mucha 3

Mucha to chyba najbardziej nielubiany owad, zwierzę, które spotykamy na swojej drodze praktycznie codziennie. Co wiemy o tym owadzie?

Muchy są małymi i średnimi owadami występującymi na całym świecie, a więc nie tylko w Azji i Europie, ale także w Ameryce Północnej, Południowej, Afryce i Australii. Najistotniejszymi cechami much jest sześć nóg, dwa skrzydła i ich czarno-brązowy lub zielonkawy z połyskiem tułów. Mają zdolność chodzenia po sufitach i ścianach oraz mają możliwość patrzenia, tak zwane: „mozaiki”- przez bardzo duży promień oglądania prawie wszystkiego jednocześnie i w wokół. Ich oczy zapewniają 360° pola widzenia. Mają aparat typu liżącego, służący do zlizywania pokarmu płynnego lub stałego, który zostaje rozpuszczony enzymami śliny. Żywią się substancjami płynnymi, odpadami, dlatego zwykle siadają na martwych zwierzętach lub odchodach ludzi i zwierząt. Ponadto muchy również karmią się grzybami, porostami i innymi materiałami roślinnymi. Na naszych szerokościach geograficznych muchy najczęściej spotykane są w gospodarstwach rolnych, polach i na terenach wiejskich lub w pobliżu gastronomii i toaletach publicznych. Przebywają zatem na wsiach, jak i w mieście, gdzie zwykle zwabione są potami lub innymi nieprzyjemnymi zapachami. Istnieją również muchy, które żywią się głównie materiałami roślinnymi, takimi jak pąki, kwiaty i trawy i są uwiedzione przez zapach kwiatów – ale nawet mniejsze owady, jak i larwy nie są przez nie pogardzane.

mucha 1

Mucha nie jest lubiana przez nas ludzi. Budzi w nas odrazę, brud, nieczystość (w końcu siada na „kupach” – odchodach ludzkich i zwierzęcych). Jest jednak również Zwierzęciem Mocy, tak jak każde inne zwierzę czy owad. Nie ma zwierząt mocy lepszych czy gorszych. Co zatem oznacza mucha jako zwierzę mocy?

Kiedy mucha pojawia się w naszym życiu, to przypisywane jej są cechy takie jak: nerwowość, irytacja, zaraza, zepsucie, niecierpliwość, natrętne myśli, niedokończone sprawy, silna wola, dyscyplina, wytrzymałość, przepracowanie, uporanie się ze starymi schematami, sprawami, brud i nieporządek w naszym życiu.

Mucha uczy nas przede wszystkim cierpliwości, dążenia do wyznaczonego celu. Zauważcie, w jaki sposób ona lata, gdzie siada. Odganiamy ją, a ona znowu powraca. Jest to przesłanie, aby być cierpliwym i dążyć do wyznaczonego celu. Nie bać się, tylko działać – „wyrzucą Cię drzwiami, to wejdź oknem”. Należy obserwować wszystko dokładnie co dzieje się wokół nas – tak jak to robi ona. Posiada tę zdolność spostrzegania, jest czujna, ponieważ czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Musi stale uważać i zawsze być gotowa do ucieczki.

mucha 5

Mucha to niepokój, to informacja dla nas, że należy wyjść z cienia – teraz jest szansa – zacząć robić rzeczy, których do tej pory nie robiliśmy. To odwaga i działanie, aby niczego nie odkładać ale zrobić natychmiast.  Mucha uczy wytrwałości, siły nerwowej, wytrzymałości i cierpliwości, ponieważ wszystkie te umiejętności są potrzebne, aby mieć kontrolę nad swoim obecnym życiem. Mucha informuje nas również, że w naszym życiu mogły pojawić się osoby, które kradną naszą energię, które w różny sposób nas denerwują, irytują. Dobrze jest zaobserwować kto, co i w jaki sposób się tego kogoś pozbyć. Znaleźć źródło zakłóceń i je „wyłączyć”.

Mucha jako zwierzę energetyczne zwraca także uwagę na niższy świat i przesłania: „Usuń trupa z piwnicy. Usuń kościotrupa z szafy”. To informacja, abyś przezwyciężył Twój wstręt i swoje uprzedzenia, wyruszył w podróż do swojego niższego świata, abyś mógł stawić czoło. To pokazuje, czy i które „trupy” masz w piwnicy. Jakie sprawy w Twoim życiu są niepozałatwiane, niedokończone. Ciągle czekają na swoją kolej. Mijają dni, tygodnie, miesiące, a Ty ciągle je odkładasz. Sprawy, które zostały już dawno przeterminowane – należy je zakończyć, zamknąć. Wyrzuć trupa z piwnicy, usuń kościotrupa z szafy. Zamknij ten rozdział, również jeżeli chodzi o przeszłość. Inaczej będzie „śmierdzieć”, będziesz oblepiony „kupą”… Uporaj się z tym!

Zadaj sobie pytanie, jakie myśli Cię dręczą? Wszystko, co cię irytuje, blokuje, nie może cię zablokować w (energicznym) przepływie życia. Dowiedz się, czy blokujesz siebie przez oszustwo lub po prostu brakuje Ci odwagi, spokoju, cierpliwości do konfrontacji z przeszkodą lub blokadą. Naucz się wytrzymałości i cierpliwości. Zdobądź odwagę.

mucha 2

Mucha we śnie, ostrzega przed kłótniami i gniewem w rodzinie lub związku. Możesz bić się z pomysłem rzucania wszystko i poddania się, ale mucha we śnie powie Ci, że powinieneś przestać tak myśleć i nie wyciągać przedwczesnych wniosków. Muchy we śnie wskazują także na zamieszanie i niepokój w Twoich myślach. Powinieneś odpocząć, by mieć jasne i klarowne myśli.

Mucha – Przewodnik duchowy, Zwierzę Mocy uczy nas cierpliwości, spokoju, dystansu do pewnych spraw; dążenia do celu; obserwacji wszystkiego co dzieje się w naszym życiu, aby wiedzieć gdzie czai się niebezpieczeństwo i szybko działać, aby go uniknąć; silnej woli; dyscypliny, systematyczności, przebojowości, odwagi; usuwać i przepracować to co stare, brudne i przeterminowane, ciągnące się za nami – zrobić porządek w swoim życiu.

Filmik o muchach. Polecam

 

Kochani, Zwierzęta Mocy są naszymi opiekunami, nauczycielami, doradcami. Uczą nas, uzdrawiają, prowadzą, oraz chronią. Udzielają wskazówek i rad w trudnych dla nas chwilach, momentach, sytuacjach życiowych.

 

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine