Jaszczurki należą do grupy gadów. Są to czworonożne lub beznogie zwierzęta lądowe o wydłużonym ciele, oczach posiadających powieki, mocnych szczękach i diapsydalnej czaszce. Występują na wszystkich kontynentach poza Antarktydą oraz na wielu wyspach oceanicznych. Skóra poszczególnych gatunków różni się ubarwieniem. Posiadają przepiękne kolory skóry. Jaszczurki mają bardzo dobrze rozwinięty zmysł wzroku i potrafią rozróżniać kolory. Umiejętność tę wykorzystują nie tylko podczas polowania, ale również do komunikacji pomiędzy poszczególnymi osobnikami. Porozumiewają się bowiem za pomocą jasnych barw na swoim ciele. Oprócz tego szczególnie ważny jest dla nich język ciała. Wszystkie jaszczurki lubią słoneczne, ciepłe miejsca (w przeciwieństwie do salamander, które preferują miejsca chłodniejsze, cieniste i wilgotne) i dlatego też np. w indiańskiej mitologii są uważane za posłańca od Ojca Slońce, który strzeże też naszych snów.  Właściwie we wszystkich kulturach jaszczurce przypisuje się bardzo pozytywne znaczenie. Jest ona symbolem błogosławieństwa, regeneracji, odnowienia, uzdrowienia oraz
siły życiowej i realizacji marzeń.

Jaszczurka jako zwierzę energetyczne otwiera drzwi do królestwa snów.
Pomaga nam je rozszyfrować i sprawić, by były aktywne. Uczy nas, jak radzić sobie z różnymi stanami świadomości. Zwracać nam uwagę na znaczenie naszych snów i realizować przesłania. Jaszczurka jest potężnym i pomocnym towarzyszem do realizacji naszych pragnień i marzeń.

Jaszczurka uczy nas ufać naszej intuicji i odgrywa ważną rolę w indyjskiej mitologii. W kulturze indyjskiej symbolizuje życiodajną moc słońca i sprowadza szczęście i błogosławieństwo.

Te piękne zwierzę mocy występuje w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Jak wszystkie zimnokrwiste zwierzęta, jaszczurka uwielbia się opalać. Wydaje się być całkowicie w spoczynku. Może jednak zareagować natychmiast, gdy zbliża się niebezpieczeństwo lub w pobliżu pojawi się zwierzę zdobyczne. Jej zmysły są zaostrzone, nawet jeśli wydaje się być sztywna i rozmarzona. Rdzenni Amerykanie uważali jaszczurkę za źródło światła i błogosławieństwa od Ojca Słońca. Jeśli jaszczurka wejdzie w twoje życie jako duch opiekuńczy, przyniesie ze sobą moc ognia i poprowadzi cię przez swój świat marzeń.

Kiedy jaszczurka pojawia się w twoim życiu, znaczy to, że to czas aby realizować cele życiowe i realizować swoje marzenia. Jaszczurka wspiera Cię w procesie, uwolnienia się od twoich blokad, starych schematów i przekonań, które powstały w Twoim wnętrzu. Jaszczurka przypomina Ci o tym, by znów podłączyć się z boskim źródłem ciepła, wsparcia, siły stworzenia, która bezgranicznie kocha wszystkie stworzenia (istoty), zaopatruje je w energię życia i cieszy się, gdy któreś z nich z wdzięcznością otwiera się na Dobro i światło. W połączeniu ze źródłem leży bezgraniczna moc regeneracji, uzdrowienia, która dokładnie teraz jest do Twojej dyspozycji. To, co boskie to: miłość, radość, spełnienie, łaska i błogość. W ciepłych promieniach światła i słońca, w połączeniu ze źródłem, wszystkie cząsteczki w Tobie odnowią się, naładują energią, a te negatywne przekonania i blokady rozpuszczą się, stopnieją jak lód w promieniach słońca. Rany zdrowieją, a braki wypełniają się tym, co dobre. Przed Tobą wielka szansa. Otwórz się na boskie błogosławieństwo.

W wielu mitach jaszczurki są bogami-stwórcami. Przypominają małe smoki i są uważane za Istoty ochraniające – patrz biżuteria – jaszczurka, to silny talizman.

Afirmacja
Jestem jednością ze światłem źródła. Siła źródła zaopatruje mnie we wszystko i uzdrawia we mnie wszystko. Przyjmuję tę energię i błogosławieństwo. Teraz!

Źródło (fragmenty): Maria Bucardii – Blog i Świat według Bafki – Blog

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine