Prasem

PRASEM – to jedna z odmian chalcedonu. Nazwa pochodzi od greckiego (prasos = por), który przyniósł mu przydomek, kwarcu porowego (odnosi się do koloru minerału – warzywa: por). Jego barwa jest ciemnozielona (jak liście buraka, szpinaku lub pora).
Można go spotkać również pod nazwą: kwarc Budstone, kwarc szmaragdowy (nie ma nic wspólnego ze szmaragdem, ani z jego właściwościami),  kwarcem porowym lub afrykańskim jadeitem. Prasem wydobywa się głównie w Grecji, RPA, Australii i USA.

Jest jednym z najważniejszych i można by rzec najstarszych kamieni leczniczych. Był już znany w starożytności i służył tam głównie jako kamień leczniczy i kamień ochronny. Według opowieści, Świątynia Apolla w Delfach została zbudowana z czystego Prasem – chroniąc ją przed wszelakim złem. Nawet Hildegarda z Bingen opisała w średniowieczu jego uzdrawiające działanie, przede wszystkim w gorączce i uleczaniu siniaków.

Podobnie jak wszystkie zielone kamienie, Prasem ma dobry wpływ na czakrę serca. W rezultacie korzystnie wpływa na tętno i regulacje ciśnienia krwi. Posiada zastosowanie na poziomie mentalnym, psychicznym i fizycznym.

Właściwości:

 • pomaga zachować spokój w ekscytujących, stresujących sytuacjach
 • dodaje odwagi, kreatywności i jasności umysłu (odpowiednie argumenty) w skutecznych rozmowach dyplomatycznych – negocjacjach
 • wspiera we wszystkich dolegliwościach, które wymagają chłodzenia, takich jak obrzęk, siniaki, rany kłute – przykłada się bezpośrednio na ciało
 • łagodzi bóle, zmniejsza gorączkę (odra, różyczka, szkarlatyna)
 • reguluje ciśnienie krwi i tetno
 • pomaga również (chłodzi) w oparzeniach słonecznych, udarze słonecznym
 • pomaga w leczeniu alergii, zwłaszcza skórnych
 • „ochładza” gorący temperament
 • łagodzi stres i nerwy
 • pozwala zachować samodyscyplinę i samodoskonalenie
 • zapewnia spokój i równowagę
 • pomaga rozwiązywać konflikty i napięcia
 • idealny dla osób z wieloma obowiązkami, przeciążonych pracą (tutaj działa podobnie jak czaroit), pomaga zakończyć wszystkie sprawy w cudowny sposób. Ukończyć je na czas.
 • ułatwia zasypianie i daje dobry, spokojny sen – w tym celu wkłada się go pod poduszkę.
 • stosuje się go w stanach zapalnych organizmu

Hildegarda von Bingen

Kiedy gorączka płonie, prasem owinięte są w chleb pszenny i przywiązane do pępka przez trzy dni i noce. Ze względu na umiarkowane ciepło kamienia oraz ciepło i suchość ciasta pszenicznego, gorączka ustąpi – „na gorączkę”

Weź stary tłuszcz, wymieszaj z równą szałwią i wrotyczem i wciśnij tam kamień prasem do masy. Całość ogrzewa się na słońcu lub w żarze ogniska i umieszcza w bolącym miejscu. Soki, które nagromadziły się w ściśniętym mięsie, uleczą a siniaki znikną – „na siniaki”

Dla dobrego trwałego efektu niezbędne jest dłuższe noszenie na ciele kamienia Prasem, ponieważ działa bardzo wolno (przynajmniej 3 godziny, bezpośrednio na ciele).

Kamienie prasem sprawdziły się w bardzo krótkim czasie jako idealne kamienie terapeutyczne – uzdrawiające.

Ich harmonijny kształt i duże powierzchnie sprawiają, że idealnie nadają się nie tylko do noszenia bezpośrednio na ciele w postaci wisiorków, ale również do  masażu, medytacji, jak i tworzenia wody pitnej (w tym celu stosuje się naturalne, nieszlifowane bryłki – skałki).

Woda pitna

Prasem jest bardzo odpowiedni do tworzenia zdrowotnej wody pitnej. Woda z kamieni szlachetnych, esencja Prasem, ma działanie chłodzące i jest idealna do obniżenia gorączki w przeziębieniach, czy stanach zapalnych. Wodę z prasem najlepiej przygotować przy pomocy kilku kamieni (o wielkości 2-3 cm – 100 g) w jednym litrze wody w dzbanku szklanym przez noc. Teoretycznie dzbanki porcelanowe nadają się również do wytwarzania wody, ale nigdy nie będziesz mieć całkowitej pewności, że te składniki nie rozpuszczają się (tutaj chodzi o barwniki zawarte w dzbankach) – najbezpieczniejsze jest szkło bezbarwne.

Kamienie do tworzenia wody pitnej z Prasem

Pielęgnacja kamienia prasem:

Wisiorki i kamienie do masażu czy medytacji, należy regularnie czyścić raz w tygodniu (lub co dwa tygodnie) pod bieżącą, letnią wodą (około 5 min.), gdy są oczyszczone, to przez noc zostawić je w miseczce z hematytami – w celu rozładowania. Następnego dnia ładować w promieniach słonecznych (min. godzinę w bezpośrednim słońcu – nie przez szybę) lub w kryształach górskich.

Litoterapia jest znana od tysięcy lat. Wspomaga ona walkę z przypadłościami fizycznymi i psychicznymi – chorobami. Jednak należy pamiętać, że kamienie, minerały i kryształy nie zastępują porady lekarskiej lub medycznej.

Kochani, w sklepiku http://www.lastomine.pl znajdziecie kamienie prasem, w postaci wisiorków – talizmanów; naszyjnik z naturalnego prasem, kamienie do masażu, oraz do tworzenia wody pitnej.

Wszystkie minerały to 100 % naturalne kamienie!

Sklepik: https://lastomine.pl/pl/searchquery/Prasem/1/phot/5?url=Prasem

DSCN1254

DSCN1261

Prasem do masazu

DSCN1232

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine