modliszka 1

Modliszki to owady, które najliczniej występują w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Często pozostają bez ruchu przez wiele godzin i czekają na swoją zdobycz, co oznacza dla nich życie i przeżycie. Utrzymując tak ciało, trzyma przednie nogi zamknięte i uniesione, jak w modlitwie. To przyniosło im imię „modliszka”. W południowej Polsce występuje jeden rodzaj modliszki, modliszka zwyczajna. Na świecie istnieje około 2300 gatunków, tych owadów.

Głowa modliszki jest ruchliwa, z dużymi oczami (występują także przyoczka). Skrzydła błoniaste, bogato użyłkowane, składane w spoczynku wzdłuż ciała. Pierwsza para odnóży dobrze rozwinięta, służąca do chwytania ofiary. W końcu odwłoka znajdują się ujścia przewodu pokarmowego, wydalniczego i rozrodczego. U niektórych gatunków ubarwienie, upodobniające do kwiatów, wśród których czatują na ofiary.

Modliszki są drapieżne, czasem występuje u nich kanibalizm. Nie jest jednak prawdą, że każda kopulacja kończy się zjedzeniem samca przez samicę. Takie zdarzenie zachodzi tylko w 5 do 30% przypadków (liczby różnią się w zależności od badań). Aby do tego doszło, musi zajść kilka czynników jednocześnie: w otoczeniu musi być mało pożywienia, samiec musi podchodzić do samicy od przodu, a nie od tyłu, a sezon godowy musi się już kończyć.

Płeć modliszek rozpoznaje się po segmentach na odwłoku. Samiec ma ich zazwyczaj 7-8, a samica 6.

modliszka 5

Wiele osób kojarzy ten owad z czymś złym, negatywnym, a wynika to przede wszystkim z „kanibalizmu” oraz niezbyt urokliwej głowy i olbrzymich oczu. Jednak zachęcam najpierw do zapoznania się z życiem i charakterem tego owada, żeby móc wystawić mu tak negatywną opinię. W takim razie, co oznacza modliszka, jako zwierzę mocy?

Modliszka jako zwierzę mocy, symbolizuje ciszę, medytację, spokój, równowagę, kreatywność, intuicję, świadomość, zaufanie i bezpieczeństwo. Zazwyczaj modliszka pojawia się w naszym życiu, kiedy zapełnimy je tak bardzo, że nie słyszymy już głosu rozsądku.

Uczy samodzielności, wsłuchania  się w siebie i wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny, działania.
Modliszka zachęca do medytacji, która prowadzi nas do własnego źródła wewnętrznej siły (potrafi godzinami utrzymywać swoje ciało bez ruchu). Oznacza również ochronę przed niebezpieczeństwami i jest honorowana w wielu kulturach. Kiedy modliszka wkracza w twoje życie, jesteś zaproszony, aby wejść w siebie i medytować.

„Podążam za prawdą w moim sercu i kocham siebie”

Wejdź w swoją wewnętrzną ciszę, aby otrzymać przewodnictwo i przesłania Sił Wyższych. Medytacja jest koncentracją uwagi w danym momencie. Na przykład, skupiając się na oddychaniu podczas medytacji, jesteśmy w stanie skupić się na sobie i odpowiednio postrzegać nasze uczucia.

Zamknij oczy i komunikuj się z narządem lub całym ciałem. Dziękuj każdemu z twoich organów za wspaniałą pracę, którą wykonuje. Posłuchaj odpowiedzi, które mogą dotrzeć do ciebie jako myśli, uczucia, słowa lub wizje. Twoje ciało powie Ci, jak Ci pomóc. Pamiętaj, że pierwsza myśl i pierwsze wrażenie, które przychodzi do Ciebie spontanicznie, pochodzi z twojej intuicji. Wszystkie inne uczucia i myśli są twoimi własnymi pomysłami, które pochodzą z twoich czasami bolesnych wspomnień.

 

Ilekroć „modląca” się modliszka wpada w tarapaty, usuwa się – ukrywa. Zasypia, marząc o rozwiązaniu problemu. To wyraża kluczową koncepcję tego owada.
Kiedy uczymy się wyciszać zewnętrzną świadomość i wchodzić w głąb wnętrza, możemy dzielić się wielką mocą na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Ta cisza może być medytacją lub kontemplacją, a nawet snem.

Starożytni mistycy mówili o siedmiu poziomach ciszy, z których pierwszym jest kontemplacja, a ostatnia to śmierć. Pomiędzy nimi są wymiary, które mogą dać ogromną moc naszemu życiu. Jest to jedna z nauk modliszki. Pokazuje nam, jak uspokoić świat zewnętrzny, abyśmy mogli działać bezpiecznie, dokładnie i skutecznie we właściwym czasie.
Greckie słowo modliszki to modliszka w znaczeniu „prorokini”. Osoba o nieznanych mocach. Kiedy doświadczamy ciszy, otwieramy się również na proroctwa.
Jej wielki spokój pomaga jej przetrwać i polować. Czeka w bezruchu i dostosowuje się do otoczenia. Kiedy nadejdzie właściwy czas, chwyta swoją ofiarę długimi kończynami przednimi, które zamykają się jak nóż nad jej głową.
Ludzie z tym mocarnym zwierzęciem powinni zadać sobie kilka pytań: czy pozwolisz innym poznać swoje plany, zanim jeszcze zostaną wprowadzone w życie? Czy mówisz wszystko bezkrytycznie? Czy jesteś niecierpliwy? Czy potrzebujesz medytacji, aby uspokoić zewnętrzną świadomość? Czy tęsknisz za możliwościami przejęcia dobra życia, ponieważ działasz zbyt pochopnie lub mówisz? We wszystkich tych przypadkach modliszka nam pomaga.

modliszka 2

Modliszka jest najstarszym stworzeniem utożsamianym z Bogiem. Buszmeni uważają ją za uosobienie Boga na ziemi, za boskiego posłańca. Gdy się ją ujrzy należy szukać wiadomości.

Modliszka wskazuje również drogę. W kulturach arabskich owady te kierowały pielgrzymów do Mekki, najświętszego miejsca dla wyznawców Islamu. W Afryce pomagały odnaleźć owce i kozy. We Francji natomiast uważa się, że modliszki wskazują zagubionym drogę do domu.

Modliszki są niezwykle cierpliwe. Stały się symbolem skupienia i medytacji. W Chinach przez długi okres czasu podziwiano je za starannie dobierane ruchy. Nigdy nie ruszają się, dopóki nie mają 100% pewności co do tego, że ów ruch jest konieczny. Jest to dla nas wiadomość, mówiąca, że mamy kontemplować i dbać o równowagę pomiędzy duszą a umysłem.

modliszka 4

Warto medytować teraz, by oddawać się własnym wewnętrznym światom. Doświadczać i czerpać z nich całą mądrość.

Modliszka daje ochronę przed niebezpieczeństwami, przed którymi obecnie stoisz. Mając pewność, że jesteś pod dobrą ochroną, jesteś w stanie zwiększyć swoją pewność siebie i podjąć własną niezależną ścieżkę. Ucz się coraz bardziej doceniać i kochać, oraz cenić siebie. Jesteś wyjątkową Istotą.

Następujące wskazówki duchowe należy rozumieć jako komunikaty, na które należy zwrócić uwagę w tej chwili i które należy przenieść i zinterpretować w indywidualnej sytuacji życiowej. Rozluźnij ciało i umysł i odkryj, jakie myśli, idee i spostrzeżenia znajdziesz w swojej świadomości:

  •     Zwróć uwagę na tu i teraz
  •     Zaczekaj na odpowiedni moment, a następnie uzyskaj dostęp i bierz, czerp…
  •      Uczucia wiedzą, dokąd powinna prowadzić droga – słuchaj serca
  •      Możliwość doskonałego uzdrawiania
  •      Zbierz siły, aby wypełnić wspaniałą wizję
  •      Traktuj poważnie reakcje fizyczne
  •      Postępuj zgodnie z intuicją
  •      Podziękuj – za wszystkie dobra
  •      Twój duchowy potencjał rośnie

modliszka 3

Jedynym sposobem, który może nas prowadzić w naszym rozwoju, jest ścieżka naszych uczuć, do której powinniśmy zwracać się z ufnością. Nasze uczucia i spontaniczne myśli są wewnętrznym kompasem, który prowadzi nas do właściwego miejsca.

Kochani, Zwierzęta Mocy są naszymi opiekunami, nauczycielami, doradcami. Uczą nas, uzdrawiają, prowadzą, oraz chronią. Udzielają wskazówek i rad w trudnych dla nas chwilach, momentach, sytuacjach życiowych.

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine