Biblioteka uliczna 2

KONKURS – „Nasza Biblioteka Uliczna”

Kochani, bardzo dawno nie organizowałam żadnego konkursu, a są one tak bardzo przez Was lubiane. Obecny konkurs, jak zauważyliście, odbiega znacznie od pozostałych. Jednak myślę, że jest wspaniałą inicjatywą dla nas wszystkich. Zwłaszcza dla osób, których po prostu nie stać na zakup książek lub korzystania z bibliotek miejskich. Idea nie jest nowa – w wielu krajach rozwija się bardzo sprawnie. Mam nadzieję, że w naszym kraju, naszych miastach i wioskach, również przyniesie oczekiwany skutek.

Ogłaszam Konkurs za otwarty. Do „wygrania” wspaniałe talizmany (zdjęcia poniżej), dla osób najbardziej kreatywnych. Kochani, zapraszam do uczestnictwa. Co trzeba zrobić? Stworzyć skrzynie (najlepiej z metalu, ze względu na deszcze i śniegi – z szybą), szafkę praktycznie z każdego tworzywa – tutaj uśmiech w stronę przede wszystkich Panów. Niech zdjęcia będą dla Was inspiracją.

Biblioteka uliczna 3

W naszej bibliotece ulicznej, znajdą się książki, z których już „wyrosły” nasze dzieci i wnuki. Książki, które przeczytaliśmy już wiele razy a teraz chcielibyśmy podzielić się nimi z innymi osobami. Książki, które zagracają nam piwnice i strychy. Podzielmy się radością czytania z innymi. Każda tematyka jest interesująca. Każdy znajdzie w naszej bibliotece ulicznej coś dla siebie.

Na początku może faktycznie tych książek być mniej, ale jestem przekonana, że każda korzystająca z biblioteki ulicznej osoba, będzie przynosić następne, nowe egzemplarze –  ilość przyniesionych książek będzie rosła, a i korzystających osób, będzie coraz więcej.

Biblioteka uliczna

Kochani, KONKURS -„Nasza Biblioteka Uliczna” trwa do 18 grudnia.

Do tego czasu proszę o przesyłanie zdjęć Waszych bibliotek ulicznych..  Bardzo proszę, aby pod Waszą pracą umieścić informację, że wyrażacie zgodę na publikację na moim blogu i stronach internetowych (możecie podpisywać się pseudonimem).

W temacie listu, proszę wpiszcie „Konkurs –  Nasza Biblioteka Uliczna”. Wszystkie prace konkursowe proszę o przesłanie na mój e-mail: lastomine@gmail.com

Dzisiaj rozmawiałam z moją przyjaciółką, która stwierdziła, że nie będzie chętnych osób, żeby zainicjować tego typu przedsięwzięcie, ponieważ, cytuję: „ludziom nie chce się ruszyć pupy z fotela”, oraz, że ludzie nie czytają… Moi Kochani, wierzę, że tak nie jest i tak nie będzie. Dlatego mimo wszystko, zdecydowałam się podjąć „wyzwanie” i stworzyć ten konkurs. Czekam na Wasze prace, zdjęcia i opisy. Wierzę w Was!

Biblioteka uliczna 1

Należy zrobić wszystko, dosłownie wszystko, żeby „zarazić” czytaniem – literaturą, przede wszystkim nasze dzieci – odciągnijmy ich od komputerów, gier i telewizji.

NAGRODY

Chcę sprawić Wam radość i podarować wylosowanym osobom te minerały. Przygotowałam dla Was trzy piękne i niezwykłe talizmany. Oto one:

Talizman od Lastomine na naturalnym malachicie, z celtycką spiralą szczęścia i nieskończoności

DSCN0749

Malachit Donut ze srebrną (próba 925) celtycką spiralką szczęścia i nieskończoności – ochrona przed fizycznym niebezpieczeństwem; oczyszcza i otwiera wszystkie czakry; otwiera serce na miłość; cudowny zwłaszcza dla kobiet: uśmierza bóle porodowe, stymuluje produkcje mleka…

Wielkość: 40 mm     Waga: 17 g

Kamień z malachitu ze sznureczkiem do zawieszenia.

Malachit nazywany jest kamieniem magicznym. Wpływa na pogodę ducha i optymizm, pomaga wyjść z depresji, likwiduje blokady w centrach energetycznych, polecany w reumatyzmie i artretyzmie. Malachit nazywany jest również kamieniem Natury. Moc malachitu skrywa się w roślinach, zwierzętach i owadach. Malachit namawia do zmysłowego kontaktu z Naturą i do zapomnienia się w nim. Doradza pobyt na łonie Natury. Jest również amuletem chroniącym dzieci. Ostrzega przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, pękając na kawałki by ostrzec swojego właściciela przed nadchodzącym zagrożeniem. Malachit wycisza i wprowadza atmosferę spokoju, pomocny w zasypianiu.

Więcej o malachicie: http://ionaieilis.pl.tl/Malachit.htm

  Talizman od Lastomine na naturalnym Czarnym Turmalinie Schörl

Turamlin

Turmalin Schörl – Najpotężniejszy z talizmanów ochronnych!

Waga: od 15 do 21 g

Czarny Turmalin Schörl – najpotężniejszy z talizmanów ochronnych! Chroni przed czarną magią, urokiem, klątwą, wampiryzmem energetycznym, złą energią innych ludzi (nawet przed promieniowaniem ich aury, np. na zakupach w supermarketach). Chroni przed negatywną energią, usuwając ją tak jak uziemienie chroni przed błyskawicą. Chroni również przed promieniowaniem komputera, telefonów i telewizora. Chroni przed zazdrością, zawiścią, złym życzeniem, nieufnością. Przynosi Światło, pomagając przejść w wyższe stany świadomości. Usuwa stres i złe myśli (nawet te samobójcze), usuwa uczucie zmęczenia i wyczerpania, a także stanu niedoboru minerałów – zawiera w sobie różne minerały, które przenikają do naszego ciała i je leczą. Leczy ciało i umysł. Daję nam siłę fizyczną i psychiczną. Pomaga nam realizować nasze cele, poprzez siłę, pozytywne myślenie, zrozumienie, kreatywność i wiarę. Reguluje pracę wszystkich czakramów.

Więcej o czarnym turmalinie: http://ionaieilis.pl.tl/Turmalin.htm

Talizman od Lastomine na naturalnym chalcedonie błękitnym

DSCN0627

Piękny, delikatny chalcedon błękitny. Oddziałowuje na czakrę gardła, dlatego nazywany jest również kamieniem mówców – wspomaga jasne wypowiadanie się, ale również naucza umiejętności słuchania – ułatwia znajdowanie argumentów w przekonywaniu do swoich racji. Ułatwia kontakt z innymi ludźmi. Chalcedon błękitny uspokaja (barwa – woda), łagodzi gniew, agresję, porywczość i irytację – wycisza! Stabilizuje emocje. Jest minerałem stabilizującym równowagę między umysłem, ciałem i duszą. Zalecany dla osób nieśmiałych i bardzo wrażliwych. Oczyszcza aurę. Chalcedon dodaje sił witalnych, wytrzymałości i wytrwałości. Również dodaje wiary w siebie, serdeczności, życzliwości i przychylności do ludzi i świata. Ze względu na swoją barwę jest kamieniem ochronnym. Chroni przed niebezpieczeństwami związanymi z wodą, np. utonięciem. Usuwa negatywną energię, odbijając ją jak tarcza ochronna. Chalcedon błękitny usuwa koszmary nocne, dając wypoczynek i spokojny sen. Likwiduje strach przed ciemnością (dlatego tak chętnie mamy wkładają chalcedon błękitny dzieciom pod poduszkę lub kładą przy łóżeczku). Chalcedon jest również kamieniem dającym siłę i energię do działania, przez co przyciąga sukces w każdym przedsięwzięciu. Przynosi szczęście w sprawach sadowych i innych związanych z prawem i sprawiedliwością. Zapewnia dobre zdrowie i bezpieczeństwo (zwłaszcza w podróżach).

Wielkość: ca 30 mm x 22 mm

Waga: ca 13 g

Zdrowotnie: związany z gardłem, czyli leczy chrypkę, ból gardła, anginę ropną, w zapaleniach migdałków, oraz ze strunami głosowymi. Chroni przed infekcjami. Picie wody z chalcedonu pomaga w zwalczaniu chrypki. Poza tym wspomaga leczenie woreczka żółciowego, śledziony i układu krążenia. U matek karmiących pobudza laktacje. Pomaga też w zwalczaniu alkoholizmu i innych uzależnień – działa wzmacniająco na organizm. Chalcedon wspomaga leczenie depresji i negatywnych skutków klimakterium.

Każdy Talizman zostanie namaszczony, poświęcony, zaprogramowany magicznie, oraz połączony z aurą osoby, dla której będzie przeznaczony.

Zapraszam Was Wszystkich do udziału w „Konkursie – Nasza Biblioteka Uliczna”.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine