Noc Świętojańska – Noc Kupały, to słowiańskie święto powiązane z przesileniem letnim – najkrótsza noc w roku, a jego data jest ruchoma. W tym roku, 2020 przypada na 20 czerwca.

Przesilenie letnie jest jedną z najpiękniejszych uroczystości w całym roku. Obchodzone jest w wielu krajach (Polska, Niemcy, Szwecja, Rosja i inne). Dzień między 20 a 22 czerwca nazywany jest równaniem przesilenia letniego, przesilenia lub letniej nocy. Tego dnia słońce osiąga najwyższy poziom na półkuli północnej. Dlatego w tym roku 20 czerwca jest najdłuższym dniem w roku z najkrótszą nocą. W Europie Północnej słońce nie zachodzi teraz całkowicie, dlatego mówi się także o „białych nocach”. Jest jasne, że z tej okazji festiwale odbywają się na świeżym powietrzu na całym świecie.

Źródło: Thinkstock by Getty-Images

Noc Kupały to wyjątkowe Święto ognia, wody, kwiatów, radości, miłości, płodności, urodzaju, słońca i księżyca. Tradycje i zwyczaje podczas tego Święta – podczas przesilenia letniego pochodzą nie tylko z tradycji germańskiej, ale także praktykowane były w starożytnych Celtach i u Słowian.

Kościół później zastąpił „pogańskie” pochodzenie obyczajów, dniem przesilenia letniego i dniem Świętego Jana.

Foto: Antyradio.pl

W tradycji ludowej najważniejszym elementem obchodów Nocy Kupały było rozpalanie ognisk. Do ognia wrzucano zioła, które według wierzeń miały uzdrawiające i oczyszczające moce. Przez całą noc tańczono dookoła ognia oraz rytualnie przeskakiwano przez niego. Miało to na celu wypędzenie złych mocy, uchronienie się przed chorobami, zapewnienie płodności oraz pomyślności.

Ponadto podczas Nocy Kupały odbywały się różnego rodzaju wróżby. W zabawach tych uczestniczyły przede wszystkim młode osoby, które nie posiadały jeszcze partnera lub partnerki. Przykładowo dziewczęta podczas Nocy Kupały puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście.

li.formforage.com

Legenda o kwiecie paproci zwanym też perunowym kwiatem, opowiada o wielu ludziach, którzy błądzili po lasach i mokradłach, próbując odnaleźć magiczny, obdarzający bogactwem, siłą i mądrością, widzialny tylko przez okamgnienie kwiat paproci. W podaniach czeskich i niemieckich znalazca kwiatu paproci powinien szukać skarbów w ciemnym borze. We francuskich – na najwyższym w okolicy wzgórzu, do którego ma dobiec przyświecając sobie ognistym kwiatem jak pochodnią. W legendach rosyjskich, po zerwaniu gorejącego kwiatu, należy wyrzucić go jak najwyżej w powietrze i szukać skarbu tam, gdzie spadnie. Zdobycie rośliny nie było łatwe – strzegły jej widzialne i niewidzialne straszydła, czyniące straszliwy łoskot, gdy tylko ktoś próbował się do perunowego kwiatu zbliżyć.

Noc Kupały to czas, który posiada oczyszczającą moc – ogień i woda. To aktywacja energii Sił Wyższych, spełniająca nasze życzenia i marzenia.

Zapraszam na Rytuał Świec Intencyjnych – tylko raz w roku tak silne energie, które należy wykorzystać. Oczyszczenie ciała, aury z wszystkich negatywnych energii – usunięcie tego co Ci przeszkadza i co do Ciebie nie pasuje. Wypełnienie ciała i aury krystaliczną energią Światła, oraz przyciągnięcie życzenia, marzenia – aktywacja Twojej prośby, intencji.

Możesz przyciągnąć do swojego życia marzenie, życzenie, zdrowie i siły witalne; miłość, lepszą pracę, finanse i inne ważne dla Ciebie sprawy.

Możesz uwolnić się od problemu, czy sytuacji, która Cię blokuje; od nałogu, od konkretnej osoby, manipulacji i innych ważnych dla Ciebie spraw, które nie pozwalają Ci „rozwinąć skrzydeł” i być szczęśliwym.

Rytuał Świec Intencyjnych1 Świeca – 1 Intencja

https://lastomine.pl/pl/p/Rytual-Swiec-Intencyjnych-W-dwoch-fazach-Ksiezyca-Ksiezyc-rosnacy-by-przyciagnac-swoje-marzenia%2C-Ksiezyc-malejacy-by-uwolnic-sie-od-problemu.-1-Swieca-1-Intencja/1010

Źródło: Wikipedia, oraz radiozet.pl

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście

Wasza Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.com
Strona internetowa: https://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine