archaniol-jofiel-nr-1

Archanioł Jofiel – „Mądrość”

Archanioł Jofiel to Siła mądrości, radości, oświecenia, wrażliwości i odczuwania. Anioł ten współpracuje z Lady Archaii Konstantią (wytrwałość), oraz z Aniołami Złotego Promienia (duchowe skupienie).

Archanioł Jofiel jest przywódcą chóru anielskiego Trony oraz Księciem Cherubów. Według legendy, był anielskim doradcą Noego. W Zoharze Jofiel jest jednym z dwóch pomocników Archanioła Michała (drugim jest Archanioł Zadkiel).

Jego imię oznacza: „Bóg jest moja prawdą”

Mądrość jest nauką Boga, wiedza natomiast jest nauką materii. Wiedza dzieli, rozdrabnia na cząstki, zestawia wszystko względem siebie w sposób obiektywny, rzeczowy, analizuje i bada. Mądrość dąży natomiast do syntezy, połączenia i harmonijnego współdziałania ze sobą wszystkich elementów całości.Wiedza różnicuje, a mądrość szuka wspólnego mianownika. Wiedza dzieli a mądrość łączy.

Archanioł Jofiel jest zatem najwyższą mądrością, która zapewnia harmonijne porozumienie między  sercem a rozumem. Patrzy wszystkowidzącym okiem. Jest spokojny, a im większy jego spokój, tym więcej szczegółów jest on w stanie dostrzec. Jofiel jest po prostu nauczycielem. Jego przewodnie motto brzmi:

„Noszę w sobie spokój, aby zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę, aby zmienić rzeczy, na które mam wpływ, oraz mądrość, aby odróżnić te dwa rodzaje rzeczy od siebie i czekać na ciebie tak długo, aż zmęczysz się życiową walką i podążysz słuszną drogą światła”

archaniol-jofiel-nr-2

Archanioł Jofiel pomoże:

  • usunąć negatywne myśli (nawet te samobójcze)
  • uwolni z krępujących więzów i lęku
  • otuli Cię swoją opieką i mądrością
  • pomoże pokonać Twój wewnętrzny Mrok
  • pomoże odnależć cel życia
  • pomoże znależć powołanie
  • napełni Cię czystym, świetlistym złotym Światłem
  • sprawi, że będziesz znowu cieszyć się życiem, oświetlając Światłem zakamarki Twojej duszy
  • pomoże rozwinąć Twoje talenty i zdolności

Archanioł Jofiel wzywa Cię do przyjęcia mądrości wielkiego ducha. Jeśli zapukasz, zostanie Ci otwarte, jeśli udasz się na poszukiwania, odnajdziesz, czego szukasz. Archanioł Jofiel jest promieniującą siłą, tak jak Słońce, które jest obecne zawsze.

archaniol-jofiel-nr-3

Archanioł Jofiel

„…We mnie, nauczycielu służącym drugiemu, złocistożółtemu promieniowi, mieszka nieskończona mądrość Bożego serca. Moją potężną siłą jest Światło wiedzy – delikatne, wrażliwe i spokojne. Gdy tylko poprosisz, poprowadzę Twoją wrażliwą duszę do prawdziwego bogactwa Bytu, cierpliwie na ciebie czekając, wskazując ci kierunek. Pokój Boży niech będzie z tobą!…”

Spotkanie z Archaniołem Jofielem

Do każdego spotkania anielskiego należy się przygotować. Zacznij od posprzątania miejsca, pokoju… Zrób sobie kąpiel lub prysznic. Ubierz się w czyste ubranie i wyłącz wszystkie elektryczne przedmioty (telewizor, telefony, radio, komputer). Można zapalić lampkę zapachową z olejkiem (100 % naturalny) cytrynowym, bergamotki czy wanilii. Można trzymać w dłoni lub powiesić sobie na szyi talizman wzmacniający kontakt z Archaniołem Jofielem (cytryn, bursztyn, złoty topaz). Zapal świecę w kolorze złotym lub żółtym. Uspokój się wewnętrznie, wykonując kilka głębokich oddechów. Teraz możesz własnymi słowami przywołać Archanioła Jofiela, wyobrażając sobie jednocześnie, że spływa na ciebie biało-złociste Światło, które Cię otula i przenika…

Siły Anielskie możemy poczuć poprzez zapach, nasze myśli…, możemy zobaczyć Światło Anielskie lub energie. Każdy anioły widzi i odczuwa inaczej. Zawsze jednak przy takim kontakcie towarzyszy nam spokój, harmonia i miłość. Dlatego każdą Siłą Światła możemy rozpoznać właśnie po tych odczuciach. Kontakt z Siłą Anielską jest bardzo osobisty. Ważna jest szczerość i miłość, oraz działanie w imię Dobra.

Poprzez rozmowę, modlitwę z Archaniołem Jofielem, napełniamy się jego świetlistą energią i Światłem. Możemy prosić o co chcemy, ale nigdy nie zapominajmy, ze trzeba również podziękować. To bardzo ważne! Często o tym zapominamy.

archaniol-jofiel-nr-4

Przesłanie Archanioła Jofiela:

„… Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

(Antoine Saint-Exupery, „Mały Książę”)

fragmenty: Świetlista Siła Aniołów (Jeanne Ruland)

 

Pozdrawiam Was cieplutko i świetliście  Lastomine