ważka

Ważka to żywioł wody i jednocześnie żywioł powietrza. Jej życie rozpoczyna się w wodzie (powstaje – rodzi się), rośnie tam, by następnie opuścić środowisko wodne i rozpocząć życie „w powietrzu”. Ważki to najlepiej latające istoty wśród wszystkich owadów. Latają we wszystkich kierunkach, z szybkością 10 metrów na sekundę. W świetle słońca ich „ciałko” posiada przepiękną paletę barw – piękne metalowe kolory.

Kiedyś nazywano je smokami (Dragon – Dragonfly).

Legenda: Ważki były smokami, które miały łuski podobne do ich skrzydeł. Smok, to mądrość. Latał on nocą, a o poranku jego ognisty oddech rozjaśniał świat. Z jego oddechu zrodziła się sztuka magii. Jednak smok chciał udowodnić swoją moc i zdolności. Przyjął wyzwanie kojota i dał się namówić na zmianę formy. Przemienił się w ważkę i stracił swoje zdolności magiczne.

Ważka to zmienność, uzdrawianie, mądrość, oświecenie, komunikacja żywiołów.

Ważka 4

Ważki nawiązują kontakt z duszami zmarłych. Przybywają za świata Elfów.

Ważka to symbol starej wiedzy Atlantów. Jest Strażniczką tej wiedzy.

Legenda: Mieszkańcy Atlantydy wykorzystywali jej wiedzę, nadużywając jej, co spowodowało utratę ich sił i doprowadzenia do zatopienia kontynentu…

To legenda, ale jednak ważka przypomina o sile i mądrości Atlantów, oraz ostrzega przed nieodpowiednim wykorzystaniu wiedzy.

Red-veined dropwing (Trithemis arteriosa)

Ważka to mądrość i rozwój – przeobrażenie – powrót starej wiedzy do nowego cyklu.

Jako Zwierzę Mocy ważka to lekkość, wyciszenie, dynamika i elastyczność. Jest ona mistrzynią tańca w powietrzu. Pomaga nam pozbyć się blokad, balastów, tego co ciąży nam na duszy i połączyć z tym co jest przed nami (naszą przyszłość), z tym co było za nami (naszą przeszłość), w taki sposób, żebyśmy potrafili poruszać się w chwili obecnej – w teraźniejszości. Ta istotka pomaga nam w podejmowaniu decyzji, uczy w jaki sposób pokonać trudności i czekające nas wyzwania. Tak, abyśmy mogli przez nasze doświadczenia przejść z lekkością.

Piekny film Eli Ciejki

 

Ważka uczy też nas, abyśmy się „obudzili” – nie popadali w stagnację. Zachęca nas do zadbania o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Uczy jak pokonać wszelkie problemy i przeszkody, które stają nam na drodze. Zachęca nas do działania, wręcz do walki.

Poprzez żywioł wody uczy nas wyciszenia, opanowania emocji. Wzmacnia naszą intuicję. Pokazuje nam całą sprawę, która nas dotyczy – nasze życie, abyśmy spojrzeli na nie i nasze sprawy z różnej perspektywy. Uczy elastyczności, umiejętności dopasowania się do każdej sytuacji i z każdej znalezienie wyjścia, oraz umiejętności poruszania się w każdej takiej trudnej sytuacji.

Ważka uczy też nas dystansu do pewnych spraw, oraz umiejętności odcięcia się od tych, które nam szkodzą lub nas już nie dotyczą.

Ważka 1

Ważka to symbol przemiany – ochrony: uczy jak zmylić przeciwnika i odwrócić jego uwagę. Ta mała istotka otwiera nam Wrota do Świata Elfów i wróżek.

Kontakt z ważką nauczy nas odcięcia się i uwolnienia (nawet Karmy), od tego co nam już nie służy. Ważka zachęca nas do podążania własna drogą. Pomoże nam także uwierzyć, że Siły Wszechświata zawsze będą nas wspierać i prowadzić.

Przesłanie Ważki (afirmacja):

“Otwieram się więcej i więcej na uroki Natury. Przyznaję, że życie mnie uwalnia”

Kochani, Zwierzęta Mocy są naszymi opiekunami, nauczycielami, doradcami. Uczą nas, uzdrawiają, prowadzą, oraz chronią. Udzielają wskazówek i rad w trudnych dla nas chwilach, momentach, sytuacjach życiowych.

 

Poznaj swoje Zwierzę Mocy i jego przesłania: https://lastomine.pl/pl/p/Twoje-Zwierze-Mocy/54

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście Lastomine

Sklep: http://www.lastomine.pl
E-Mail: lastomine@gmail.com
Blog: http://www.lastomine.wordpress.com
Strona internetowa: http://ionaieilis.pl.tl/
Facebook: https://www.facebook.com/Magicznastronalastomine/?fref=ts