wlosy

Co wiemy o włosach…? W zależności od koloru włosów, ludzie mają od 90 000 do 150 000 włosów. Ciemnowłosi ludzie mają mniej włosów niż osoby o blond włosach.

Przez całe nasze życie włosy rosną na głowie około 530 kilometrów. Utrata włosów do 100 włosów dziennie jest normalna. W wieku 30 lat co piąty mężczyzna cierpi na wypadanie włosów. A pierwsze siwe włosy, mogą się pojawić już po 20 roku życia. Siwe włosy są w rzeczywistości bezbarwnymi włosami: mieszek włosowy nie wytwarza już barwnika „melaniny”.

Najdłuższe włosy na świecie ma Thai, zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa: kobieta ta, nie ścinała włosów od 70 lat, a teraz jej włosy liczą ponad pięć stóp długości.

Kobieca głowa wykonana z mamutowej kości słoniowej z dobrze utrzymaną fryzurą, znaleziona na Morawach Południowych, ma około 27 000 lat. Przepisy dotyczące pielęgnacji włosów można znaleźć w 4000-letnim egipskim papirusie.

wlosy 4

Historia ludzkości pokazuje, że włosy zawsze miały wielkie znaczenie. Włosy od dawna są wyrazem indywidualności, przynależności, siły, mocy i magii. Od niepamiętnych czasów włosy odegrały ważną rolę w dziedzinie wierzeń religijnych lub magii. Jedną z pierwszych wzmianek na ten temat jest historia Samsona (Judges 16 ff.). Jego włosy oznaczały nie tylko jego siłę fizyczną, ale także wyższą moc (poprzez zdradę ukochanej kobiety Dalili, obcięto mu włosy – utracił moce i siłę). Do dziś religijni Żydzi pejsy noszą na pamiątkę siły Samsona. Jezus i jego uczniowie nosili brody, które miały być oznaką siły duchowej i oddania Bogu. Włosy i związane z nimi rytuały pojawiają się we wszystkich mitach, legendach i wierzeniach. Kiedy grecki bóg śmierci Tanatos pojawiał się przy umierającej osobie, obcinał jej pukiel włosów, który potem składał w ofierze władcom podziemnego świata. Dziś także w wielu kulturach golenie głowy na znak żałoby jest wciąż praktykowane. Celtowie wierzyli, że jeśli ptak utka sobie gniazdo z ludzkich włosów, ich właściciel umrze w ciągu roku. Ścinanie włosów uznawano, jako karę za niewłaściwe lub sprośne zachowanie, a także jako znak niewoli – niewolnictwa. Jednocześnie w sferze religijnej postrzegano ją jako znak ujarzmienia i poświęcenia wolności wśród wyższych mocy (mnichów, mniszek), co powinno także zostać odrzucone przez fizyczne i seksualne instynktowne pragnienie. Strzyżenie włosów było i jest w tym kontekście poświęceniem pożądania seksualnego, z którym należy pokonać siłę erotyczną promieniującą we włosach obu płci.

wlosy 2

„Promieniowanie” włosów jako uwodzicielska lub erotyczna siła kobiety opisywane było już w mitologii i baśniach o Syrenach, czarownicach, a także szczególnie pięknych księżniczkach, czy królowych. Jednocześnie liczne baśnie wyjaśniają, że głaskanie, czesanie i prostowanie kobiecych włosów służy kobiecemu erotycznemu procesowi dojrzewania. Tak jak u mężczyzn była to cecha ich męskości – nożyczki do brody oznaczały ceremonię młodości.

Włosy miały i związane z nimi zabiegi miały też ważne znaczenie w kulturze dawnych Słowian. Chłopcom kończącym siedem lat obcinano włosy, w tym samym rytuale nadając im także imiona. Z chwilą obcięcia włosów, którego dokonywał zwykle ojciec, chłopiec przechodził spod opieki matki pod opiekę ojca, wkraczając w męski świat i stając się pełnoprawnym członkiem wspólnoty.

Często włosy są umieszczane w kontekście wewnętrznej postawy, myśli, mocy umysłu i tożsamości osoby noszącej. Być może jest to powód wcześniejszego zwyczaju poświęcania włosów zmarłym, aby dać im coś z najgłębszej postawy. W innych kontekstach posiadanie włosów może przenosić fizyczne, mentalne i duchowe moce noszącego.

wlosy 9

Włosy długie są uważane za symbol wolności, to także źródło siły, mocy i mądrości, miejsce, w którym teraźniejszość spotyka się z przeszłością, nośniki informacji o kulturze, religii, statusie społecznym – przez całą historię ludzkości włosy miały wszystkie te znaczenia.

Włosy często odgrywają rolę w dyskusjach terapeutycznych, ponieważ ludzie, którzy nie są pewni swojej tożsamości, erotyki i seksualności, a także wiary we własne siły, zwykle posiadają fryzury, niezgodne z własną naturą. Właśnie takie osoby narzekają na brak wewnętrznej siły, nieumiejętność podejmowania decyzji w życiu (czują się zagubieni i słabi), narzekają na naturę swoich włosów (ich kolor, moc, kręcone lub proste włosy). Kobieta, która zajmowała się różnego rodzaju irytującymi, mrocznymi i niszczycielskimi nastrojami opowiadała o śnie, w którym straciła włosy. Sama wiedziała, że ​​jej myśli są równie zagubione jak włosy we śnie.

Inna kobieta, która cierpiała na ciagłą utratę włosów (prawdopodobnie z powodu choroby autoimmunologicznej), zauważyła, że ​​nie potrafiła odizolować się od zewnętrznych wymagań – schematów. Poza tym nie miała „odporności” na reprezentowanie własnych myśli, a tym bardziej manifestowania ich. Czuła własną utraconą tożsamości, nie tylko pod względem własnej postawy, ale także pod względem kobiecości i pożądania seksualnego. Marzenie się spełniło, odnalazła swoją drogę, moc i wiarę we wszystkie mysli i czyny, gdy zapuściła włosy. Kiedy mogła juś się „otulić płaszczem włosów”, otrzymała nową moc – nową tożsamość. Psychiczne moce własnej tożsamości, kobiecości i erotyki, własnych duchowych mocy i możliwości, zaczęły ponownie ożywać.

wlosy 8
Nie jest tajemnicą, że zwłaszcza kobiece włosy są czymś wyjątkowym i jakoś magicznym, zwłaszcza kiedy są długie. Im dłuższe włosy, tym więcej energii życiowej mogą naturalnie wchłonąć! I tym więcej energii życiowej emitują. Długie, zadbane włosy to nie tylko powierzchowne piękno. One spełniają ważny cel!

Włosy są subtelnymi czułkami, antenkami, które przekazują ogromną ilość ważnej informacji do mózgu i układu krwionośnego. Włosy pobierają energię z otoczenia i kosmosu, poprzez to zmieniają naszą świadomość, duszę, a także i mają ogromny wpływ na naszą mądrość. Zbadano naukowo, że gdy włosy są podcięte, lub usunięte – wygolone, to przyjmowanie i wysyłanie sygnałów od i do otoczenia jest utrudnione, człowiek nieświadomie podchodzi do życia, jest mniej wrażliwy w relacjach z innymi i trudniej mu osiągać satysfakcję (również seksualną). Dotyczy to również mężczyzn, oraz „mody” na usuwanie wszelkiego owłosienia z naszego ciała. Razem z włosami obcinamy nie tylko swoją intuicję, ale też pamięć i przeżycia emocjonalne.

wlosy 10

Nasi przodkowie przywiazywali ogromne znaczenie do długich włosów – oznaczały mądrość. Może warto byłoby się zastanowić, dlaczego np. w wojsku obowiązkowo goli się głowę; dlaczego kobiety w świętych miejscach muszą zakładać chustkę na głowę i dlaczego Indianom zdejmowano skalpy? Włosy dają człowiekowi siłę psychiczną, która jest potrzebna do świadomego myślenia, a także siły i „talenty, dary magiczne”. Im dłuższe włosy, tym bardziej człowiek jest „obudzony”duchowo. Tym samym może  rozwijać swoje magiczne zdolności, otrzymane od Sił Boskich. Dowolne zaplecenie włosów chroni od zła i ciemnych sił. Tymi, kto jest ogolony łatwiej jest rządzić – osoby te mają utraconą więź z przodkami, zakłuconą swobodę myśli i świadomość.

wlosy 6

To jest bardzo ważne! Nic dziwnego, że większość czarownic ma długie włosy. Intuicyjnie wiedzą, że są lepiej „dostrojone” i zdolne do pracy z potężniejszą magią. I na pewno nie jest zbiegiem okoliczności, że dzisiejszy system promuje kobiety z (bardzo) krótkimi włosami, przynajmniej w kluczowych dziedzinach zawodowych, takich jak polityka i biznes. Ponieważ to oddziela kobiety od ich duchowości i kobiecości!

Oczywiście, wiele z nich nosi krótkie włosy, ponieważ: „jest taka moda” lub nie rosną prawidłowo – ale dlaczego tak jest? Ponownie: system, który „podnosi” osoby niezdolne fizycznie i psychicznie (w przypadku włosów, zwłaszcza poprzez dietę chemiczną, pielęgnację, kolorowanie itp.). Do przemyślenia…

We włosach człowieka tkwi siła, moc, mądrość, odwaga, pamięć, wolność, ochrona, seksualność, piękno, miłość i energia życiowa (zdrowie). Pamiętajmy o tym!

wlosy 11

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine