Blog Lastomine - Uzdrawiająca Moc Kamieni, Magia Roślin i Ziół

Kochani, znajdziecie tutaj wiadomości z zakresu Litoterapii, leczenia i uzdrawiania naszego ciała i ducha naturalnymi metodami, oraz artykuły dotyczące duchowości, Świetlistej Mocy Anielskiej i inne…

Anioly, Bez kategorii

Archanioł Rafał

Archanioł Rafał

Archanioł Rafał – Wewnętrzne bogactwo – skupienie – uzdrawianie

Archanioł Rafał – jego imię pochodzi z języka hebrajskiego (wymawiane: Raphael): Israfil lub Labbiel, co oznacza: „Bóg uzdrawia”, „Doktor Boga”, „Boski Uzdrowiciel”, „Anioł Uzdrowienia”. Jest nazywany również „Aniołem Lata”, „Aniołem Wschodu”, „Aniołem Słońca”, „Aniołem Podróżników” i „Aniołem Młodości”.

Archanioł Rafał należy do Piątego Szmaragdowozielonego Promienia – mieni się piękną barwą świetlistej zieleni i bieli – światłem mądrości, uzdrowienia, odnowienia, odrodzenia, wiedzy medycznej, harmonii i miłości. Współpracuje z Maryją Matką – Lady Archaii Pociechy – Królową Aniołów; chroniącą przed mrocznymi cieniami nasze serca.

Jest patronem wszystkich uzdrowicieli, lekarzy – przedstawiany najczęściej w zielonej szacie, ze szmaragdową księgą w dłoni, oraz laską Eskalupa (także rybą u swoich stóp. Od czasów średniowiecza Archanioł Rafał był już przedstawiany jako uosobienie aniołów stróżów. Jest opisywany jako jeden z najbardziej radosnych, przyjacielskich i towarzyskich, oraz o wesołym usposobieniu aniołów – Regent Słońca.

„Jestem miłością, którą Bóg posyła, aby cię uzdrowić”

Ta potężna Siła Anielska, jaką jest Archanioł Rafał, potrafi uleczyć nasze ciała i duszę, ale również jest doskonałym uzdrowicielem zwierząt. Pomaga on odnaleźć uciekające lub zaginione zwierzęta, gdy zostanie poproszony o pomoc. Zwierzęta są szczególnie bliskie sercu tego bardzo kochającego anioła – tak samo jak ludzie.

Archanioł Rafał jest również czczony jako obrońca podróżników. Księga Tobita opisuje, w jaki sposób Tobiasz jest chroniony przez Rafała podczas jego podróży i uczy go mądrości medycznej, oraz leczy jego ślepotę. Archanioła Rafała można zatem nazwać towarzyszem wszystkich rzeczy, które mają związek z podróżowaniem, takich jak bezpieczeństwo pasażerów, bagaży i noclegów.

Archanioł Rafał 2

Archanioł Rafał jest uznawany jako patron dekarzy, górników, chorych, farmaceutów, niewidomych, podróżników, żeglarzy, pielgrzymów i emigrantów.

Przywołaj Archanioła Rafała i proś go o pomoc:

 • w zakresie uzdrawiania ciała i duszy
 • wszelkich chorób oczu
 • w usunięciu stresu, lęku, blokad, kompleksów
 • w uzyskaniu sił witalnych
 • w uzdrowieniu ran i blizn sercowych (zranienia emocjonalne)
 • w zakresie uleczenia każdego organu w ciele
 • w zakresie ograniczenia nałogów i zachcianek
 • pomaga w fizycznej regeneracji i odmładzaniu psychicznym
 • w wypełnieniu naszego ciała i ducha, harmonią i wewnętrznym spokojem
 • w zakresie uzdrowienia lub odnalezienia naszego zwierzątka
 • ochrona podczas podróży
 • w uzyskaniu pełni siły i energii

Archanioł Rafał szanuje Twoją wolę i czeka na Twoje przywołanie i prośbę o pomoc. Wkroczy W Twoje życie, kiedy go o to poprosisz. Przekaże Ci wiedzę o sztuce leczenia, doradzi, udzieli wskazówek; poprosi, abyś na swoje dolegliwości spojrzał z innego punktu widzenia. Podpowie, co powinieneś zrobić, aby usunąć to co Ci doskwiera.

Archanioł Rafał 3

Spotkanie z Archaniołem Rafałem

Do każdego spotkania anielskiego należy się przygotować. Zacznij od posprzątania miejsca, pokoju… Zrób sobie kąpiel lub prysznic. Ubierz się w czyste ubranie (na przykład z kolorze zielonym, z akcentem bieli) i wyłącz wszystkie elektryczne przedmioty (telewizor, telefony, radio, komputer). Można zapalić lampkę zapachową z olejkiem (100 % naturalny) mięty, drzewa herbacianego, eukaliptusa lub tymianku. Można trzymać w dłoni lub powiesić sobie na szyi talizman wzmacniający kontakt z Archaniołem Rafałem (chryzopraz, nefryt, szmaragd, malachit, peridot czy prasem). Zapal świecę w kolorze jasnej zieleni. Obok świecy możesz postawić doniczkę z kwiatami w kolorze. Uspokój się wewnętrznie, wykonując kilka głębokich oddechów. Teraz możesz własnymi słowami przywołać Archanioła Rafała, wyobrażając sobie jednocześnie, że spływa na ciebie kryształowo – szmaragdowo białe Światło – Światło oczyszczenia, odnowy, odrodzenia, uzdrowienia, spokoju, harmonii i miłości, które Cię otula i przenika…

Siły Anielskie możemy poczuć poprzez zapach, nasze myśli…, możemy zobaczyć Światło Anielskie lub energie. Każdy anioły widzi i odczuwa inaczej. Zawsze jednak przy takim kontakcie towarzyszy nam spokój, harmonia i miłość. Dlatego każdą Siłę Światła możemy rozpoznać właśnie po tych odczuciach. Kontakt z Siłą Anielską jest bardzo osobisty. Ważna jest szczerość i miłość, oraz działanie w imię Dobra.

Poprzez rozmowę, modlitwę z Archaniołem Rafałem, napełniamy się jego świetlistą energią i Światłem. Możemy prosić o co chcemy, ale nigdy nie zapominajmy, ze trzeba również podziękować. To bardzo ważne! Często o tym zapominamy.

Archanioł Rafał 1

Obchodzimy Dzień Pamięci Archanioła Rafała: to 29 września (w religii chrześcijańskiej) i 8 listopada (w religii prawosławnej).

Afirmacja:

Niosę miłość w moim sercu. Ona jest kluczem do mojego uzdrowienia

Archanioł Rafał to szmaragdowy promień – barwa zielona – Czakra Serca

Chryzopraz

Talizman –  „Kamień dobrej nadziei”- Nadzieja jest jedną z trzech cnot boskich, obok wiary i miłości. Pozwala nam cieszyć się każdą chwilą. Mamy nadzieje na lepszą przyszłość, na przychylność ludzką i na to, ze problemy dnia dzisiejszego jutro zniknął. Chryzopraz połączony jest z czakrą serca – łączy silę woli z siłą serca, pomaga spełniać pragnienia serca. Jest uważany za kamień obfitości, aby przyciągnąć do siebie pieniądze, cały czas noś ze sobą mały kawałek tego kamienia. Kamień uzdrawiający ciało i ducha.
Jeśli masz problem ze zmęczeniem, znużeniem, zniechęceniem, depresją, życiem seksualnym, bezpłodnością, oziębłością, cierpisz na choroby jajników, prostaty, menopauzę… To jest ci potrzebny właśnie chryzopraz.
Kamień ten również uzdrawia z grzybicy, candida albicans; usuwa toksyny, oczyszcza ciało i ducha, uwalnia z niezdecydowania, daje zaufanie we własne siły, odnawia, regeneruje. Kamień szczęścia, noszony jest również dla poprawienia elokwencji, odnoszenia sukcesów we wszystkim, czego się podejmujemy i dla przyciągania do siebie przyjaciół. Ma właściwości rozweselające i chroni nas przed nocnymi koszmarami.

DSCN1507

Prasem

Talizman – Prasem jest jednym z najważniejszych wszystkich kamieni leczniczych. Jest podstawowym zielonym kwarcem „porowym”. Jego nazwa wywodzi się również od greckiego słowa „prasos” w odniesieniu do „porów” i odnosi się do jego koloru. Prasem był już znany w starożytności i służył tam głównie jako kamień leczniczy i kamień ochronny. Promuje samodyscyplinę i samodoskonalenie oraz zapewnia spokój i równowagę. Pomaga rozwiązywać konflikty i napięcia, a nawet może pomagać nierozłącznym osobom w mediacji. Prasem przynosi świadomość i pomaga zachować kontrolę. Prasem uspokaja gwałtowne uczucia i czyni roztropność i „rozsądność”. To cudowny kamień dla ludzi z wieloma obowiązkami, przeciążonych pracą (tutaj działa podobnie jak czaroit), pomaga zakończyć wszystkie sprawy w cudowny sposób. Ukończyć je na czas. Powinien być noszony na ciele przez długi czas, ponieważ działa bardzo wolno (przynajmniej 3 godziny, bezpośrednio na ciele). Łagodzi gorączkę, pomaga przeciw uszkodzeniom popromiennym, oparzeniom słonecznym, urazom udaru cieplnego i bólu. Jego efekt chłodzenia był już znany Pliniuszowi. i Św. Hildegardzie z Bingen.

Prasem jest kamieniem serca – oddziałowywuje na czakrę serca. Przesyła delikatnymi wibracjami delikatne światło do naszych umysłów i duszy, co uświadamia nam, że nie ma logicznego wyjaśnienia wszystkiego. Prasem jest idealny w medytacji.

DSCN1258

Peridot

Talizman – Peridot to bardzo rzadka, szlachetna odmiana Oliwinu. Czasami bywa nazywany Chryzolitem. Nazwa Oliwin pochodzi od charakterystycznej złocisto oliwkowej barwy.
Peridot jest kamieniem dodającym odwagi w realizacji ważnych dla nas planów i marzeń. Odwaga i podejmowanie trudnych decyzji to nic innego jak otwarcie na ludzi i możliwości, które są wokół. Jest także kamieniem duchowej, zdrowotnej i finansowej obfitości. Możemy osiągnąć sukces osobisty i zawodowy, jeśli nie obawiamy się popłynąć z nurtem wydarzeń. Oprócz tego, że doświadczymy sukcesów (np. w związku partnerskim, w rodzinie, dobrej pracy, zdrowiu), to będziemy zdolni je utrzymać. Dla niektórych jest to bardziej trudne niż samo ich zdobycie.

Zielona barwa Peridotu wytwarza energię, dzięki której czujemy się lekko, spontanicznie, spokojnie i szczęśliwie. Uświadamiamy sobie, że problemy wymagające rozwiązania NIE są nami – są na zewnątrz, nie dotykają nas i nie ranią.

Peridot 5

Talizmany, kamienie i biżuterię wykonaną na pięknym, czystym, o wysokich wibracjach minerałach, znajdziecie Kochani w sklepiku.

Chryzopraz:  https://lastomine.pl/pl/searchquery/Chryzopraz/1/phot/5?url=Chryzopraz

Prasem: https://lastomine.pl/pl/searchquery/Prasem/1/phot/5?url=Prasem

Peridot: https://lastomine.pl/pl/searchquery/Peridot/1/phot/5?url=Peridot

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: