zamek - Anna

Fragment opowiadania. Autor: „Celticzek”

Anna wróciła do wioski późnym wieczorem. Na niebie świecił księżyc w pełni i tysiące gwiazd. Zsiadla z konia i odprowadziła go do stajni . Po drodze nie spotkała nikogo kogo by znała – wszyscy juz dawno spali . Cieszyła się tez ze mieszka sama bo nikt nie zadawał jej pytań gdzie była. Zaczym wróciła do chaty spędziła trochę czasu w stajni ze swoim wierzchowcem zeby zebrać myśli i przemyśleć to co się stało. Po jakis 15 minutach wróciła do domu. Przebrała się w koszulę nocną i gdy miała się położyć spać usłyszała tetent końskich kopyt . Serce zabiło jej mocniej i podeszła do okna żeby zobaczyć kto to . Tak jak myślała ujrzała jego – brata . Brata z którym rozdzielono ja w dziedzinstwie gdyż ona tak bardzo się różniła od innych , ze nie mogła mieszkać na zamku ani być królową. Była wiedźmą i to potężną. Gdyby ktoś się o tym dowiedział od razu poszlaby na stos . Dlatego ojciec oddzielił ja od ukochanego brata oraz domu . Anna była w wiosce bezpieczna w wiosce lecz samotna. Ojciec dopilnował tego by nikt się nie dowiedział tego kim jest naprawdę – królową. Zapaliła świecę i wyszła przed dom. Ich spojrzenia się spotkały.

– Geralt , dlaczego przyjechales? Jeśli ktoś cię zobaczył ..- powiedziała ostro

Geralt przywiązał konia i przyglądał jej się przez chwilę

– Wiesz dlaczego – powiedział- Musiałem cię zobaczyć po tym ile przeszlas. Pusto w zamku bez ciebie… Juz nikt mi nie opowiada rycerskich legend przed snem.
Ani nikt mi nie towarzyszy w ciągu dnia.
Przez chwilę brat nie odrywal od niej wzroku a potem chciał ją przytulic lecz ona odsunęła się od niego .
– Nie – powiedziała – Juz się pogodzilam z samotnością i nic tego nie zmieni.
spojrzał na nią ponuro .
– Zrobię wszystko żebyś wróciła do zamku i odzyskała koronę – powiedział  – ja jej nie chcę. A tym czasem mam dla ciebie prezent .
Anna spojrzala na niego podejrzliwie. Geralt dotknął szyi i zdjął z niej cos świecącego. Podszedł do niej bliżej i wtedy ujrzała piękny kamień księżycowy.
– To talizman – powiedział- Będzie cię chronił i wskaże ci dobrą drogę.
Zaniemowila i wzięła kamień do ręki. Potem jednak obdarowała brata gniewnym spojrzeniem .
– Skąd go masz !? Magia jest zakazana w królestwie !
– Nieważne – powiedział po czym szybko dosiadl konia i odjechał tak szybko jak przyjechał. Patrzyla na niego dopóki nie straciła go z oczu. Dopiero później się zorientowała ze nie zdążyła mu nawet podziękować .
Piękne opowiadanie. Bardzo ciekawe. Polecam pisać!!! Dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

Kochani, konkurs trwa do 7 grudnia!

Zapraszam do uczestnictwa w konkursie i przesyłania swoich fragmentów opowieści, o dalszym losie Anny. Co według Was spotkało Annę? Kim dla niej jest ów mężczyzna? Tutaj temat konkursu: https://lastomine.wordpress.com/2018/11/11/konkurs-dalsze-losy-anny-zabawa-jak-potocza-sie-losy-anny-kim-jest-ow-mezczyzna/

Wasze historie, opowiadania, proszę o przesyłanie na mój adres E- mail: lastomine@gmail.com z adnotacją, że wyrażacie zgodę na publikację fragmentu Waszej historii, oraz Waszego imienia na moim blogu (możecie podpisywać się pseudonimem). W temacie listu, proszę wpiszcie: KONKURS: „Dalsze losy Anny”

Do wygrania wspaniałe nagrody:

Nagroda główna

Kamień Ametyst Navette

Kamień przemiany, transformacji, Nowego Początku. Dodaje ufności i oddania wobec Sił Wszechświata. Kamień przemiany duchowej.

Ze sznureczkiem do zawieszenia

Wielkość: 40 mm x 15 mm

DSCN0036

Nagroda pocieszenia

Kamień Ametyst kuleczka

Ze sznureczkiem do zawieszenia

Wielkość: 25 mm


Ametyst kulka 25 mm

Losowanie odbedzie sie 8-go grudnia.

Zapraszam do wzięcia udziału w zabawie.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Całość, oraz fragmenty niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, kopiowana, powielana, przekazywana w jakiejkolwiek elektronicznej lub innej formie zapisu, bez pisemnej zgody autora.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine