Szop pracz jest nocnym i zmierzchowym ssakiem pochodzącym z Ameryki Północnej i Środkowej. Jako neozoon (gatunek zwierzęcia, które osiedliło się w Europie przez ludzi), szopa pracza można teraz spotkać również w Niemczech. Słodkie i sprytne małe misie z trudem mogą stwierdzić, że są spokrewnione z małymi misiami, ale po bliższym przyjrzeniu się można dostrzec wiele cech i podobieństw, które składają się na rodzinę małych niedźwiedzi. Szop jest wszystkożercą, który potrafi się przystosować, preferuje lasy liściaste i mieszane bogate w wodę i można go spotkać nawet w lasach górskich, słonych bagnach, a nawet w mieście. W Niemczech żyje obecnie kilkaset tysięcy szopów, które żyją i polują w naszych lasach liściastych i mieszanych – a ich populacja stale rośnie.

Szop pracz nie jest wymieniany w mitologii germańskiej ani celtyckiej, ponieważ dopiero w XIX i XX wieku osiedlił się w Europie z pomocą człowieka. Jednak w mitologii niektórych plemion indiańskich w Ameryce Północnej szop pracz jest często wymieniany i odgrywa tam ważną rolę. Jako symbol dwoistości i związku między światami, zawsze przypomina dwie strony medalu. Jego czarno-biała futrzana sukienka symbolizuje światło i ciemność, męskość i kobiecość, ale także świat ziemski i niewidzialny inny świat. Aby przypomnieć o tej zasadzie dwoistości, niektórzy Indianie nosili czarno-białe, malowane twarze podczas ceremonii – dla uczczenia ducha szopa pracza, aby stać się z nim jednym i zdobyć jego zdolności.

Według niektórych indyjskich legend szop powinien nawet być w stanie przelicytować wilka i kojota, w kategorii „oszusta”. Szop pracz jest w stanie przechytrzyć jednego i drugiego z tych zwierząt i dlatego ma największą reputację zwierzęcego oszusta, jaką można mieć 

Jego nazwa sięga słowa z języka Algonquin i legendy o Pocahontas. Mówi się, że wódz Powhatan i jego córka Pocahontas dali szopowi indyjski synonim, kiedy po raz pierwszy się z nim spotkali, co w naszym języku oznacza „ten, który pociera, szoruje i drapie rękami”. Aztekowie nadali mu nazwę „Mapachitel”, co oznacza „który bierze wszystko w swoje ręce”, a wśród Indian Dakota i Sioux szop był znany jako „weeka tegelega”, „magik z pomalowaną twarzą”.

Ze względu na dobrze rozwinięty zmysł dotyku, szopowi jako zwierzęciu mocy przypisuje się zdolność czucia się jasnym i wyraźnym. Wie mnóstwo rzeczy, nie widząc ich. Szop jako zwierzę mocy pokazuje, jak można ufać, nie widząc, i jak można wierzyć, nie wiedząc. Szop pracz chce nam powiedzieć, że nie zawsze musimy widzieć wszystko, aby to zrozumieć i że powinniśmy być zadowoleni z tego, co już trzymamy w rękach. Jako zwinny i zręczny łowca łapie i kradnie wiele rzeczy, którym nie można ufać. Więc jeśli szop pracz pojawi się w twoim życiu, będzie chciał pokazać ci kilka sztuczek i wskazówek, jak osiągnąć cele, z których prawdopodobnie zrezygnowałeś. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, szop jest obok łasicy najlepszym pomocnikiem w nagłych wypadkach, ponieważ prawie zawsze znajduje wyjście z pozornie beznadziejnych sytuacji dzięki sprytowi i umiejętnościom. 
  Szop jest niezwykle ciekawski, sekretny i wręcz mistyczny.  

Ciekawostka – znaczenie snu – Interpretacja

Jeśli śniłaś o szopie praczu, to jako zwierzę mocy, chciałby ostrzec cię przed fałszywymi przyjaciółmi, którzy chcą cię oszukać. Jeśli we śnie spotkasz przyjaznego szopa, który trzyma coś w łapkach, może to oznaczać, że wkrótce otrzymasz prezent.

Jakie jest znaczenie szopa pracza, jako zwierzęcia mocy? 

Szop pracz oznacza lekkość i figlarność i pojawia się w twoim życiu, aby przypomnieć ci o twoim wewnętrznym dziecku. Kiedy się rodzimy, wszystko jest dla nas tylko jednym placem zabaw. Nie ma żadnych zasad i ograniczeń, których jesteśmy świadomi. Żyjemy, próbując różnych rzeczy. Wypowiadamy prawdy bez ozdób, nie ukrywamy się.
Szop pracz jest szczery i hojny jak dziecko!
Poklepuje Cię po ramieniu, aby przypomnieć Ci, jakie to uczucie być małym dzieckiem. Jak to może być, kiedy patrzysz na świat oczami niewinności i jak zachowujesz się bezstronnie wobec innych.

Przeżyj świat oczami dziecka i ciesz się małymi rzeczami w życiu, jakbyś je odkrywała po raz pierwszy. Ponieważ każdy z nas ma wewnętrzne dziecko w sobie, które ma potrzeby, które należy wziąć pod uwagę i o nie dbać. Zacznij słuchać swojego wewnętrznego głosu. Pobłażaj swoim pragnieniom i uczuciom.

Podążaj za swoim instynktem i graj, kiedy masz na to ochotę, i oddaj się drobiazgom, takim jak dobra muzyka, dobre jedzenie lub coś słodkiego. Zwróć uwagę na to, co jest dla Ciebie dobre i czego chce Twoje ciało. Twoje zwierzę mocy, szop, pomoże ci znaleźć drogę do „odkrycia Twojego wewnętrznego dziecka”.

Szop 2.jpg

 Szamańskie zwierzęta mocy mają głębokie zrozumienie naszych pragnień, potrzeb i emocji. Zwierzęta duszy są sprzymierzeńcami, doradcami, przewodnikami i powiernikami. Kiedy znajdziesz swoje duchowe zwierzę, odzwierciedla ono archetypowe aspekty twojego wewnętrznego życia i prowadzi cię przez światy duchowe. 

Afirmacja:

„Dziękuję Ci za bogactwo i dostatek w moim życiu. Boskość mnie dzisiaj błogosławi”

Połącz się ze swoim Zwierzęciem Mocy, ze swoim Duchem Opiekuńczym, a będziesz otrzymywać wiadomości – wskazówki o swojej sytuacji prywatnej, zawodowej lub emocjonalnej. Poczytaj o swoim Zwierzęciu Mocy, oglądaj filmy, czytaj książki z opisami archetypów duchów zwierzęcych i objaśnieniami dotyczącymi ich życia. Obserwuj je. A potem zapal świece i przywołaj swoje zwierzę mocy. Możesz zadać mu pytania jakie tylko przyjdą Ci do głowy. Odpowiedzi uzyskasz w swoich myślach. 

Jakie jest Twoje Zwierzę Mocy, które towarzyszy Ci w tej Inkarnacji, lub przez wszystkie Inkarnacje, albo może w chwili obecnej..? Ustalę dla Ciebie Twoje Zwierzę Mocy.

Sklepikhttps://lastomine.pl/pl/p/Przepowiednia-Twoje-Zwierze-Mocy-Twoj-Duch-opiekunczy/54

Zapraszam

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine