jemiola 5

Jemioła (Viscum album) – zwana często: Europejską Jemiołą, Świętym Drzewem, Ptasim Zielem czy Miotłą czarownic. Symbol płodności. To „drzewko”, które było zawsze otoczone czcią Druidów. Cenili oni szczególnie te okazy jemioły, które rosły na dębach. Ścinali te gałązki w Noc Świętojańską lub też w szóstym dniu nowiu Księżyca. Używali do tego sierpa, wykonanego ze złota. Musieli bardzo uważać, żeby podczas ścinania, żadna gałązka nie spadła na ziemię, ponieważ wtedy traciła swoją magiczną moc.

Jemioły po dziś dzień uważa się za roślinę świętą, dar od Bogów. Jest to jedna z nielicznych roślin, która rozwija się i owocuje w zimie.

Naturdeko

Według wierzeń celtyckich, jemioła posiadała boskie nasienie (symbol płodności), dlatego często podawano ją niepłodnym zwierzętom.

Również w krajach skandynawskich, uważano jemiołę za symbol bogactwa, płodności, pokoju i zgody. Ludy te, przestrzegały zasady, że pod jemiołą nie wolno było wszczynać kłótni, zwady, czy przelewać krwi – bójki.

Dzisiaj, w naszej kulturze również w wielu domach wiesza się jemiołę nad drzwiami czy na środku sufitu, wierząc że przyniesie domostwu bogactwo, dobrobyt, zdrowie, szczęście i miłość. Chętnie całujemy się pod jemiołą z ukochaną osobą, żeby nasza miłość trwała wiecznie.

jemiola 4

Jemioła posiada moc ochronną, płodności, zdrowia, sprowadzania miłości, dobrobytu, ale również jest rośliną, którą stosuje się w egzorcyzmach. Spalanie jemioły odpędza wszelkie zło. Planetą jest Słońce, a Żywiołem, Powietrze.

Magiczne zastosowanie:

 • Jemioła chroni dom przed uderzeniem pioruna, przed pożarami, chorobami i nieszczęściami. W magii stosuje się liście i jagody jemioły.
 • Wkłada się jemiołę do kołyski dziecka, by je chronić przed porwaniem przez złe wróżki, które chciałyby podrzucić na to miejsce odmieńca.
 • Kobiety. które chcą zajść w ciążę, powinny zawsze przy sobie nosić jemiołę.
 • Roślina ta również ułatwia zasypianie, przynosząc spokojny sen. W tym celu można ją włożyć pod poduszkę lub zawiesić nad łóżkiem.

jemiola 6

Lecznicze zastosowanie:

Jemioła również posiada właściwości zdrowotne. Wykorzystuje się ją w leczeniu

 • wysokiego ciśnienia krwi
 • cukrzycy
 • miażdżycy
 • w zaburzeniach hormonalnych
 • zaburzeniach miesiączkowych
 • objawach menopauzy
 • zawrotach głowy
 • krwawień z nosa
 • leczeniu nowotworów
 • działa również uspokajająco

Jemiołę najlepiej zbierać z dębów i jabłoni, od grudnia do marca. Stosuje się liście oraz cienkie łodygi – bez owoców. Następnie suszy się w tem. 25°C – nie wyższej. Otrzymujemy wówczas roślinę o barwie zielonej lub złotozielonej. Przechowywać należy w suchym, przewiewnym miejscu, najlepiej w papierowych torbach.

jemiola 2

Stosowanie:

1 Łyżkę ziela zalać przegotowaną, letnią wodą i odstawić na ok. 50 min. Następnie przecedzić i odcisnąć ziele. Pić 2-3 razy dziennie po 1/3 szklance wywaru.

Można stosować jemiołę również przy stanach zapalnych narządów płciowych i w leczeniu upławów. Tutaj polecam robienie nasiadówek. Garść ziela zalać 2 szklankami wody i trochę podgrzać pod przykryciem – około 5 min. – nie doprowadzać do wrzenia. Następnie przecedzić i przelać do dużej misy – robić nasiadówki.

jemiola 3

Można ją stosować w postaci suszonego ziela, z którego robimy herbatki i napary. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że jemioła jest rośliną silnie toksyczną i dlatego w tym przypadku polecam korzystać z zakupu suszu w aptece lub sklepie zielarskim, oraz przestrzegać zalecanych dawek na ulotce.

Kochani, jeśli chcecie aby w Waszych domach zagościł dobrobyt, szczęście, dobre zdrowie, miłość i bezpieczeństwo, zachęcam do zawieszenia jemioły np. w przedpokoju, a przez cały Nowy 2018r. przyciągniecie wszystko co najlepsze. Tego Wam życzę z całego serca.

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine