Archanioł Metatron 5

Archanioł Metatron – „Siła twórcza, siła wyrazu”

Archanioł Metatron to Anioł Wtajemniczenia (istnieje dziesięć aniołów Wtajemniczenia, którzy stoją na straży wrót wiodących do różnych królestw, przez które człowiek musi przejść na drodze swojego rozwoju, wypełniając plan Boży). Jest ulubieńcem Boga i posiada najwyższą rangę. Król pozostałych Aniołów. Zajmuje on koronę kabalistycznego Drzewa Życia. Strzeże królestwa Kether, które jest przyporządkowane planecie Uran. Archanioł Metatron należy do Serafinów (Serafini posiadają największą moc, pałają miłością, „płoną” ogniem miłości, napełniając żarem niżej postawione od siebie anioły. To pierwszy chór. Pierwsza hierarchia. Jest najdoskonalsza i w pierwszej kolejności otrzymuje Boże światło).

Archanioł Metatron 4

Archanioł Metatron jest mniej znanym Aniołem, często przedstawiany bez twarzy, ponieważ zajmuje swoje miejsce, swój tron obok Boga. Jest jedynym Archaniołem, który spogląda w twarz Najwyższemu, więc Światło jest tak silne, że nie sposób zobaczyć jego twarz.

Znaczenie jego imienia jest niejasne: Metatron może pochodzić od greckiego Metathronios, co znaczy „Ten, który zajmuje tron obok Boga”.

W źródłach chrześcijańskich nie ma żadnej wzmianki o Metatronie, jednak według kabały jest on bez wątpienia Aniołem Najwyższym rangą. Rządzi potężnymi siłami twórczymi wszechświata. Jedna z ksiąg kabalistycznych, opisuje jak Metatron powstał z człowieka – proroka Henocha. Mężczyzna miał zostać wzięty do nieba i tam został przemieniony w anioła, by pośredniczyć między Niebem a Ziemią.

Jego zadaniem jest śledzenie i zapisywanie ludzkich czynów i postępków w Księdze Życia. Człowiek, który żałuje swoich grzechów, może prosić Archanioła Metatrona o jeszcze jedna szansę i anulowanie złych czynów, które zrobił. Prosić, aby dalsze życie było lepsze i pełne światła.

Archaniol Metatron 1

Archanioła Metatrona możemy sobie wyobrazić jako Siłę Anielską olbrzymiej wielkości, stojącą pośród zawieruchy, grzmotów, piorunów i błyskawic. Jego oblicze promieniuje oślepiającym blaskiem przypominającym Słońce. Świetliste punkty promieniujące od Metatrona, to jego Zastępy Anielskie. Z jego śpiewu powstają nowe Zastępy Aniołów. Według „Kluczy Enocha” jest on twórca elektronu i zewnętrznego świata.

Archanioł Metatron wzywa Cię, abyś połączył się ze swoją siła twórcza. twoją wewnętrzna kreatywnością, którą zostałeś obdarzony przez Boga i pomyślał o tym, o czym jeszcze nikt nie pomyślał, wspiął się na szczyty, których nikt jeszcze nie zdobył, zanucił pieśni, których nikt nie zanucił, stworzył coś, czego jeszcze nikt nie stworzył, wynalazł coś, czego jeszcze nikt nie wynalazł, coś czego nikt nie wymyślił, szedł drogą, którą przed tobą nikt jeszcze nie szedł. Wzywa cię również do tego, abyś rozwijał swoje zdolności. Jednocześnie upomina cię, żebyś nie robił tego, co wyrządza szkodę innym istotom. Dokonuj mądrych wyborów! Jego przewodnie motto brzmi:

Nie musisz niczego robić. Droga jest następująca: BYĆ, CZYNIĆ, MIEĆ”

Archanioł Metatron 3

Archanioł Metatron pomoże:

 • wymazać negatywne zapisy w Księdze Życia, przerwać złą Karmę, oraz przyciągnąć szczęście i spełnienie, jeżeli szczerze żałujemy swoich postępków i chcemy zmienić na lepsze nasze życie
 • oczyścić naszą aurę, usuwając wszelkie złe i negatywne energie
 • zmienić nasze życie, usuwając blokady, niepowodzenia, czy pecha
 • znaleźć nasz cel życia, naszą drogę, nasze powołanie
 • uwolnić się od szkodliwego nałogu
 • schudnąć
 • żyć w harmonii i miłości – wrócić na drogę światła
 • osiągnąć pełną stabilizację w sferze zawodowej, finansowej i miłosnej
 • aktywować siłę twórczą wewnątrz nas
 • w realizacji naszych marzeń
 • doda nam motywacji, sił oraz swojego wsparcia w działaniu i podejmowaniu właściwych decyzji

Archanioł Metatron

” JAM JEST Bożą Obecnością, budzącym głęboką część głosem stworzenia. JAM JEST boskim ożywionym światłem w działaniu. Moje potężne siły napełniają każdą formę życia miłością. Jestem Wszechwiedzącym, jestem ostatnim stopniem wtajemniczenia i mądrości. JAM JEST płonącym ogniem twoich obaw, które nie pochodzą z praźródła. Łącząc się ze mną zbudzisz prawdziwą siłę twojego twórczego ducha. Naucz się tańca z żywiołami i pieśni stworzenia. Również ty potrafisz ją śpiewać”

Mestres ASCENSIONADOS

Spotkanie z Archaniołem Metatronem

Do każdego spotkania anielskiego należy się przygotować. Zacznij od posprzątania miejsca, pokoju… Zrób sobie kąpiel lub prysznic. Ubierz się w czyste ubranie i wyłącz wszystkie elektryczne przedmioty (telewizor, telefony, radio, komputer). Można zapalić lampkę zapachową z olejkiem (100 % naturalny) jaśminowym lub Ylang Ylang. Można trzymać w dłoni lub powiesić sobie na szyi talizman wzmacniający kontakt z Archaniołem Metatronem (magnezyt). Zapal świecę w kolorze białym lub złotym. Obok świecy możesz postawić doniczkę z kwiatami w kolorze bieli. Uspokój się wewnętrznie, wykonując kilka głębokich oddechów. Teraz możesz własnymi słowami przywołać Archanioła Metatrona, wyobrażając sobie jednocześnie, że spływa na ciebie biało-złociste Światło, które Cię otula i przenika…

Siły Anielskie możemy poczuć poprzez zapach, nasze myśli…, możemy zobaczyć Światło Anielskie lub energie. Każdy anioły widzi i odczuwa inaczej. Zawsze jednak przy takim kontakcie towarzyszy nam spokój, harmonia i miłość. Dlatego każdą Siłą Światła możemy rozpoznać właśnie po tych odczuciach. Kontakt z Siłą Anielską jest bardzo osobisty. Ważna jest szczerość i miłość, oraz działanie w imię Dobra.

Poprzez rozmowę, modlitwę z Archaniołem Metatronem, napełniamy się jego świetlistą energią i Światłem. Możemy prosić o co chcemy, ale nigdy nie zapominajmy, ze trzeba również podziękować. To bardzo ważne! Często o tym zapominamy.

 

fragmenty: Świetlista Siła Aniołów (Jeanne Ruland)

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts