Orzel

Orły są to ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. Zamieszkują w wielu krajach na całym świecie,  w najbardziej zróżnicowanych regionach. Można je spotkać nie tylko w Europie i Ameryce Północnej, ale także w Afryce i Azji. Najczęściej jest to Bielik Amerykański i Orzeł Przedni (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

W rdzennych ludach Ameryki orzeł symbolizuje posłańca Wielkiego Ducha i jest symbolem Boga Słońca. W chrześcijaństwie orzeł symbolizuje Jezusa Chrystusa i jest związany z ewangelistą Janem. Pióra orłów są używane do oczyszczania, a pazur orła ma na celu ochronę przed ogniem i demonami. W szamańskiej praktyce orzeł jest ceniony ze względu na swoją bystrość i mądrość. Pomaga więc również wykryć i „unieszkodliwić” siły demoniczne.

Celtowie, razem z kosem, sową, jeleniem i łososiem, uważali orła za jednego z pięciu zwierząt żyjących najdłużej na ziemi. Orzeł był bezpośrednio związany z Bogiem Słońca Lugh i został uznany za przewoźnika duszy.

Niemcy powiadali, że w Eddzie mówiono o potężnym Orle o imieniu Orn, który siedzi w koronach drzewa Yggdrasil, a stamtąd, podobnie jak Odin, obserwuje wszystkie wydarzenia, które mają miejsce na świecie.

Orzel 5

Orły należą do do zwierząt, które łączą się w pary na całe życie i żyją razem aż do śmierci.  Tak jak u większości zwierząt, samice są większe od samców. Ich potomstwo, to zazwyczaj jeden lub maksymalnie dwa pisklaczki. Swoje gniazda budują na wysokościach, w niedostępnych miejscach dla „intruzów”. Mogą to być skały – półki skalne lub gniazda na wysokich drzewach.

Orzeł jest potężnym i szlachetnym towarzyszem. W wielu kulturach słonecznych uważa się go za przedstawiciela Boskiego i najbardziej niezawodnego posłańca z wyższych sfer.
Kiedy orzeł wchodzi w Twoje życie, zaprasza Cię do spojrzenia na swoje życie z wyższej perspektywy i do myślenia bardziej obiektywnie. Emocje wpływają na zdolność działania. Chce ci powiedzieć, że masz teraz specjalną ochronę i możesz unieść się na jego skrzydłach, by zyskać nową siłę.

Zapowiada również nowy etap rozwoju i pomaga szybciej zrozumieć przyjaciół i wrogów. Ponadto chroni Cię przed złymi oczami, czarną magią i nieszczęściem. Czasami jednak orzeł chce również wskazać na przemieniony obraz Boga, problem z ojcem i męskością lub własną męską stroną.

(film nakręcony przez Instytut Biologii UwB)

Skoncentruj się na tym, co mówisz, robisz i myślisz. Teraz jest czas, aby wyprowadzić swoją osobowość na zewnątrz. Nie ulegaj sugestiom i przymusom innych. Nie daj się zmusić do niczego – Jesteś Wolną Osobą! Posiadasz własną wolę.

Uwolnij się od kajdan codziennego życia i opuść klatkę. Wdychaj wolność!

Wkraczając do naszego życia orzeł nawołuje nas do tego, abyśmy od tej chwili zaczęli nasze życie postrzegać z wyższej i szerszej perspektywy. Tym samym niejako przynosi nam przesłanie, iż właśnie wkraczamy w nową fazę rozwoju, gdzie ważne jest aby nasze myślenie było jak najbardziej obiektywne i obejmowało swym zasięgiem również te sfery i przestrzenie, do których do tej pory odwracaliśmy się plecami. Nasze emocje mają wpływ na nasze działania.

Orzeł pokazuje nam tkwiący w nas potencjał. Wskazuje na narzędzia, które mamy już w sobie, a dzięki którym możemy się rozwijać, ugruntować naszą własną ochronę, wzmocnić zaufanie do samego siebie, rozwinąć skrzydła i dotrzeć do krainy nieograniczonych możliwości.

Orzel 4

Jako król niebios, orzeł we śnie ogłasza sukces i zwycięstwo i pomaga bronić się przed negatywnymi i niszczycielskimi energiami. Jego pojawienie się we śnie wskazuje jednak na tęsknotę za wolnością i potrzebą przywództwa. Jeśli orzeł we śnie pomoże ci wyjść z sytuacji kryzysowej, to w rzeczywistości pomoże ci w bieżącej walce i pomoże ci odnieść sukces. Ale orzeł jest także posłańcem ze świata duchów, dlatego czasami po prostu wysyła wiadomość.

Orzeł to konstelacja starożytnej greckiej astronomii. W USA i Austrii bielik jest zwierzęciem heraldycznym, a w Niemczech orłem złotym, który niegdyś reprezentował orła cesarskiego, a dziś orła federalnego.

Orzeł to symbol potęgi, mocy, odpowiedzialności, wolności, działania, pokory, szacunku, ochrony przed wszystkim co negatywne. To symbol Wyższego JA. To Słońce – Światło, kosmiczny ogień. To przebudzenie i prowadzenie duchowe.

Orzel 1

Orzeł pojawia się w Twoim życiu kiedy:
– Jesteś starą duszą. Idziesz przez życie wypełniając cel swojej duszy – swoją misję.
– Posiadasz dar podróży duchowych. Również wtedy, kiedy potrafisz dzięki temu pomagać innym.
– Rozwijasz się duchowo – pokonujesz poszczególne etapy duchowych inicjacji.

Afirmacja:

Boska Wola działa poprzez mnie, tak powinno być. Otwieram się i ufam boskiemu przewodnictwu w każdej dziedzinie mojego życia – teraz!

Orzel 3

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine