Chromoterapię, czy jak ktoś woli Koloroterapię znano już w starożytnych Chinach, Indiach i Egipcie. Dziś powraca do łask.  Coraz bardziej staje się popularna terapia kolorami, w której pozytywny efekt kolorów opiera się na kąpielach, kolorowej akupunkturze, promieniowaniu światłem, medytacji ze światłem, ale także na dekoracjach (kwiatach, świecach, poduszkach, obrusach, pościeli, zasłonach…), żywności i napojach. Nawet w domu każdy może stworzyć pozytywny nastrój dostosowując kolory swojej odzieży, mebli i nastroju oświetlenia. Wracamy do Natury! Chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia.

Każdy kolor ma inny wpływ na naszą psychikę i nasze ciało, ponieważ każdy kolor ma swoją własną długość fali i energię, która jest przekazywana do naszych ciał. Na przykład niebieskie światło ma działanie chłodzące i łagodzące, a czerwone światło działa rozgrzewająco i stymulująco.

Celem terapii kolorami jest zarówno (towarzyszące) leczenie problemów fizycznych i psychicznych, jak i profilaktyka, tj. zapobieganie chorobom poprzez psychologiczne i energetyczne efekty kolorów. Terapia kolorami powinna wspierać naszą witalność i stymulować zdolność samouzdrawiania w ciele. Efektem kolorów są nie tylko oczy, ale także fale energetyczne, które wpływają na nasz autonomiczny układ nerwowy (VNS). VNS jest autonomicznym układem nerwowym odpowiedzialnym za procesy życiowe w organizmie, takie jak oddychanie, aktywność serca, trawienie i metabolizm są odpowiedzialne bez świadomej kontroli.
Każda osoba ma bardzo indywidualną percepcję kolorystyczną, a zadaniem terapeuty kolorystycznego jest odpowiednio dobrać odpowiedni dobór koloru do zastosowania terapeutycznego. Na przykład podczas sesji terapeutycznej pacjent jest napromieniany wybranym kolorowym światłem w celu złagodzenia objawów. Każdy kolor ma swoje własne widmo, więc to kolor żółty, między innymi, dla spokoju, zielony dla kreatywności, niebieski ma kojący i wspomagania gojenia i czerwony ma działanie ożywiające i stymulujące. Jednak to tylko kilka przykładów wpływu kolorów na ludzi.

KOLOR FIOLETOWY

image.png

 Kolor fioletowy należy do zimnych kolorów. Symbolizuje kolor umysłu i inspirację. Jest to kolor alchemii, kosmicznej energii, inspiracji i duchowego doświadczenia. Kolor fioletowy jest również kolorem emocji i jest przypisany do naszej prawej półkuli mózgu. Ta strona mózgu odpowiada za nasz język ciała i obrazy, za naszą intuicję, kreatywność i spontaniczność. Fiolet wspiera również wewnętrzną dojrzałość i może prowadzić do głębszego, mentalnego wyzwolenia.
Z drugiej strony nadmiar fioletu może prowadzić do psychicznego i duchowego zamieszania i depresji.

Efekt koloru fioletowego w terapii kolorami
Kolor fioletowy ma stymulujący, inspirujący wpływ na umysł i duszę. Kolor inspiracji ma działanie równoważące, regenerujące, przeciwlękowe, przeciwbólowe, oczyszczające i odtruwające. Fiolet promuje wewnętrzną równowagę i współczucie, a także wzmacnia efekt medytacji, wprowadzając do wyższych stanów świadomości.Fiolet to pełen wdzięku kolor. To kolor inspiracji, mistycyzmu, magii i sztuki. Jest to niezwykły, ekstrawagancki kolor, który jest również związany z pobożnością, pokutą i ofiarą.
Fioletowe odcienie pobudzają naszą wyobraźnię, inspirują i motywują. Dodają nam niezbędny spokój, relaks i pewność siebie.

Znaczenie koloru fioletowego w kulturze i religii
Kolor fioletowy oznacza przejście w harmonię przeciwieństw, między znanym codziennym życiem a nieznanym, niesamowitym królestwem duchów, aniołów i demonów.
Fiolet jest niezwykle popularny wśród wielu ludzi na Ziemi, stosunkowo niezależnych od cywilizacji kulturowej. Im wyższe cywilizowanie, tym wyższy intelekt.
W średniowiecznych mistycyzmach Zachodu, ale także w wielu innych kulturach, świat ciała (czerwony) łączy się ze światem ducha i nieba (niebieski) z fascynującą tajemnicą (fioletową), w której obowiązują zupełnie inne niż znane prawa.
Fiolet to kolor hinduizmu i feminizmu.
W feminizmie Fiolet symbolizuje roszczenia kobiet do władzy i równości mężczyzn i kobiet.
W sferze kościelnej fiolet z jednej strony symbolizuje rangę biskupów, z drugiej zaś kolor dni pokuty przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem.

Kolor fioletowy jest stosowany w terapii kolorami (wspomaga):
pomaga w medytacji i relaksacji
wzmacnia intuicję i wyobraźnię
układ nerwowy – uspokaja i wycisza, daje uczucie równowagi i harmonii dla umysłu i ciała
pomaga w leczeniu bólu głowy – w migrenach
wzmocnia układ odpornościowy i limfatyczny
posiada działanie przeciwbólowe, oczyszczające i odtruwające
wspiera koncentrację 
dodaje pewność siebie

Właściwa ilość „fioletowej energii” tworzy zrównoważone relacje między ciałem i duszą. Kosmiczną świadomość, która umożliwia wszechstronne spojrzenie na życie, w fizycznym jak i duchowym aspekcie. Fioletowa barwa pobudza jasność umysłu i poszukiwanie „wiedzy” w mentalnym świecie.

 
Nadmiar „fioletowej energii” powoduje dysharmonie ciała fizycznego. Może powodować niedostateczne krążenie w kończynach i osłabienie kolan, a także skurcze w nogach. Mogą wystąpić też problemy z wykonywaniem najprostszych czynności – z wysiłkiem fizycznym.Występuje często uczucie strachu (nawet paraliżujące), przed jakimkolwiek działaniem. Znajdujemy wymówki, aby „uciec” przed znajomymi, czy partnerem. Zaszyć się głęboko w sobie. Samotność z kolei może spowodować stany depresyjne. 

 
Niedobór „fioletowej energii” powoduje wrażenie ciągłego braku czasu. Mamy wrażenie, że jest wiele spraw do zrobienia. Nie mamy czasu na wypoczynek (nie potrafimy odpoczywać), znajdując wiele nowych i pilnych spraw do załatwienia.Mogą wystąpić bóle głowy (migreny), rwa kulszowa. Odnosimy wrażenie, że do niczego się nie nadajemy.  Po pewnym czasie, inne osoby spostrzegają nas jako człowieka sceptycznie i krytycznie patrzącego na wszystko i wszystkich. Następuje uczucie „wypalenia się”.

image.png

Aby aktywować energię barwy fioletowej, otaczaj się tym kolorem: ubiór, dekoracje (świece, kwiaty, obrusy itd.), artykuły spożywcze (aronia, jeżyny, czerwone winogrona, czerwona kapusta, bakłażan, czerwona fasola, czerwona cebula…), kamienie naturalne o barwie fioletu (ametyst, czaroit, turmalin fioletowy, agat fioletowy – http://www.lastomine.pl), medytacja z tym kolorem, naświetlanie kolorem poszczególnych części ciała.  

Poznaj Twój osobisty kolor: https://lastomine.pl/pl/p/Twoj-osobisty-kolor-energia-galaktycznej%2C-wewnetrznej-barwy%2C-ktora-towarzyszy-od-urodzenia.-Energia-kolorow-pomoze-Ci-odnalezc-siebie%2C-usunac-blokady-i-przeszkody%2C-odnalezc-wlasna-droge%2C-inspiracje%2C-odwage%2C-rownowage-i-harmonie./894

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine