Moi Kochani odpowiadając na list Ani, dotyczący cyrkonii, oraz tego, że podaję błędne informacje na temat właściwości leczniczych kamieni (Słuchowisko o kamieniach leczniczych Św. Hildegardy z Bingen https://www.youtube.com/watch?v=Vc1nWc6vygU&t=1181s), które nie są kamieniami szlachetnymi, a jedynie (cytuję urywek listu Ani):

„CYRKONIE nie są naturalnym tworem tylko wytworzone syntetycznie. Nie posiadają żadnych właściwości leczniczych. Ot zwykłe szkiełka dla pań srok bo się świeci
Więcej odpowiedzialności w temacie . Zajmuję się od lat litoterapią i pracuję na kryształach

Cóż mogę powiedzieć…, niewiedza, niewiedza i jeszcze raz niewiedza…

Kamienie półszlachetne, oraz „syntetyczne”, również posiadają właściwości zdrowotne. Takim kamieniem jest także np. Noc Kairu (Blaufluss), nie jest minerałem a szkłem awenturynowym, posiadającym wiele właściwości leczniczych (pomaga w leczeniu chociażby chorób psychosomatycznych jak np. bulimia – również popularny kamień syntetyczny jak Piasek Pustyni). Co do Cyrkonii, jest wiele wiadomości – źródeł i nie tylko Hildegardy Z Bingen, które opisują właściwości lecznicze tych kamieni. Zapraszam do zglebienia tego tematu – do literatury.

„Cyrkon to magmowy minerał, występujący w granitach, sjenitach i innych skałach, powszechny w pegmatytach. Prawie we wszystkich rodzajach skał magmowych występuje rola minerału pomocniczego. W kryształach o wysokiej zawartości pierwiastków promieniotwórczych cząstki powstałe w wyniku ich rozpadu niszczą strukturę cyrkonu, w wyniku czego stają się metamodzielne. Jest chemicznie trwały, a wietrzenie otaczających go skał jest skoncentrowane w placerach.

Cyrkon jest powszechny w Rosji, Norwegii, Australii, Brazylii, Sri Lance, Madagaskar.

Cyrkon jest głównym mineralnym źródłem cyrkonu i hafnu. Z niego są wydobywane różne rzadkie pierwiastki i uran, które się w nim koncentrują.

Koncentrat cyrkonu stosuje się do produkcji materiałów ogniotrwałych.

Przezroczyste kryształy cyrkonii są używane w biżuterii (hiacynt).

Właściwości lecznicze cyrkonii
Pomaga w chorobie niedokrwiennej serca. Jest zalecany do krwawienia z nosa. Niektórzy litotapeuci przypisują cyrkonowi właściwość stymulującą funkcjonowanie tarczycy i wątroby. Niebieskie kamienie są czasami stosowane w leczeniu otyłości, ponieważ znacznie zmniejszają apetyt, wspomagają obniżanie wydzielania żołądkowego, pomagają w zaparciach i stymulują pracę jelit. Kamienie koloru czarnego ułatwiają przebieg przeziębień wywołanych hipotermią. W niektórych krajach tradycyjni uzdrowiciele zalecają stosowanie produktów z cyrkonu, aby pozbyć się bezsenności i koszmarów sennych.”

Źródło, między innymi: Wikipedia – w języku niemieckim jest dużo więcej informacji na ten temat, zwłaszcza, jeśli chodzi o właściwości zdrowotne, niż w języku polskim.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine