Magia palcow 1

Pierścionki, pierścienie i obrączki, to zawsze ozdoba dla pań i panów. Zwracamy uwagę na ich wygląd, ale czy zawsze znamy znaczenie noszenia pierścionka na poszczególnych palcach? Oto prosty, ale pomocny przewodnik, dzięki któremu związki między pierścieniami i palcami staną się jasne.

PALEC SERDECZNY

Jest to czwarty palec ludzkiej dłoni. Planeta: Słońce, Żywioł: Ogień. Palec lewej ręki ma bezpośrednie połączenie z sercem. W wielu kulturach zakładają na niego małżonkowie obrączkę, aby zaznaczyć wieczną, wzajemną miłość. Palec ten nazwany jest również Apollo – miłość, piękno i energia witalna. Noszenie pierścienia na prawym palcu serdecznym dodaje optymistycznego podejścia do życia. Zaleca się tutaj wszelkiego rodzaju pierścienie z kamienia księżycowego (zwłaszcza dla kobiet) i z jadeitów. W naszej kulturze palec serdeczny prawej ręki jest palcem miłości – zakładamy chętnie obrączki i pierścionki zaręczynowe.

Co oznacza palec serdeczny? Jest symbolem radości, miłości, piękna i pozytywnego myślenia, oraz mądrości.

Pozytywne aspekty to: energia twórcza, siła woli, inteligencja, mądrość, indywidualność, bogactwo duchowe, przywództwo, wrażliwość, uczciwość i kreatywność.

Negatywne aspekty to: próżność, zarozumiałość, egoizm, dominacja

Gdy palec serdeczny jest dłuższy od palca wskazującego, mamy do czynienia z marzycielem obdarzonym fantazją. Gdy palec serdeczny jest krótszy od palca wskazującego, człowiek taki pozbawiony jest wrażliwości i kreatywności.

Magia palcow 3

PALEC ŚRODKOWY

Planeta: Saturn, Żywioł: Ziemia. Palec ten symbolizuje zrównoważone życie. Noszenie pierścienia na lewym środkowym palcu, oznacza zdolność do właściwej świadomości. Na prawym palcu, zmierza do uzyskania przewagi nad innymi ludźmi. Lepiej jest nosić na tym palcu pierścień z kwarcem lub koralem.

Palec środkowy symbolizuje mądrość i duchowość. To pamięć kosmiczna, strażnik karmy. Najbardziej odczuwa się go w podeszłym wieku. Ten palec oznacza również samotność z wyboru, szlachetność, koncentrację, konserwatyzm, upór, autorytet, określenie i dążenie do realizacji swoich marzeń i planów; odpowiedzialność, dyscyplinę.

Negatywny aspekt to: lenistwo, tchórzostwo, ciężka praca, złośliwość losu, podejrzliwość, obojętność, osamotnienie, brutalność, okrucieństwo, bezwzględność, skłonność do melancholii.

Jeśli palec środkowy jest dłuższy od innych palców, charakteryzuje człowieka zamkniętego w sobie, pesymistę i melancholika. Krótszy palec oznacza człowieka słabego i łatwo podporządkowanego się innym.

Magia palcow 4

PALEC WSKAZUJĄCY

Planeta: Jowisz, Żywioł: Powietrze. W czasach starożytnych królowie nosili pierścienie na palcu wskazującym, aby pokazać moc i siłę. Noszenie pierścienia na tym palcu wskazuje na umiejętności przywódcze i pewność siebie. Idealnymi kamieniami są topaz i ametyst.

Palec wskazujący to władza, waleczność, siła, dążenie do wyznaczonego celu – realizację. Symbolizuje działanie i pracowitość. Rozwija świadomość, intuicję. To szczęście, szlachetność, optymizm, sprawiedliwość, rodzinność, rozwój duchowy, dobra materialne.

Negatywny aspekt to: pycha, zarozumiałość, przesada we wszystkim, umiłowanie do sensacji; wszystko w nadmiarze.

Jeśli palec wskazujący jest krótki w stosunku do całej dłoni, oznacza problemy zarówno z pracą, jak i otoczeniem oraz ciągłą walkę z autorytetami (nauczyciele, rodzice, pracodawcy). Kiedy palec ten jest dłuższy od serdecznego palca, oznacza człowieka pochłoniętego odpowiedzialnymi zajęciami, spełnionego poprzez swoją życiową rolę, gdy jednak jest odwrotnie, to człowiek pozostaje w życiu jedynie „szeregowcem”. Kwadratowe zakończenie tego palca wskazuje na ogromne poczucie sprawiedliwości.

Magia palcow 7

PALEC MAŁY

Planeta: Merkury, Żywioł: Powietrze i Ziemia. Energia komunikacji. Noszenie pierścienia na tym palcu ukazuje silną siłę komunikacji. Na prawym palcu noszenie pierścienia wskazuje, że można doskonale zrozumieć i odczuć co druga osoba próbuje wyrazić. Idealnymi kamieniami w pierścieniach są: topaz Imperial, Royal; cytryn i awenturyn. Mały palec jest symbolem mądrości, umysłu, zdobywania doświadczeń życiowych; poczucia humoru, obfitości duchowej i finansowej. To również instynkt i intuicja. To również symbol posłańca Bogów, lekarzy, kupców i złodziei.

Negatywny aspekt to: chytrość, bezmyślność, kłamstwo, przebiegłość, złośliwość, oszustwo, złodziejstwo, skąpstwo, a także skłonność do hazardu i gier liczbowych.

Palec mały długi, posiadają osoby przenikliwi, przyjaźnie nastawieni do świata, obdarzeni poczuciem humoru, zdolnością przekonywania i talentem oratorskim. Człowiek o krótszym małym palcu będzie miał trudności z wysławianiem się i problemami – zwłaszcza w szkole, z powodu nieśmiałości.

Magia palcow 5

KCIUK

Kciuk jest najbardziej niezależnym palcem. Jest połączony z wewnętrznym sercem osoby. Noszenie pierścienia na tym palcu odpowiada za siłę woli (wzmocnienie). Idealnym minerałem na ten palec jest granat i rubin.

Silny i dobrze uformowany kciuk, oznacza człowieka energicznego, o dużej sile woli, oraz bogatej osobowości. Człowiek z krótkim kciukiem nie ma w sobie energii, może również wskazywać to na słabość i nieśmiałość. Kciuk jest palcem energii – koncentruje energię. To również palec bezpieczeństwa (niemowlaki ściskając piąstkę, zakrywają zawsze kciuk innymi palcami – jest to oznaka naturalnej potrzeby bezpieczeństwa i czułości). Kciuk to również obawa przed krytyką, brak zaufania do ludzi, brak wiary we własne możliwości i siły, strach przed podejmowaniem decyzji.

Kciuk jest również palcem Wenus, dlatego nakładanie pierścienia na kciuk sprzyja rozwojowi miłości, piękna i harmonii. Pobudza zmysł estetyczny i wrażliwość na piękno.

Magia palcow 2

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts
YouTube: https://www.youtube.com/results?search_query=Lastomine