Karp pochodzi z rodziny karpiowatych, należy do grupy ryb słodkowodnych. Żyje w głębokich rzekach, starorzeczach, odnogach lub rozlewiskach.  Liczne odmiany hodowlane są rozpowszechnione zarówno w hodowli, jak i w wodach otwartych na całym niemal świecie (Morze Czarne, Kaspijskie czy Aralskie).

O karpiu pisze też Pliniusz Starszy (23-74 p.n.e.) w swojej Historii Naturalnej. W Europie była to pierwsza ryba hodowana w sztucznych stawach, zakładanych przy klasztorach. Od VII do XII wieku nastąpił szybki rozwój rybactwa w majątkach klasztornych Belgii, Francji, Niemiec i na Bałkanach. Jest jedną z najważniejszych ryb hodowlanych.

W Polsce stanowi połowę odławianych ryb słodkowodnych. Przez wędkarzy uważany jest za rybę waleczną i przebiegłą. W okresie powojennym został uznany za jedno z podstawowych dań wigilijnych, głównie ze względu na najniższą cenę i łatwość hodowli, która skłoniła ówczesne władze państwowe do jego masowej hodowli na potrzeby świąteczne.

Długość karpia może sięgać do 1 metra, a waga nawet do 50 kg. Istnieje wiele odmian karpia (również liczne odmiany ozdobne: czerwone, białe, pomarańczowe i wielobarwne): Królewski,  Pełnołuski, Bezłuski, Koi, czy Zatorski.

Rodzina karpia obejmuje około 1500 gatunków w różnych formach w różnych kolorach i wzorach. Karp pochodził z Azji i przybył do Europy przez Rzymian.

Japońscy samuraje (kasta wojowników), nosili karpia jako herb. Symbolizował odwagę, lojalność, stabilność i wzrost.

Żywiołem karpia jest woda, a woda to również sfera emocjonalna – karp jako zwierzę mocy nie pozwala ci być „zimną rybą”, ale żyć życiem, śmiechem i radością życia, każdą cząsteczką twojej istoty.
Mottem może być uwolnienie emocji z podświadomości, dostrzeżenie i zanurzenie się w ich głębi. Tak jak ryba wślizguje się w głębiny, tak Ty jesteś zaproszony, aby zrobić to samo. Nie pozostawaj na powierzchni. Wysłuchaj najgłębszych wiadomości, czy to w rzeczywistości, czy w marzeniach…, pozwól swojemu sercu dotknąć i rozwinąć współczucie, zrozumienie i empatię poprzez wiele aspektów doświadczenia. Działanie z najbardziej wewnętrznej przestrzeni serca może być celem – sztuką bycia w zgodzie ze sobą i Wszechświatem.

Symbol karpia to:
    Wytrzymałość, Siła, Samoobrona, Dobrobyt.
Ryby są mieszkańcami wody, które można spotkać w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach na całym świecie. W wodach słodkich i słonowodnych. Ich naturalne połączenie z żywiołem wody jest jednocześnie ich duchowym znaczeniem jako zwierzęcia mocy.

Woda zawsze kojarzyła się z uczuciami, emocjami, duchowością, intuicją i Księżycem, a więc karp (również inne ryby) symbolizuje medium, które działa jako pośrednik między Tobą a żywiołem wody. Karpie jako zwierzęta mocy mają wspólne podstawowe znaczenie, które pomaga ci zrozumieć Twoje uczucia, emocje, zaufać Twojej intuicji i poradzić sobie z księżycową energią kobiety. Ponadto, ryby jako zwierzęta mocy również chcą powiedzieć, że możemy pozwolić porwać się – poddać się strumieniowi życia. Pozbyć się blokad i problemów życia codziennego.Inną rzeczą, na którą karp chce zwrócić uwagę, to to, że należy do zwierząt mocy o sile uzdrawiającej – dzięki Twoim uczuciom uzyskasz lepszy dostęp do świata duchowego. Jednak woda ma również moc oczyszczającą. Karp uczy cię, żebyś miał tego świadomość i umiał z tego korzystać.
Woda oczyszcza i woda leczy, więc karpie jako zwierzęta mocy pomagają ci regularnie badać Twój własny ocean – Twoje ciało i umysł, oczyszczać je i tym samym regularnie uzdrawiać.

Karp pojawia się w Twoim życiu, aby dodać ci odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu, oraz dyscypliny i cierpliwości, żeby spełnić swoje marzenia. Potrzebujesz ich, abyś mógł opanować przeszkody na swojej drodze. Aby odnieść sukces i osiągnąć swoje cele, pozostać wiernym sobie i podążać swoją ścieżką, czasami trzeba przeciwdziałać przypływowi, prądom wodnym i pokonywać wszelkie trudności.
Karp uczy, jak wykorzystywać swój potencjał twórczy. Jesteś na dobrej drodze, tutaj i teraz – pamiętaj o tym! Miej oko na swój cel i pozwól twórczym rozwiązaniom przyjść do ciebie poprzez marzenia, medytację i otwartość. Uważaj na swoje mocne strony i umiejętności – wykorzystaj je! Zawsze skupiaj się na następnym kroku. Moc jest z Tobą!

Afirmacja:
Jestem mistrzem w tworzeniu mojego życia. Zwycięstwo jest moje!

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Lastomine

Sklep: https://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: https://www.lastomine.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine