa, a także gdy Nil wylewał przez obfite deszcze, Sobek zaczynał „działać”. Miał moc tworzenia, a także siłę destrukcji – jego niegdyś energetyzująca energia mogła szybko przekształcić się w dziki i niekontrolowany chaos.

W mitologii Majów krokodyl imieniem Imix ma nosić świat na plecach – podobny do żółwia Indian z Ameryki Północnej – i pływać w pierwotnym morzu otaczającym drzewo świata. Pod tym względem krokodyl reprezentuje u wielu ludów rodzaj bogini matki i ziemi, która łączy świat emocjonalny w postaci żywiołu wody z materialnym w postaci żywiołu ziemi, a zatem ma także możliwość materializowania się uczuć. Tylko połączenie wody i ziemi czyni glebę żyzną i pozwala wodzie się uspokoić i pozostać w jednym miejscu – bez płynięcia w dowolnym kierunku. Jednak w innych rdzennych ludach Ameryki Południowej krokodyl jest nie tylko uważany za dawcę życia, ale także jako przewodnik po podziemnym świecie i towarzysz ostatniej podróży do królestwa zmarłych. Na przykład sarkofag w Meksyku pokazuje, jak władca jest pożerany przez krokodyla i dostaje się na ziemię przez krokodyla – i w ten sposób umiera. W mitologii krokodyl oznacza nie tylko życie i śmierć, stworzenie i zniszczenie, ale także odrodzenie, uzdrowienie, transformację i jest związany ze światem umarłych i bogatego przodka.

Jeśli krokodyl pojawia się w Twoim życiu jako zwierzę mocy, to informacja, że właśnie teraz działają w Tobie dwie siły: siła tworzenia i siła zniszczenia. To wiadomość dla Ciebie, abyś uważał, bo Twoja siła tworzenia może w jednym momencie przemienić się w siłę zniszczenia. To może być tworzenie lub zniszczenie w tym symbolicznym znaczeniu.

Zwróć uwagę na to co było do tej pory piękne, pozytywne i uporządkowane, by nie zmieniło się w chaos. Należy zdać sobie z tego sprawę i manifestować na zew. wszystko to, co najpiękniejsze w Twojej duszy.

Krokodyl jest także symbolem transformacji, niezwykłym połączeniem życia, śmierci, wędrówki poprzez inkarnacje, poprzez różne przestrzenie, połączenie z przeszłością (Twoje inkarnacje – ich znaczenie i uzdrowienie) i połączenia ze światem zmarłych.

Krokodyl uczy Cię, aby leczyć stare rany fizyczne i psychiczne, zadane w przeszłości, w tej lub poprzednich inkarnacjach. Właśnie teraz, tej inkarnacji nadszedł czas, by dokonać transformacji i uzdrowienia, nawet jeśli może być bolesne, to czas, by zagoić stare rany i zakończyć karmiczne powiązania. Pozostaną blizny, ale będą one teraz silne i już nic nie będzie w stanie ich otworzyć.

Jeśli Twoja dusza tego zapragnie, to teraz możliwe są połączenia z Twoimi przodkami. Wsłuchaj się w przesłania przodków ze świata zmarłych, będą miały dla Ciebie szczególną wartość. Możesz otrzymać wsparcie lub wiadomości, które będą miały ogromny wpływ na obecne życie. Słuchaj uważnie i szukaj znaków, może się zdarzyć, że wydadzą Ci się dziwne, ale znaczące… Pamiętaj, że nie ma przypadków.

Foto: Nick Scobel

Jako zwinny pływak krokodyl pokazuje, jak łatwo poruszać się po emocjonalnym świecie, pomoże Ci uniknąć użalania się nad samym sobą, czy pogrążaniu się w depresji, lub nauczy Cię jak uniknąć negatywnych nastrojów czy stanu beznadziejności.

Krokodyl jako zwierzę mocy, uczy Cię także szybkości na lądzie (sfera materialna Ziemi), tutaj potrafi szybko zaatakować czy działać. Zawsze możesz poprosić go o pomoc (połącz się z nim, jako ze zwierzęciem mocy), a poznasz go jako silnego wojownika, z którym nikt nie może Cię tak szybko skrzywdzić. Bardzo trudno jest go zwyciężyć.

Musisz także wiedzieć o tym, że krokodyl przychodzi tylko w takim momencie Twojego życia, gdy Ty będziesz gotowy na spotkanie z nim – właśnie teraz w tym momencie przychodzi ten czas, idź więc z nim
dalej, a zobaczysz kim naprawdę jesteś i jak niezwykła jest Twoja dusza. To ten właściwy moment… Krokodyl jest przewodnikiem, który wzmacnia Siłę Woli i Moc, a Twoja siła i moc są ogromne!

Jeśli ktoś nie ma tej siły i mocy, to krokodyl NIE pojawia się, nawet we śnie. Przychodzi tylko do wyjątkowych dusz i tylko z takimi pracuje i takie ochrania.

Krokodyl przyjdzie do ciebie tylko wtedy, gdy będziesz naprawdę emocjonalnie gotowy. Zaufaj krokodylowi, nawet jeśli na pierwszy rzut oka może się wydawać nieprzewidywalny i groźny, ponieważ wtedy pomoże ci rozwiązać swoje głęboko zakorzenione lęki i uwolnić się od uczuć, takich jak zemsta, wina i niszczycielski gniew. Jeśli to konieczne, płacz „łzy krokodyla” – najważniejsze jest to, że pozwalasz na ból i uzdrowienie.

Afirmacja:

Jestem wolny, wolny, wiecznie wolny!
Fioletowy blask ognia wewnątrz i wokół, przekształcam w wibrację światła, zgodnie z boskim planem.

Pojawienie się krokodyla we śnie, to ostrzeżenie przed przytłaczającą liczbą wrogów i zbliżającymi się trudnościami, z którymi trzeba będzie sobie poradzić tylko z wielką zręcznością i rozwagą. Jeśli we śnie ugryzł Cię krokodyl, oznacza to, że znajdujesz się w niebezpiecznej sytuacji. Walka i zabicie krokodyla we śnie oznacza, że będziesz musiał walczyć z silnym przeciwnikiem, walka nie będzie łatwa, ale wygrasz.

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Lastomine

Sklep: https://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: https://www.lastomine.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine