Good reminders for making your dreams become reality.:

Początek roku to czas planowania zmian w naszym życiu, snucie marzeń. Jest to doskonały czas na stworzenie osobistej Mapy Marzeń na 2017 rok.

Mapa Marzeń, czyli „Mapa Skarbów”.                                                                                                      Tworzy się ją na najbliższy rok, a nawet na całe życie. Jest to rodzaj afirmacji, która działa na naszą podświadomość, poprzez nasze oczy – wzrok, oraz wizualizację.

Kiedy tworzyć naszą Mapę Marzeń i w jaki sposób?

Najlepszym czasem energetycznym na tworzenie naszej Mapy Marzeń jest nów, ponieważ energia Księżyca w nowiu wspiera wszystkie, nowe przedsięwzięcia. Przyciąga zdrowie, dobrobyt czy miłość. Dlatego również wskazane jest w tym czasie przeprowadzanie wszelkich rytuałów mających na celu powiększenie czegoś, czy przyciąganie do naszego życia. W tym miesiącu, w grudniu 2016r., to właśnie dzisiejszy dzień jest tym idealnym dniem – 29 grudnia – Nów.

Mapę Skarbów możemy tworzyć nie tylko w czasie nowiu, ale zawsze wtedy, kiedy Księżyc rośnie (jest rosnący), czyli od nowiu do pełni. Zawsze jednak należy wcześniej dobrze przemyśleć, co chcemy przyciągnąć do naszego życia. Musimy być pewni – bez wątpliwości. Przygotowujemy się więc wcześniej, co też chcemy narysować, czy wkleić w naszą Mapę Skarbów. Czego tak naprawdę pragniemy? Co jest dla nas ważne? Co da nam szczęście i spełnienie?

Jest kilka technik tworzenia Mapy Skarbów. Niektóre osoby proponują, aby stworzyć siatkę Bogua, czyli kwadrat podzielić na 9 równych częsci, gdzie każda zawiera jeden aspekt naszego życia:

  • Bogactwo (pieniądze, obfitość)
  • Sława (mądrość)
  • Miłość (związek, partnerstwo)
  • Rodzice (przełożeni, autorytety)
  • Jedność (zdrowie, samopoczucie)
  • Dzieci (twórczość, hobby)
  • Wiedza (nauka, medytacja)
  • Droga (kariera, praca)
  • Przyjaciele (klienci, podróże)

Można również stworzyć Mapę Marzeń, tak jak czujemy sami, czyli sercem. Uwzględniając na niej to, co dla nas najważniejsze. Techniki są różne. Należy przygotować kawałek tektury, bristolu, czy zwykłą kartkę papieru, farbki, kredki, flamastry, nożyce, klej, zdjęcia zrobione przez nas, lub wycięte z czasopism (przedstawiające nasze marzenia, np. dom, samochód czy kraj, który chcemy odwiedzić), itd.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e6/e7/c8/e6e7c8f237894c9de94fe80fbab71d6f.jpg

Jeśli chcemy przyciągnąć miłość, to wklejamy lub malujemy np. dwa serca, czy parę łabędzi (symbole), fotkę przedstawiającą zakochaną parę. Jeśli chcemy przyciągnąć obfitość, to rysujemy lub wklejamy złote monety, czy samochód, dom… Jeśli chcemy mieć potomstwo, to zdjęcie niemowlaka, kobietę w stanie odmiennym – nie ma ograniczeń.

Przed samym przystąpieniem do tworzenia naszej Mapy Marzeń, polecam „przygotować” również swoje ciało i umysł. Czyli kąpiel lub prysznic, medytacja – relaks. Zapalenie świec, oraz skupienie się na naszych celach. Co chcemy przyciągnąć do naszego życia?

Kiedy nasza Mapa Marzeń jest już skończona, należy zacząć wizualizację, czyli wyobrażamy sobie, że to wszystko co chcemy przyciągnąć do naszego życia, już się dzieje – ma miejsce… Już się spełniło. Róbmy to tak długo, jak długo mamy na to ochotę. Prawda, że jest to przyjemne…?

Następnie możemy naszą Mapę Marzeń umieścić na ścianie, a patrząc na nią będziemy „karmić” naszą podświadomość, lub możemy schować pod poduszkę, czy szuflady i wyciągać co jakiś czas i wizualizować, tak długo, jak mamy na to ochotę.

Życzę Wam Kochani, aby spełniły się wszystkie Wasze Marzenia w 2017 roku!

Wierzcie w to, że tak się stanie i nie dopuszczajcie żadnych wątpliwości. Marzenia się spełniają zawsze, czasami tylko trzeba odrobinkę czasu i przede wszystkim wiary!

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście  Lastomine