Małpa 1

Zdecydowana większość ludzi lubi małpy, doceniając ich mądrość i figlarność. To niekoniecznie wielkie istoty, które zamieszkują dżungle tej ziemi. To świetni alpiniści, skoczni, szybcy, dowcipni, ciekawi otaczającego ich świata. Chętnie bez lęku i obaw przyciąga ich uwagę to, co nowe, nieznane. Małpom przypisuje się mądrość, a w wielu kulturach obdarzone są boskością. W Indiach symbolizują odwagę, siłę i poświęcenie, w hinduizmie małpa jest wojownikiem, uzdrowicielem i bogiem płodności. W Japonii trzy małpy stały się symbolem mądrości: jedna zasłania sobie oczy – nie widzi tego co nie trzeba; druga usta – nie mówi nic na szkodę innych; a trzecia uszy – nie słyszy nic nie znaczących słów. Interpretowane jest to jako świadome obcowanie z ludźmi, jako symbol mądrości i szczęśliwego życia. W Egipcie czczono Pawiana jako boską istotę – pokazany jako duże, białe zwierzę. Jego postawa oznaczała równowagę między światłem a ciemnością, prawdą a obłędem. Był też ucieleśnieniem Boga Księżyca Thota.Również legendarny mityczny bohater Azji, mądry i odważny król Wujun.

Małpa 5

Małpa jest zwierzęciem lekkości, arogancji, aktywności. To symbol zabawy, mądrości, inteligencji i szczęśliwego życia. To urok i energetyczny charakter. To wojowniczość, naśladownictwo, ale również podstępność, złośliwość i chciwość. Małpa bywa roztargniona i fałszywa.

Te cechy są istotne, zwłaszcza w kontekście społecznym – ludzkim. Jesteśmy w naszym życiu lustrzanymi obrazami naszych wewnętrznych pragnień i cieni. Małpa pokazuje nam, gdzie istnieją w nas ograniczenia i blokady. Uczy by żyć tu i teraz! Zachęca, aby popatrzeć na swoje życie jak na sztukę teatralną. Kiedy nauczymy się pisać własny scenariusz życia, wtedy możemy przez nie przejść z odwagą, pokorą i mądrością.

Małpa to mądrość, lekkość życia, świetny humor, ciekawość, niefrasobliwość, impulsywność. Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy, naśladownictwo. Złośliwość, upartość, butność, ale też rodzinność – silne związanie z grupą.

Małpa uczy nas, aby żyć tu i teraz, żyć chwilą – nie obarczać się przeszłością – ona już nie istnieje. Życie nie polega na rozpamiętywaniu tego co było – to już nie wróci. Jutro jest dzień – lepszy dzień! Radosny dzień! Patrz z optymizmem. Małpa inspiruje nas do korzystania z tej chwili, do „łapania szczęścia za nogi” i nie rozpamiętywania tego co było. Przeszłość nie istnieje – „CARPE DIEM!”

Małpa 2

„Popatrz na mnie! Podążaj za impulsem, rusz się, aby rozpocząć przygodę, która Cię zabierze w inny świat. Z dala od monotonii życia”

Małpy cieszą się chwilą i uczą nas tego, aby żyć w taki sposób, żeby nie czuć się „więźniem swojego czasu”. Kiedy wracasz po pracy do domu, ubierasz kapcie i siadasz w fotelu, mimo, że miałeś w planie posprzątać garaż i nie masz na to ochoty i energii, to nie zmuszaj się! Nie miej wyrzutów sumienia, że nie zrealizowałeś tego planu. Nic na siłę. Zrobisz to kiedy indziej. Mądre małpy chichotałyby teraz i powiedziały: „Zostaw ten garaż, jutro też jest dzień. Ciesz się chwilą”

Małpy uczą, aby cieszyć się istnieniem tu i teraz, aby żyć i odkrywać „NOWE”; bawić się w słońcu, ponieważ jutro może być deszczowy dzień – wtedy również naucz się cieszyć jego świeżością i przyjemnym chłodem deszczu.

„Przywołaj mnie! Wprowadź radość w życie i Twoje myśli”

Małpy nie lubią i nie znają monotonii życia. Bierzmy z nich przykład, aby każdy nasz dzień przeżywać jak przygodę. Angażować się we wszystkie sprawy z pasją, zapałem, zainteresowaniem. Bądź zabawny, wesoły, zerwij więzi sztuczności i bezużytecznych form – baw się chwilą. Bądź dzieckiem i nie bój się zmian – życie może być fascynujące, dzikie. Nie bierz tak wszystko na serio. Życie nie musi być ciężkie i przytłaczające. Odkryj je na nowo. Jest wiele możliwości, jednak wszystko zależy od Ciebie.

„Poczuj jak budzi się Twoja ciekawość i zachęca Cię do działania. Realizuj ekscytujące pomysły, które pojawiły się w Twojej głowie, a moja energia małpy, wzmocni Twoją odwagę, abyś wprowadził je w życie”

Małpa 4

Kiedy pojawia się małpa w naszym życiu, ogłasza nowe zmiany. To ten czas i ta chwila, aby zmienić swoje życie. Wprowadzić radość, łatwość bycia i rozwiązanie sztywnych schematów. Małpa prosi Cię o przeniesienie się ze starego środowiska – wyjście na przeciw NOWEMU. Małpa daje ruchliwość i zwrotność. Informuje Cię, że życie to gra z niekończącymi się możliwościami. Małpa budzi w Tobie artystę – scenarzystę własnego życia tu i teraz. Dodaje energii i odwagi w realizacji nowych działań.

„Zostaw na opuszczonych ścieżkach swoje ślady i czystą radość, która zaczyna już powstawać w Tobie, za każdym razem, gdy zwracasz się do obrazu w lustrze – obrazu małpy”

Pamiętaj! Wspiera Cię potężna małpa – odkryj źródło radości i wykorzystaj chwilę teraźniejszości, która sprzyja Twojemu rozwojowi – w najszerszym tego słowa znaczeniu.

Małpa 3

Kochani, Zwierzęta Mocy są naszymi opiekunami, nauczycielami, doradcami. Uczą nas, uzdrawiają, prowadzą, oraz chronią. Udzielają wskazówek i rad w trudnych dla nas chwilach, momentach, sytuacjach życiowych.

 

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts