Hopi to Indianie Ameryki Północnej z grupy Pueblo (pochodzą z rodziny Szoszonów), obecnie zamieszkujący północno-wschodnią Arizonę, głównie w sześciu pueblach znajdujących się w rezerwacie.

Jest to jedna z najstarszych cywilizacji, tak jak Majowie.

Hopi utrzymują złożoną tradycję religijną i mitologiczną sięgającą wieków. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, w co wierzą wszyscy Hopi jako grupa. Podobnie jak w ustnych tradycjach wielu innych społeczeństw, mitologia Hopi nie zawsze jest konsekwentnie opowiadana, a każda mesa Hopi, a nawet każda wioska, może mieć własną wersję określonej historii. Ale „w gruncie rzeczy warianty mitu Hopi oznaczały podobieństwo do siebie.”

Większość relacji Hopi o stworzeniu Świata koncentruje się wokół Tawy, ducha słońca. Tawa jest twórcą i to on stworzył „Pierwszy świat” z Tokpelli, czyli niekończącej się przestrzeni, a także jej pierwotni mieszkańcy.

Legenda Hopi mówi, że obecna Ziemia to Czwarty Świat, w którym zamieszkują dzieła Tawy. Historia mówi, że w każdym poprzednim świecie ludzie, choć pierwotnie szczęśliwi, stawali się nieposłuszni i żyli wbrew planowi Tawy. Angażowali się w rozwiązłość seksualną, walczyli ze sobą i nie żyli w harmonii. Najbardziej posłuszni zostali „dostarczeni” do następnego wyższego świata, przy czym zmiany fizyczne zachodzą zarówno u ludzi podczas ich podróży, jak i w otoczeniu następnego świata. W niektórych opowieściach dawny świat został następnie zniszczony wraz ze swoimi niegodziwymi mieszkańcami, podczas gdy w innych dobrzy ludzie zostali po prostu wyprowadzeni z chaosu wywołanego ich działaniami.

FOTO: tskies.com

Podobnie jak Majowie, wśród których Hopi kiedyś mieszkali i z którymi później handlowali, Hopi konceptualizują cykle czasu jako wieków na świecie. Hopi wierzą, że doznaliśmy trzech kataklizmów z poprzednich światów. Pierwszy świat został zniszczony przez ogień – kometę, uderzenie asteroidy lub kilka wybuchów wulkanów. Drugi świat został zniszczony przez lód – wielka epoka lodowcowa. Jak odnotowało wiele kultur na całym świecie, ogromny potop zniszczył Trzeci Świat. Te trzy globalne zniszczenia nie wynikały jedynie z przypadkowych zmian na ziemi lub zjawisk astrofizycznych, ale z lekceważenia ludzkości zarówno wobec Matki Ziemi, jak i duchowych nakazów Stwórcy. Innymi słowy, wydarzenia kataklizmiczne w świecie przyrody są przyczynowo związane ze zbiorowymi wykroczeniami lub negatywnymi działaniami człowieka.

W przeciwieństwie do Majów Hopi rzadko określają daty przesunięcia tych epok. Mówi się, że Majowie byli panami czasu, podczas gdy Hopi są panami kosmosu. Żyjąc zgodnie z trzema głównymi mesami, Hopi nadal wykonują serię corocznych świętych rytuałów w ramach swojego ceremonialnego cyklu, aby zachować równowagę nie tylko siebie, ale całego świata.
Z biegiem czasu zadanie to staje się coraz trudniejsze, ponieważ nasz współczesny styl życia, z gadżetami technologicznymi nadal niszczy tradycyjne sposoby życia i rodowe wartości Hopi. Coraz mniej młodych Hopów uczy się swojego rodzimego języka, zwyczajów i ceremonii. Więcej młodzieży opuszcza Hopi w poszukiwaniu pracy na obszarach miejskich. Ci, którzy pozostają w rezerwacie, stają w obliczu sprzeczek między plemionami i, co gorsza, z wysokim wskaźnikiem alkoholizmu i dostępnymi śmiertelnymi narkotykami.

Wielu starszych duchowych Hopi twierdzi, że żyjemy w ostatnich dniach Czwartego Świata. Od ponad 60 lat różni Hopi przewidują różne zmiany na Ziemi, które sygnalizują zakończenie obecnego wieku i początek Piątego Świata. W 1970 roku Dan Katchongva, przywódca klanu Słońca, który zmarł w wieku 112 lat, mówił o pogarszających się warunkach naszych czasów:

Mamy nauki i proroctwa, które informują nas, że musimy uważać na znaki i wróżby, które nadejdą, aby dać nam odwagę i siłę, abyśmy oparli się na naszych przekonaniach. Krew będzie płynąć. Nasze włosy i nasze ubranie zostaną rozrzucone na ziemi. Natura przemówi do nas swoim potężnym powiewem wiatru. Będą trzęsienia ziemi i powodzie powodujące wielkie katastrofy, zmiany pór roku i pogody, zanikanie dzikiej przyrody i głód w różnych formach. Nastąpi stopniowa korupcja i zamieszanie wśród przywódców i ludzi na całym świecie, a wojny nadejdą jak potężne wiatry. Wszystko to zostało zaplanowane od początku stworzenia.
Dwie ścieżki życia na skale proroctwa.

Inny duchowy starszy z tej samej wioski Trzeciej Mesy, David Monongye, który żył dłużej, ostrzegł:

„Gdy trzęsienia ziemi, powodzie, gradobicie, susze i głód będą życiem na co dzień, to nastąpi czas, na prawdziwą ścieżkę lub zygzakowatą drogę. ”

„Zygzakowata droga” odnosi się do linii znalezionej na Prophecy Rock, panelu rodowych petroglifów Hopi (rzeźby w skale) w północnej Arizonie. Zygzak jest górą dwóch równoległych linii. Podobno reprezentuje ścieżkę Dwóch Serc, które sieją spustoszenie w naszej Matce Ziemi i żyją wbrew ekologicznym zasadom i prawom Natury. Z drugiej strony, dolna linia to ścieżka Jednych Serc, którzy są blisko ziemi i wzrostu duchowego – to znaczy przylegają do prawdziwej drogi Hopi. Górna ścieżka jest oddzielona od świata przyrody i całkowicie zanurzona w syntetycznej, wyprodukowanej rzeczywistości iPhone’ów i Xbox 360. Zasadniczo jest to styl życia, który Hopi nazywają koyaanisqatsi, co oznacza „świat niezrównoważony” lub „życie moralnej korupcji i zamieszania (w odniesieniu do grupy)”. Niższa droga, zakorzeniona w ziemskich rytmach, znajduje ukojenie oraz pokarm duchowy z pyłku kukurydzy, światła słonecznego, deszczów i ogromnych pustynnych widoków – życie zgodne ze Stwórcą lub Wielkim Duchem.

Znaki, że czwarty świat się kończy
Niektóre inne prognozy upublicznione przez różnych starszych Hopi w XX wieku obejmują możliwość śmierci Czwartego Świata. Obejmują one coraz bardziej nieregularny klimat i kilka konkretnych sygnałów lub oznak nierównowagi społecznej i politycznej. Przepowiadane zmiany na Ziemi obejmują trzęsienia ziemi, tsunami, huragany, tornada, rekordowe powodzie, pożary, susze i głód.

Hopi przewidzieli także szereg zmian technologicznych, które sygnalizowałyby koniec Czwartego Świata. Na długo zanim to się stało, starsi twierdzili, że „tykwa popiołów” spadnie na Ziemię. Odnosi się to oczywiście do wybuchów nuklearnych – najpierw wybuchu atomowego w Trinity Site w Nowym Meksyku, następnie podwójnych holokaustów w Hiroszimie i Nagasaki, a na koniec inne testy bomb wodorowych na atolach Pacyfiku i na południowym zachodzie Ameryki. Proroctwa Hopi obejmują fakt, że ludzie będą jeździć „wozami bez koni” na „czarnych wstążkach” (pojazdy na asfalcie). Ponadto pojazdy powietrzne podróżowałyby „drogami po niebie” (ścieżki na niebie, albo łagodne smugi, albo szkodliwe „chemtrails”). Hopi oświadczyło również, że jednym z ostatnich znaków jest to, że ludzie będą „żyć na niebie” (Międzynarodowa Stacja Kosmiczna).

Starsi Hopi przewidzieli także liczne zmiany społeczne. Powiedzieli, że delegaci Hopi będą podróżować cztery razy do „Domu Miki” (budynek ONZ w Nowym Jorku), ale za każdym razem ich prośby o pokój będą ignorowane. Społecznie konserwatywna kultura Hopi wierzyła również, że koniec czwartego świata zostanie zasygnalizowany przez kobiety, które zaczną nosić ubrania męskie (ruch wyzwolenia kobiet itp.).

Musimy pamiętać, że proroctwa Hopi nie są współczesnymi odczytami wydarzeń na świecie, ale wypowiedziami sprzed wieków, a może tysiącleci. Te niepokojące komentarze na temat naszego obecnego stanu spraw globalnych zostały po prostu przekazane przez pokolenia do teraźniejszości za pośrednictwem tradycji ustnej Hopi, z niewielkimi zmianami dokonanymi w tym procesie.

Moi Kochani, wszystko zależy od nas, w jakim Świecie chcemy żyć, jaką wodę chcemy pić, jakim powietrzem oddychać, jakie pożywienie spożywać… Matka Natura, Matka Ziemia nas kocha i chce, żebyśmy żyli w spokoju, harmonii, radości i miłości.

Poprzez nasz wybór życia, poprzez nasze myśli i czyny, możemy zmienić nasz otaczający świat. Szanujmy to wszystko, co zostało nam ofiarowane. Nasza Ziemia, nasza Planeta, to MY!!!

„Jeśli każdy zrobi coś małego, to poruszy się coś Wielkiego!”

Źródło: Wikipedia; ancient-origins.net

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine