liczba 7

Liczba 7 jest jedną z najbardziej tajemniczych, magicznych i mistycznych z wszystkich liczb. Reprezentuje ezoteryczny aspekt magii, który jest zrozumiały dla wybranych, nielicznych. Znaczenie cyfry 7  jest świadomą myślą i wyobraźnią. Jej mistycyzm pojawia się prawie we wszystkich epokach i religiach.

Zawsze była, jest i będzie uważana za liczbę szczęśliwą i magiczną. Symbolizuje również człowieka, który rozwija się duchowo. To często nauczyciel, niosący światło, mistyk, filozof czy fantasta. Liczba 7 mówi o połączeniu – więzi, wewnętrznej głębi człowieka z Wszechświatem.

Znaczenie symboliczne 7, to pełnia, całość, doprowadzenie czegoś do końca. Może również wskazywać na jakiś zamknięty rozdział, cykl (zakończenie jakiejś działalności). Zawsze jednak, kierowany i prowadzony przez Siły Boskie. Wszystko dopuszczone i zgodne z prawem boskim. Ponieważ to boskość pojawia się poprzez tę liczbę. Bóg wspiera. Znak poprzez liczbę 7, mówi, że magia boska wspiera Cię i otwiera podwoje szansy.

Liczba 7 symbolizuje wiarę, mistycyzm, samotność, rozwój duchowy, rozwój intelektualny; wyciszenie, a także odsunięcie się od świata w poszukiwaniu Prawdy. To medytacje, podróże do własnego wnętrza, oświecenie; twórcza samotność wobec Boga i Wszechświata; to doświadczenie duchowe i materialne.

Pozytywne wibracje liczby 7 dają siłę wiary, pokój duszy, świadomość boskości we wszystkim co nas otacza…, w każdej cząstce świata.

liczba 7 1

Liczba 7 od pradawnych czasów jest liczbą świętą, pełną mistycyzmu i ukrytej mocy. Uważana za symbol kosmosu, stworzenia, przestrzeni, boskości, doskonałości, mądrości, zwycięstwa, stała się również symbolem uporu, oszustwa, bólu. Pojawiła się już w starożytności, pod wpływem liczby ruchomych ciał niebieskich, tzn. planet: Słońca, Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna, czyli była ściśle związana z losami narodów.

Dla masonów i iluminatów, liczba 7 stała się liczbą doskonałą.

Cytat z książki okultysty i masona 33 stopnia, Aleistera Crowleya, który w swoim dziele: „Atlantyda – zaginiony kontynent”, pisze:

„… Atlanci, podobnie jak my, uważali 7 za liczbę doskonałą. Aczkolwiek mieli ku temu inne powody. Otóż 7 była przede wszystkim ogniwem łączącym Ziemię z Wenus… „

„Liczba 7 jest od dawien dawna uznana jako okultystyczna i święta, gdyż leży ona u podstaw objawionego świata”

Siedem czakr, siedem ciał człowieka (fizyczna, eteryczna, astralna, mentalna, duchowe-buddi, nadczłowiecze-arhata, logos); Bóg stworzył świat w 7 dni itd.

Według Pitagorejczyków, siódemka była liczbą mistyczną, bo składała się z dwóch szczęśliwych liczb: trójki i czwórki.

Babilończycy reprezentowali siedem planet i siedem nieb (trzeba było przejść przez sześć, aby dojść do nieba Anu).

liczba 7 2

Siedmiodniowy tydzień obowiązywał w starożytnej Chaldei i stał się miarą czasu w okresie biblijnym pod prawem mojżeszowym: wg Księgi Rodzaju Bóg stworzył świat w ciągu 7 dni – tydzień.

Salomon budował świątynie przez siedem lat. W objawieniach Św. Jana jest mowa o 7 świecznikach, gwiazdach, pieczęciach, trąbach… Biblijny Jakub służył po 7 lat za każdą ze swoich żon. Siódmy dzień tygodnia, to dzień święty.

W Starym Testamencie siedem jest liczbą świętą. Oznacza pełen, doprowadzony do końca właściwy etap – epoka, który jest konsekwentnym następstwem poprzedniego.

W Islamie liczba 7 również ma szczególne znaczenie. Pielgrzymi obchodzą Kaabę w Mekce 7 razy, wykrzykując „Allah Akbar” (Allah jest Wielki), oraz trzykrotnie obrzucają szatana siedmioma kamieniami. jest również mowa o 7 rajach, piekłach i grzechach głównych oraz 7 aspektach Koranu.

Siódemka występuje w Starym Testamencie 77 razy. Jest siedmiu Archaniołów; siedem oczu i siedem rogów Baranka; siedem głów smoka; siedem głównych Bestii; siedem królów, siedem pagórków.

W bajkach jest 7 krasnoludków…, mówi się też: „… za siedmioma górami, za siedmioma morzami…” lub „Siedmiomilowe buty” z bajek dla dzieci.

Podziwiamy również siedem cudów świata…

liczba 7 3

Inne najciekawsze siódemki pojawiające się w naszej historii i życiu:

  • siedem dzieł miłosierdzia względem ciała: łaknącego nakarmić, spragnionego napoić, bezdomnego ugościć, nagiego przyodziać, chorego i więźnia nawiedzić, umarłego pochować
  • siedem grzechów głównych w chrześcijaństwie: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo
  • siedem sakramentów w Kościele
  • siedem darów ciała: wzrok, słuch, węch, smak, ruch, praca i rozmnażanie się
  • siódemka jako symbol Rzymu zbudowanego na siedmiu wzgórzach: Palatyn, Kapitol, Awentyn, Kwirynał, Wiminał, Celius i Eskwilin
  • siedem mędrców greckich – myślicieli i mężów stanu z VI i VII wieku p.n.e.: Tales z Miletu, Solon, Bias z Pireny, Pittakos z Mityleny, Kleobulus z Lindos, Myzon z Chen i Chilon ze Sparty
  • cyfra 7 noszona dawniej (dzisiaj już rzadziej) jako potężny talizman i amulet dobra i zła – zdrowia
  • siedem metali w alchemii” złoto (Bóg Apollo – Słońce), srebro (Bogini Diana – Księżyc), rtęć (Merkury), miedź (Wenus), żelazo (Mars), cyna (Jowisz), ołów (Saturn)
  • siedem Sióstr – gwiazdozbiory Plejady i Hyjady

od zawsze liczbie 7 przypisywano szczególne, magiczne znaczenie. Zapoczątkowało to w Mezopotamii i w Egipcie, by następnie rozprzestrzenić się po całym Bliskim Wschodzie. Mistycyzm liczby 7 dotarł do Grecji i Rzymu, a następnie do ludów całej Europy.

W tarocie VII – Rydwan, czyli nowy początek, droga duchowa, odkrycie samego siebie; medytacja, gotowość na coś nowego, sukces; Nowy Etap Życia (związek, mieszkanie, zawód). Uporządkuj swoje życie. Pamiętaj, że Rydwan toczy się bardzo szybko – spotkasz na swojej drodze mnóstwo niebezpiecznych wybojów i zakrętów.

W lenormand VII – Żmija, czyli zostaw stare za sobą, powitaj nowe. Nie sprzeciwiaj się zmianom, a wyjdź im na przeciw. Uważaj i bądź czujny. Miej oczy wokół głowy. Jest nadzieja na odrodzenie, ale zło czai się „za zakrętem”. Bądź ostrożny. Uwolnij się od tego! Czas to 7 lat, 7 miesięcy, 7 tygodni, 7 dni, lipiec.

Powiadamy:

„To co dajesz innym, wraca do Ciebie siedmiokrotnie”

Zgodnie z boskim prawem… To dobre i to złe… Watro sobie to uświadomić i przestrzegać.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine