pelikan 1

Pelikany są dużymi ptakami wodnymi należącymi do rzędu pelikanowych i są spokrewnione z bobrem i kormoranem. Wiodą życie na wodzie i żywią się głównie rybami i rakami. Z wyjątkiem Antarktydy, pelikany są obecne niemal wszędzie, gdzie znajdują wybrzeża i słodkowodne wody, które pozostają wolne od lodu – czy to na Bałkanach, czy w Papui Nowej Gwinei. Pelikany występują nie tylko w Europie, Azji i Ameryce Północnej, ale także w Arktyce, Ameryce Południowej, Afryce i Australii.

Podobnie jak feniks, tak i pelikan symbolizuje ptaka odrodzenia. Według legendy, mówi się, że pelikan wybrał własną pierś, aby przywrócić życie swoim trzem dzieciom, karmiąc młode własną krwią. Od starożytności był symbolem poświęcenia, miłosierdzia i miłości rodzicielskiej. W średniowieczu jako symbol Chrystusa Miłosiernego znalazł swoje miejsce w sztuce kościelnej oraz na wojennych sztandarach sekty czeskich Husytów. Pelikan jest symbolem – metafora ofiary Jezusa Chrystusa w sztuce chrześcijańskiej. Pelikan na trwałe wpisał się w chrześcijańską symbolikę, stając się zamiennikiem Chrystusa, zarówno jako symbol wskrzeszenia, jak i karmienia swą krwią dzieci.

pelikan 3

Jeśli pelikan ląduje na oceanie twojego życia, zwraca również uwagę na tematy takie jak pomoc i duch rodziny. Nawet jeśli czujesz się samotny i bezradny, tak naprawdę nie jesteś, ponieważ ktoś zawsze czuwa nad Tobą i chroni Cię przed najgorszym. Pelikan budzi nowe życie. Można to rozumieć na różne sposoby, np., że daje nową nadzieję i zaufanie w ludzi, wiarę w dobroć i co istotne…, nie można jej stracić tak szybko. Pelikan to ptak o silnym poczuciu wspólnoty, spójności, współczucia i lojalności. Są to również cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę – to chce Ci przekazać Pelikan, jako Twoje Zwierzę Mocy. Być może właśnie teraz czujesz się opuszczonym przez wszystkich. Jednak nie jesteś sam. Pelikan jako zwierzę mocy przychodzi do ciebie, kiedy najmniej się go spodziewasz i „wzmacnia plecy”, aż staną są wystarczająco silne, aby utrzymać Ciebie i Cię chronić. Jeżeli czujesz się „ofiarą” w obecnej sytuacji życia, to pelikan może ci pomóc.

pelikan 2

W wielu historiach pelikan przywraca wiarę w ludzi i wiarę w pozytywne, szczęśliwe rozwiązania spraw życia codziennego. Połącz się z Twoim zwierzęciem mocy, jakim jest pelikan. Przy jego pomocy wprowadzasz swój umysł w harmonię ze światem emocjonalnym, a także z Twoją duszą. Dzięki temu będziesz mógł zrealizować wszystkie punkty celu swojego życia.

Otworzyłeś swoje serce i dlatego nastąpiła zmiana w twoim życiu. Zmiana pochodzi z twojego zachowania, ponieważ… dojrzałeś.

Dojrzewasz – przechodzisz etap przekształcenia z dziecka na dorosłego człowieka, stając się nauczycielem, a nie uczniem. Chodzi o krok w samodoskonaleniu. Jest to także krok w miłość, w bezinteresowność, a tym samym krok w przebudzenie. Najmniej sprzyjające jest teraz uparte przywiązanie do starych dogmatów. Może to mieć zastosowanie zarówno w sensie realnym, jak i przenośnym, być może poprzez pożegnanie z dawno utrwalonym przekonaniem lub uprzedzeniem.

Źródło: „ContentMint”

Afirmacja:

Szanuję ludzi takimi, jakimi są i akceptuję ich inność. Jestem gotów pomóc, nie oczekując niczego w zamian.

Pelikan to symbol godności, piękna i boskości.

Miłość to zespolenie, to połączenie, to stanie się jednością, to wolność. Miłość oddala się od czystej radości i otrzymuje kosmiczną pełnię. Miłość obejmuje namiętność i mrowiący erotyzm, ale może również przybrać wiele innych form, na przykład między rodzicami i dziećmi, a także ludźmi i zwierzętami.

pelikan 4

Bezinteresowność jest impulsem do pomocy, bez względu na stratę lub oczekiwanie czegokolwiek w zamian.

Pojawienie się pelikana w śnie zwykle symbolizuje poświęcenie i pokorę, ale także wskazuje na strach i bezradność. Widzenie pelikana opiekującego się młodymi wskazuje na troskliwą, macierzyńską miłość. ale także, że nie powinieneś przesadzać i zalewać innych swoimi uczuciami . We wszystkim musi być umiar.

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine