Sroka 1

Sroka zaliczana jest do ptaków z rodziny krukowatych. Można ją spotkać nie tylko w Europie, ale także w Azji i Afryce Północnej. W naszych szerokościach geograficznych sroczka zwykle znajduje się wszędzie tam, gdzie żyją ludzie – czy to w mieście, czy na wsi. Nic więc dziwnego, że sroki zasiedlają w międzyczasie wiele ogródków działkowych i parków, a także można je spotkać w dziewiczej przyrodzie na wsi, gdzie znajdują się pola, krzewy i wysokie drzewa.

W mitologii germańskiej czy celtyckiej sroka uważana była za posłanniczkę bogini śmierci. W nordyckiej mitologii sroka jest ptakiem bogini śmierci Hel, który rządzi niższym światem. W Chinach jest uznawana za ptaka radości, zapowiadającego dobre wiadomości i szczęście.

W naszych wierzeniach ludowych sroki, a także kruki i koty przez długi czas były uważane za diabły lub przemienione czarownice. A w czasach obecnych na osoby, lubiące nosić na błyszczące rzeczy, czy biżuterię, mówi się „sroczka”.

Sroka 4

Nie do końca jest prawdą, że sroki kradną wszystko to co się błyszczy. Chociaż utożsamiane są z „złodziejską naturą”. Przyciąga je wszystkiego to, co lśni. Ale złodzieje to nie sroki. Nie mają zamiaru się wzbogacić. Po prostu kochają wszystko to co piękne i błyszczące . W końcu wszyscy mają swoje pasje. Sroki pozbywają się wszystkiego, co nie jest już potrzebne. Należą do służby zdrowia przyrody. Uwalniają swoje terytorium od martwych zwierząt (ich mięso, czasami szpony innych drapieżników), zapewniając w ten sposób czystość ich środowiska. Ich pokarm składa się z owadów, larw i robaków, w tym wielu szkodników, które są niszczone przez srokę.

Sroki są ciekawskie, towarzyskie i niezwykle inteligentne, oraz są zdolnymi do przystosowania ptakami i pomimo swojej reputacji jako „złodzieje”,  są zorganizowane społecznie.

Sroka 3

Kiedy sroka wleci w Twoje życie, oznacza to, że powinieneś być nieco bardziej oszczędny i mniej wymagający, jeśli chcesz opanować obecny etap życia. Sama nie gardząca odpadkami ze śmietnika, sroka jako zwierzę mocy uczy nas wdzięczności za to co mamy. Zwraca naszą uwagę na to, abyśmy nie byli zbyt wybredni i docenili dary, które codziennie otrzymujemy od życia. Kiedyś mówiono, że jeśli dwie lub więcej srok wkracza w nasze życie, to szczęście nie jest daleko. Zwróć uwagę na dobre znaki, aby odpowiednio działać i nie przegapić żadnych okazji. Sroka prosi Cię, abyś się obudził i był świadomy każdego aspektu swojego życia.

Jako zwierzę mocy, sroka daje Ci możliwość uwolnienia się od skażonych stron. Jest to szczególnie prawdziwe na poziomie mentalnym. Uczy Cię, abyś zdjął – usunął wszystko, czego już nie potrzebujesz, co Ci już przeszkadza. Pomaga w przetwarzaniu doświadczeń, które Cię obciążają i przeklasyfikowania ich zgodnie z prawdziwą wartością. Sroka pokaże Ci także to, co piękne w Twoim życiu i pomoże Ci zrozumieć, do czego powinieneś dążyć. Nie chodzi o wartości materialne, ale o to, co naprawdę lubisz. Oznacza to jednak, że uczysz się odróżniać piękny wygląd od tego, co prawdziwe.

Sroki są bardzo głośne, zwłaszcza gdy pojawiają się w grupach. Uczą nas tym samym, jak używać głosu, aby uzyskać uwagę, osiągnąć pożądane cele i zdobyć szacunek innych.

Czarno-biała kolorystyka przenosi srokę w świat magii i proroctw. Sroki wiedzą, jak żyć w świetle i w ciemności w tym samym czasie i zrozumieć zalety i wady obu tych stron – światów. Uczy nas, że ziemski świat jest ściśle powiązany ze światem duchowym. Sroka potrafi poruszać się w obu tych światach, uczy nas nieść światło w ciemności i odkrywać ciemność w świetle. Magia jest symbolem stworzenia. Wiedza okultystyczna musi być najpierw w pełni zrozumiana, zanim można ją z pożytkiem zastosować. Sroka jako zwierzę mocy uczy, że ludzie uduchowieni, mają możliwość stworzenia nowego i lepszego życia, kiedy w pełni rozwiną duchowe dary i wykorzystają je z czystą intencją i bezinteresowną służbą. Dar nowego życia jest ofiarowany tylko wtedy, gdy jesteśmy gotowi. Jeśli sroka leci w Twoje życie, przygotuj się do wejścia w świat nieograniczonych możliwości.

Potężne zwierzę jakim jest sroka, jest również uważane za symbol mądrości i przebiegłości i przekazuje Ci te zdolności, jeśli nie możesz się już posunąć dalej lub po prostu nie wiesz, jak postępować. To zwierzę ochroni Cię również przed oszustwem i kradzieżą. Złodziejska Sroka” wskazuje również, że z jej pomocą możemy szybko zidentyfikować fałszywych przyjaciół, kłamstwa i plotki, które nam szkodzą. Jednakże, jako zwierzę mocy, sroka wzywa nas również do bycia bardziej szczerymi, do zwracania uwagi na wybór słów, oraz ważenie ich…, a także, kiedy należy zamilknąć i milczeć; a kiedy żyć w zgodzie z naszą wewnętrzną prawdą.

Sroka 5

Kiedy sroka, jako zwierzę mocy wejdzie w Twoje życie, może też oznaczać, że czujesz się niepewnie, jesteś zagubiony, roztrzepany, masz lęk przed wystawieniem opinii, przed wypowiedzią – aby uzyskać uwagę, osiągnąć pożądane cele i zdobyć szacunek innych. Przywołaj to zwierzę mocy i poproś o pomoc w przezwyciężaniu wszelkich trudności oraz w realizowaniu swoich marzeń i celów.

Sroka we śnie ostrzega przed złodziejami i oszustami – możesz zostać wykorzystany lub oszukiwany. Jako symbol snu, sroga we śnie wskazuje również na zbyt dużą ciekawość, plotkowanie i zniesławienie w bezpośrednim sąsiedztwie.

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine