Archaniol Gabriel 2

Archanioł Gabriel – Czystość, Niewinność, Odnowienie, Odrodzenie, Nadzieja, Harmonia, Postęp –  NOWY POCZĄTEK

Archanioł Gabriel – Anioł zwiastowania, czystość i duchowość. Najczęściej jest przedstawiany jako świetlista postać nadzwyczajnej wielkości, w białej lub lekko błękitnej szacie, z białymi liliami (symbol pożegnania z tym co stare, Nowego Początku, czystości). Jeden z głównych siedmiu Archaniołów. jego imię oznacza z języka hebrajskiego: Siłę, Moc –  „Moc Boga”, „Bóg jest silny” lub „Moja moc jest Bogiem”.

Archanioł Gabriel należy do Czwartego Promienia Kryształowo-białego – mieni się barwą świetlistej bieli, czystości – światła postępu, odrodzenia, nadziei, niewinności, harmonii, narodzin – Nowego Początku (uwolnienia od przeszłości). Przybywa, aby objawiać na Ziemi przesłania od Boga.

Archanioł Gabriel ukazał się księdzu Zachariaszowi z przesłaniem, że pewnego dnia jego żona Elżbieta urodzi bardzo szczególne dziecko: legendarnego Jana Chrzciciela. Niewątpliwie najważniejszą proklamacją białego archanioła jest Najświętsza Maryja Panna z legendarnymi słowami: „Nie bój się, Mario; ponieważ znalazłaś łaskę u Boga. Otrzymasz dziecko, urodzisz syna: któremu nadasz imię Jezus”. Jednym ze specjalnych zadań Gabriela jest zatem towarzyszenie duszom nienarodzonych dzieci przez ciążę aż do porodu.

Archaniol Gabriel 1

Popularna tradycja zna Gabriela jako tego, który – przynosi duszę z raju i podczas dziewięciu miesięcy ciąży kształci. Motyw obietnicy narodzin boskiego dziecka jest archetypem i znajduje się w wielu religiach.

Zarówno w chrześcijaństwie, judaizmie i islamie Gabriel jest czczony jako jeden z czterech Archaniołów – razem z Michaelem, Rafałem i Urielem, tworzy zwiastun zastępów niebieskich. Jego główną cechą jest jego potężny duch, który przesycają raz po raz wizje i obrazy.

Wśród archaniołów, Gabriel jest uważany za wielkiego wizjonera, który swoimi proroctwami zawsze towarzyszył losowi ludzkości intensywnie. Na przykład głosił Danielowi, powiernikowi babilońskiego króla Nabuchodonozora, nie tylko czas trwania i koniec wygnania, ale także prorokował mu przybycie byłego Mesjasza.

Przez wieki Gabriel inspirował i prowadził ludzi – szczególnie w kategoriach duchowych. Jego szczególna aura była zatem reprezentowana przez powtarzające się symbole: lilie, latarnie, lustro, barwę białą, oraz element wody.

aniol kwiatu 12

Lilia oznacza biel i prawdziwą czystość, a jednocześnie symbolizuje Niepokalane Poczęcie. Zarówno latarnia, jak i lustro pokazują Gabriela jako wielkiego wizjonera, przynoszącego ze swoim proroctwem światło w mrok i wielki wgląd w świat ludzi. Kolor biały i woda element symbolizują wewnętrzną klarowność i zwinność umysłową, która odpowiada stałemu przepływowi wody. Po wczesnej tradycji chrześcijańskiej Gabriel jest zatem uważany za władcę wody i ma wielką władzę nad światem emocji, uczuć i podświadomości.

Archanioł Gabriel jest uznawany jako patron nie tylko służb telekomunikacyjnych i wywiadowczych, ale także patronuje pracownikom poczty i kurierom.

Archaniol Gabriel 3

Archanioł Gabriel jest również przedstawiany jako istota żeńska, to ona jest aniołem głoszenia, zmartwychwstania i łaski. Każdy Anioły może zobaczyć i odczuć inaczej. Nie jest to błędem, kiedy tą Potężną Istotę Światła wyobrażamy sobie lub czujemy jako kobietę. Obecnie Gabriel wraz z Archaii Nadziei- Lady Hope (kobieca, pierwotna siła kryształowo – białego czwartego promienia – to Najwyższa Harmonia), służy odnowieniu ludzkości i doprowadzeniu jej do Bożej doskonałości. Pełni też funkcję strażnika białego Światła postępu i ewolucji. Archanioł Gabriel otacza się również całym legionem Aniołów Białego Promienia.

Wizjonerski duch Gabriela czyni z niego wyjątkowego archanioła, który w swoich proroctwach zawsze udzielał wielkich wskazówek ludziom wszystkich czasów. Ponieważ ilekroć znaki ulegają zmianie, Gabriel usuwa nasze wątpliwości, niepewności i zmartwienia. Wraz z nim zmiana staje się zbawiennym procesem transformacji jasności, światła i nowo przebudzonej radości życia.

Jego przewodnie motto brzmi:

„Każdy Nowy Dzień Jest Nowym Początkiem. Każdego Dnia Możesz Zrzucić Brzemię Przeszłości i Przeżyć Odnowienie

Archaniol Gabriel

Przywołaj Archanioła Gabriela, a on pomoże Ci:

  • wypełnić mieszkanie lub miejsce pracy (gabinet) energią harmonii, szczęścia i spełnienia
  • stworzyć kochającą rodzinę
  • zajść w ciąże i urodzić zdrowe dziecko
  • zaopiekować się i chronić od złych sił widzialnych i niewidzialnych, wszystkie dzieci
  • usunąć wszystkie negatywne energie w rodzinie (kłótnie i spory, oraz nienawiść)
  • odnowić więzi i przyjaźnie
  • odnaleźć, uzyskać i rozwinąć talenty (śpiew, malarstwo, rzeźba – wszystko związane z komunikacją i sztuką)

aniol kwiatu 7

Spotkanie z Archaniołem Gabrielem

Do każdego spotkania anielskiego należy się przygotować. Zacznij od posprzątania miejsca, pokoju… Zrób sobie kąpiel lub prysznic. Ubierz się w czyste ubranie (na przykład z kolorze białym, z akcentem srebra) i wyłącz wszystkie elektryczne przedmioty (telewizor, telefony, radio, komputer). Można zapalić lampkę zapachową z olejkiem (100 % naturalny) jaśminowym lub mirry. Można trzymać w dłoni lub powiesić sobie na szyi talizman wzmacniający kontakt z Archaniołem Gabrielem (kryształ górski, diament czy herkimer – inne kwarce). Zapal świecę w kolorze bieli. Obok świecy możesz postawić doniczkę z kwiatami w kolorze bieli. Uspokój się wewnętrznie, wykonując kilka głębokich oddechów. Teraz możesz własnymi słowami przywołać Archanioła Gabriela, wyobrażając sobie jednocześnie, że spływa na ciebie kryształowo – białe Światło – Światło oczyszczania, spokoju, harmonii i miłości, które Cię otula i przenika…

Siły Anielskie możemy poczuć poprzez zapach, nasze myśli…, możemy zobaczyć Światło Anielskie lub energie. Każdy anioły widzi i odczuwa inaczej. Zawsze jednak przy takim kontakcie towarzyszy nam spokój, harmonia i miłość. Dlatego każdą Siłę Światła możemy rozpoznać właśnie po tych odczuciach. Kontakt z Siłą Anielską jest bardzo osobisty. Ważna jest szczerość i miłość, oraz działanie w imię Dobra.

Poprzez rozmowę, modlitwę z Archaniołem Gabrielem, napełniamy się jego świetlistą energią i Światłem. Możemy prosić o co chcemy, ale nigdy nie zapominajmy, ze trzeba również podziękować. To bardzo ważne! Często o tym zapominamy.

Kryształ Górski

Talizman na krysztale górskim – usuwa wszelkie złe energie i blokady energetyczne. Kryształ Górski jest kamieniem o najsilniejszym działaniu oczyszczającym, zarówno ciało, umysł, jak i pomieszczenia. Dlatego nazywany jest „Królem Kryształów”, lub neutralizatorem. Kryształ Górski to także swoisty „wzmacniacz energetyczny”, działający jak akumulator; dodaje energii; łagodzi ból, oczyszcza aurę; wzmacnia system nerwowy; aktywuje pozytywne energie; chroni przed złą energią ludzi i miejsc. Służy do tworzenia energetyzującej wody kryształowej, która dodaje energii i oczyszcza, działając tak samo jak kamień. Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów. Idealny w połączeniu z czarnym turmalinem Schörl.

DSCN0850

Wisior z Krysztalu Gorskiego

Bransoletka z Krysztalu Gorskiego 1

DSCN0165

Talizmany, kamienie i biżuterię wykonaną na pięknym, czystym, o wysokich wibracjach krysztale górskim, znajdziecie Kochani w sklepiku.

sklepik: https://lastomine.pl/pl/searchquery/krysztal+gorski/1/phot/5?url=krysztal,gorski

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine